Duetto MT – synergia dwóch laserów

DUETTODuetto M.T. to najmłodsze dziecko włoskiej firmy Quanta System będącej liderem w branży systemów laserowych a współpracującej miedzy innymi z CERN czy Europejską Agencją Kosmiczną. Jest to pierwsze i jedyne na rynku rozwiązanie pozwalające na synergiczną emisję dwóch fal laserowych.  Urządzenie to stanowi pierwszy od lat przełom, jaki nastąpił w technologii laserów medycznych. Pozwala ono połączyć zalety dwóch fal laserowych w celu uzyskania lepszych efektów zabiegowych oraz – zdecydowanego podniesienia bezpieczeństwa.

W przypadku Duetto M.T. następuje połączenie dwóch laserów –  Aleksandrytowego (755nm) i Neodymowo: Jagowego (1064nm). Laser Aleksandrytowy charakteryzuje się największą spośród laserów wykorzystywanych do usuwania owłosienia absorpcją w melaninie (o 40% większą niż w przypadku diody 808nm i 9 krotnie wyższą niż w przypadku Nd:Yag 1064nm). Dzięki temu był uznawany za jedno z najlepszych rozwiązań w przypadku usuwania owłosienia. Ma on jednak pewne wady. Po pierwsze wysoka absorpcja w melaninie powodowała, że nie można go było wykorzstywać na ciemniejszych fototypach skóry (fototypy IV-V czy skórach „solaryjnych“), ze względu na zwiększone ryzyko poparzenia. Ponadto wadą tego lasera była niższa niż w przypadku lasera Nd:Yag(charakteryzującego się najwyższą z laserów do usuwania owłosienia) penetracja Dzięki synergicznemu oddziaływaniu obydwu fal łączymy wysoką absorpcję lasera 755nm z delikatnością i najwyższą penetracją lasera 1064nm, znacząco zwiększając efektywność oraz bezpieczeństwo zabiegowe i tym samym pozostawiając inne lasery dalego w tyle.

Kolejną zaletą  połączenia lasera Aleksandrytowego i Neodymowo:Jagowego jest powstanie kompleksowego rozwiązania naczyniowego. Dzięki temu połączeniu możemy bezpiecznie zamykać naczynia zarówno na nogach jak i na twarzy. Wykorzystywany jest tu mechanizm zwany multiplexingiem. Laser aleksandrytowy jest stosowany do podgrzania hemoglobiny, zmieniając ją w wyniku reakcji fotochemicznej w methemoglobinę, która  świetnie absorbuje falę lasera Nd:Yag. Pozwala  to na zmniejszenie energii impulsu o 60% w przypadku twarzy i 40% w przypadku nóg, zapewniając zarówno niezwykle skuteczne jak  bardzo bezpieczne działanie.

Dzięki zastosowaniu Duetto M.T. znika  potrzeba stosowania dodatkowego lasera do zamykania naczyń na twarzy. Produkt firmy Quanta pozwala również  na pracę każdym z laserów z osobna. Daje to możliwość usuwania przebarwień, prowadzenia zabiegów fotoodmładzania, redukcji trądziku, czy leczyenia grzybicy płytki paznokciowej. Duetto MT zapewnia  więc możliwość wykonania większości najpopularniejszych zabiegów laserowych bez konieczności dopasażania się w inne  lasery.

Duetto M.T. stanowi pierwszą w pełni efektywną i profesjonalną platformę zabiegową, wykorzystującą pełną moc dwóch laserów.

Wyłączny dystrybutor:

lolas

ul. Wojska Polskiego 9/007

01-524 Warszawa

+48 22 327 16 30

info@lasmed.pl

www.lasmed.pl

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube