Automasaż twarzy

1Automasaż twarzy pozwala na spowolnienie starzenia się skóry, ale równocześnie – systematycznie wykonywany – spłyca zmarszczki oraz zapewnia ogólną relaksację. Jednak istotne jest, aby wykonywać go poprawnie – rozpoczynając od właściwego przygotowania skóry.

 

Niezbędny jest demakijaż, aby twarz była czysta i świeża. Warto również, raz – dwa razy w tygodniu, wykonać peeling. Jego częstotliwość powinna być uzależniona od rodzaju cery. Przy cerze wrażliwej należy dobrać delikatniejsze preparaty i wykonywać go raz na tydzień lub dwa. Usunięcie martwego naskórka zdecydowanie ułatwi właściwe wchłanianie preparatów do warstwy położonej niżej i przyniesie lepszy efekt.

 

Ważne jest przyjęcie odpowiedniej, przede wszystkim wygodnej pozycji. Automasaż powinien być dla nas przyjemnym relaksem i czasem, który poświęcamy tylko sobie. W zależności od potrzeb i oczekiwań możemy stosować metodę drenującą bądź liftingującą. Tą pierwszą polecam osobom z obrzękami wokół oczu, zmęczoną oraz szarą cerą. Postępujemy oczywiście zgodnie z zasadami wykonania drenażu limfatycznego, a więc niezbędna jest wiedza na temat anatomii układu limfatycznego, tak aby masaż przyniósł założony efekt. Polecam wolne tempo wykonywania masażu, ale zdecydowane ruchy. Początkującym polecam poznanie zasad masażu liftingującego, który ma na celu podniesienie mięśni twarzy, przywrócenia skórze sprężystości i jędrności. W Uroczysku Siedmiu Stawów Luxury Hotel dużą uwagę przywiązujemy do pielęgnacji okolic oczu i od tej okolicy rozpoczynamy masaż liftingujący. Następnie wykonujemy lifting twarzy rozpoczynając od aplikacji kremu do masażu twarzy na okolice szyi i dekoltu oraz twarzy z pominięciem okolic oczu. Lifting wykonujemy w kierunku od szyi do czoła. Ruchy mogą być wykonywane w szybszym tempie z delikatną siłą nacisku w okolicach oczu oraz umiarkowaną w pozostałych partiach twarzy. Masaż nie może sprawiać bólu i być nieprzyjemny. Ma to być wyjątkowe doznanie, które przyniesie ukojenie, wyciszy nas i zrelaksuje.

 

2Systematyczne wykonywanie automasażu na pewno przyniesie zamierzony rezultat. Na początek zachęcam do odwiedzenia spa i oddania się w ręce specjalistów, którzy udzielą porad, jak właściwie wykonywać masaż i jakie preparaty zastosować do jego wykonania. Masaż w domowych warunkach warto wykonywać codziennie, a nawet 2 razy dziennie – rano – podczas aplikacji kremu ok 5 min. oraz wieczorem, kiedy można przeznaczyć na niego więcej czasu, ok. 10–15 min., używając kremu, koncentratu lub ampułek. Profesjonalny masaż w gabinecie wato wykonywać raz na tydzień. Już po kilku automasażach lub masażach twarzy zauważymy pierwsze rezultaty, m.in. zmniejszenie obrzęków, niwelowanie objawów zmęczenia, poprawę krążenia limfy i krwi, co wpływa również na lepsze odżywienie komórek, stymulację komórek kolagenowych, utrzymanie elastyczności mięśni oraz skóry, wygładzanie zmarszczek oraz opóźnianie procesów ich powstawania, łagodzenie bólów głowy, szyi, karku, poprawę kolorytu skóry, rozluźnianie mięśni twarzy.

 

Jeżeli zastanawiamy się, czy wybrać masaż rozgrzewający czy schładzający, powinniśmy dobrać go do rodzaju naszej cery. Generalnie nawet para podczas kąpieli rozszerza pory dzięki czemu maski, koncentraty, czy ampułki zostają lepiej wchłonięte. Natomiast z rozgrzaniem należy uważać przy cerach reaktywnych z rozszerzonymi naczynkami. W tym przypadku polecam raczej ich schładzanie dzięki chłodnym maskom czy zimnym kompresom, które pomagają obkurczyć naczynia i działają liftingująco. Podczas naszych zabiegów na bazie kosmetyków L’Occitane o działaniu liftingującym, skupiamy się na masażu twarzy oraz okolic oczu, a skórę stymulujemy zarówno ciepłem (kompresy na oczy i myjki), jak i zimnem, w postaci nałożenia chłodnego okładu na twarz, po skończonym masażu. Działania naprzemienne ciepła i zima stymulują skórę do lepszej pracy.

 

Jeżeli chodzi o kosmetyki, to pierwszą zasadą ich doboru jest wybranie produktów odpowiednich do rodzaju cery, które nie będą uczulać i podrażniać. Powinny mieć też odpowiednią konsystencję, czyli nie mogą być zbyt tłuste bądź za szybko się wchłaniać się, ponieważ uniemożliwi nam to wykonanie automasażu, zostawiając nieprzyjemny klejący się film na skórze. Do masażu najlepiej używać produktów specjalnie do tego przeznaczonych. W przypadku oczu – balsamy na okolice oczu oraz koncentraty witaminowe.

Damian Chudy

kierownik spa by L’occitane w Uroczysku Siedmiu Stawów Luxury Hotel

 

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube