Biologique Recherche – 40 lat pasji w pielęgnacji urody

ambasada urody4Biologique Recherche to istniejąca od ponad 40 lat francuska marka kosmetyków biologicznych i autorskich zabiegów haute couture, którą wyróżnia innowacyjne podejście do pielęgnacji urody. Powstała we Francji w latach 70. Jej twórcy i założyciele, Yvan, Josette i Philippe Allouche, biolog, fizjoterapeuta i lekarz, połączyli swoją wiedzę oraz pasję w stworzeniu nowatorskiej i wizjonerskiej filozofii dbania o piękno skóry, zapisując własną kartę w historii kosmetologii.

Biologique Recherche jest ceniony przede wszystkim za potwierdzoną skuteczność, opartą na klinicznych metodach pielęgnacji skóry oraz świetne rezultaty terapeutyczne, osiągane w krótkim czasie. W swoich laboratoriach od lat tworzy innowacyjne produkty do zastosowań profesjonalnych oraz do pielęgnacji domowej. Ich unikatowe formuły zawierają silnie skoncentrowane substancje aktywne pochodzenia biologicznego o najwyższych stężeniach stosowanych w kosmetologii. Marka jest znana również z wyjątkowych technik zabiegowych oraz autorskich masaży twarzy i ciała.

Twórcy i założyciele marki Biologique Recherche.

Twórcy i założyciele marki Biologique Recherche.

Biologique Recherche jest dziś obecny w najlepszych salonach kosmetycznych i spa oraz prestiżowych hotelach w ponad 60 krajach na całym świecie. Wzorcowy i najsłynniejszy salon marki, Ambasada Urody, mieści się w pięknych wnętrzach zabytkowego pałacu przy Polach Elizejskich w Paryżu.

Co roku Biologique Recherche zbiera nagrody na całym świecie oraz pojawia się w zestawieniach topowych kosmetyków profesjonalnych i w rankingach na najlepsze zabiegi kosmetyczne. Kosmetyki marki określane są jako kultowe produkty wszech czasów, m.in. wielokrotnie nagradzany Lotion P50, utytułowany również w Polsce nagrodą „Glammies 2015” miesięcznika „Glamour” oraz wyróżnieniem „Wybór Roku” magazynu LNE. Marka zdobyła również uznanie za swoje unikatowe zabiegi profesjonalne, m.in. tytuły „Best Non-Surgical Face Lifting” amerykańskiego miesięcznika „New York Magazine” dla zabiegu modelowania twarzy Remodeling Face oraz „Beauty Premium” polskiego wydania Beauty Forum dla autorskiej mezoterapii mikroigłowej.

Biologique Recherche doceniają kobiety na całym świecie, od Paryża, przez Nowy Jork, po Pekin czy Tokio. Uwielbiają je również światowe gwiazdy, słynące z urody, m.in. Angelina Jolie, Brad Pitt, Salma Hayek, Jennifer Lopez, Madonna, Mandy Moore, Linda Evangelista i Galliano, a także guru pielęgnacji urody oraz najsłynniejsze kosmetyczki i kosmetolodzy.

UNIKATOWA METODOLOGIA BIOLOGIQUE RECHERCHE

Holistyczne podejście do piękna Biologique Recherche oraz wieloletnie doświadczenie w pielęgnacji urody, zaowocowało stworzeniem oryginalnej metodologii pielęgnacji skóry. Obejmuje ona trzy fundamentalne etapy pielęgnacyjne, które zapewniają bardzo dobre wyniki terapii. Etap oceny stanu i rodzaju skóry pozwala na dopasowanie najlepszej kuracji i programu pielęgnacyjnego. Z kolei podczas etapu przygotowawczego, skóra zostaje gruntownie oczyszczona, pobudzone zostają również jej naturalne właściwości regenerujące. Ostatni etap to pielęgnacja, polegająca na zastosowaniu produktów pochodzenia biologicznego o wysokich stężeniach składników aktywnych. Dzięki metodologii Biologique Recherche, skóra w krótkim czasie odzyskuje piękno i blask.

Zgodnie z koncepcją i filozofią marki, skóra ciągle się zmienia, nie mamy jednego, lecz kilka rodzajów cery. Kondycja skóry ulega kilkakrotnej przemianie w ciągu jednego dnia, jak również w ciągu całego naszego życia. Każdy przy tym posiada inny rodzaj cery. Podział skóry na normalną, suchą lub tłustą jest sztuczny i pozwala poznać tylko niektóre jej kosmetyczne niedoskonałości. W obrębie jednej cery można jednocześnie zaobserwować obszary o prawidłowej równowadze czynności skóry, miejsca odwodnione oraz nadmierne wydzielanie sebum. Nieprawidłowa pielęgnacja może powodować pojawienie się nowych problemów lub odnowić wcześniejsze.

Na stan naszej skóry ma wpływ wiele czynników zewnętrznych, na przykład pogoda, temperatura, klimatyzacja, zanieczyszczenie środowiska, oraz czynników wewnętrznych, takich jak stres, hormony, higiena i wiek. Pielęgnacja skóry według metodologii opracowanej przez Biologique Recherche, uwzględnia wszystkie te zmieniające się czynniki oraz potrzeby i problemy skóry w jej aktualnym stanie. Wszystko po to, by przywrócić jej naturalne piękno i zdrowy, promienny wygląd.

zabieg_masazSEKRET PRODUKTÓW BIOLOGIQUE RECHERCHE

W początkach swego istnienia marka słynęła z opracowywania preparatów dla profesjonalistów i do specjalistycznych zastosowań. Do dziś metodologia Biologique Recherche jest ceniona za wysoką skuteczność, opartą na klinicznym podejściu do pielęgnacji skóry. Laboratoria Biologique Recherche od lat z pasją tworzą unikatowe produkty o wyjątkowych formułach, opartych na czystych i silnie skoncentrowanych składnikach aktywnych. Doświadczony zespół badawczy łączy je, wykorzystując profesjonalne procedury i protokoły stosowania.

Dzięki temu kosmetyki i produkty Biologique Recherche wyróżniają się przede wszystkim:

•wykorzystaniem unikatowych formuł, opartych na składnikach aktywnych wysokiej jakości, pochodzenia roślinnego, morskiego i biologicznego.

•zastosowaniem wysokich stężeń składników aktywnych, najwyższych w kosmetologii (od 23% do ponad 60%).

•stosowaniem wyłącznie naturalnych substancji zapachowych.

•wykorzystaniem metod, pozwalających na zachowanie oryginalnych struktur składników aktywnych.

LOTIONY P50 – KULTOWE ZŁUSZCZANIE I NOWE ŻYCIE SKÓRY

Lotiony z rodziny P50 stanowią podstawę inteligentnej pielęgnacji Biologique Recherche. To kultowe kosmetyki, cenione ze względu na swoje lecznicze działanie, które w niesamowicie krótkim czasie radykalnie poprawia wygląd skóry. W USA doczekały się szczególnego wyróżnienia i są określane jako „life-changing product”.

Lotion P50 każdego dnia zmienia skórę na lepsze. Codzienne, delikatne złuszczanie zastępuje agresywne mechaniczne peelingi, równoważy czynności skóry, odnawia ją i nawilża oraz przygotowuje do intensywnego wchłaniania substancji aktywnych.

Lotion P50 był wielokrotnie nagradzany na całym świecie, m.in. jako najlepszy kosmetyk wszech czasów w rankingu redakcyjnym „ELLE US”. W Polsce zdobył tytuł „Glammies 2015”miesięcznika Glamour oraz „Wybór Roku” branżowego magazynu LNE.

Artykuł pochodzi z Beauty Inspiration 2/2016 – wydanie drukowane/e-wydanie

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube