Beauty Inspektor radzi, jak zarobić

DSC01399 (Kopiowanie)baner

Beauty Inspektor wie, że nieodłącznym elementem dobrze prowadzonego biznesu są dobrze zarządzane finanse. W każdym premierowym odcinku bohaterowie opowiadali swoje osobiste historie, które miały jeden wspólny mianownik – problem, jak zarobić na biznesie beauty. Znajomość branży pozwoliła ekspertom programu na analizę najczęściej spotykanych wyzwań finansowych i znalezienie rozwiązań, które mogą posłużyć jako inspiracja dla innych właścicieli gabinetów urody.

Nie każdy właściciel salonu pamiętał o tym, że własny biznes to nie tylko pasja, lecz także przedsięwzięcie, które powinno przynosić zyski. Pani Agnieszka, bohaterka salonu w Grodzisku Mazowieckim, widząc ile pracy wymaga zarobienie pieniędzy, była bardzo ostrożna w narażaniu gabinetu na dodatkowe koszty. Zależało jej na stabilizacji życiowej i finansowej. Tak samo podchodziła do klientek, na których nie chciała zarabiać. Dobra usługa i zadowolona klientka były dla niej ważniejsze niż ustalenie cen na granicy rentowności. Beauty Inspektor musiał przypomnieć, że dobrze dobrana cena zabiegu gwarantuje stabilizacje całego przedsięwzięcia. A doradca finansowy zaprezentował możliwość leasingowania urządzeń.

Przed jakim zadaniem stawał najczęściej nasz ekspert finansowy?

Przede wszystkim pani Magda przybliżała salonom ideę leasingu. Pokazywała, jakie formalności powinny być spełnione, aby taki leasing umożliwił wyposażenie salonu i pozwolił jeszcze generować zyski.

Korzystanie z leasingu umożliwi dostęp do nowoczesnych technologii, elastyczną ratę, dopasowaną do przychodów gabinetu. Procedura finansowania jest procesem uproszczonym i szybkim, pozwalającym w sposób komfortowy rozwijać potencjał miejsca bez odczuwalnego obciążenia miesięcznych wydatków. To coraz częściej wybierane narzędzie finansowe.

Dzięki rozmowie z ekspertem Beauty Inspektora Pani Agnieszka z Grodziska poznała inne rozwiązania finansowe, które pozwalają na poczucie bezpieczeństwa i wstawienie do salonu wymaganych urządzeń, z których chcą coraz częściej korzystać klientki.

Bohaterowie 4 odcinka to z kolei właściciele, którzy postanowili wykorzystać swoje doświadczenie ze świata twardego biznesu w dochodowym i bardzo wysoko pozycjonowanym biznesie beauty. Nie bali się dużej inwestycji, ale też doświadczenie nauczyło ich, że każde marzenia mają swoją cenę i trzeba dobrze skalkulować koszty. Nawet w tak dobrze przemyślanym i zaplanowanym biznesplanie znalazła się jeszcze płaszczyzna na doradztwo w zakresie finansów, z którego skorzystali doświadczeni biznesmeni. Spotkanie z Beauty Inspektorem oraz doradcą finansowym pokazało, że aby prowadzić biznes beauty, trzeba nie tylko znać się na regułach ekonomicznych biznesu. Należy także zarządzać pracą personelu, wyznaczać zadania i cele oraz rozliczać z nich, aby zespół sympatycznych kosmetyczek czuł się dowartościowany i chciał się rozwijać razem z salonem.

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube