Elektroniczne wsparcie dla managera salonu i klientów

i - estibook otwierajce

Dynamiczny rozwój technologii mobilnych stworzył zupełnie nowe kanały reklamy i komunikacji marketingowej. Dziś każdy biznes skierowany do klienta indywidualnego musi być obecny w internecie, w mediach społecznościowych i musi być widoczny dla swojej grupy docelowej.

 

Klienci każdego dnia są bombardowani setkami komunikatów, promocji i ofert specjalnych. Większość ląduje w koszu, bo klient nie ma czasu na analizowanie ofert, których nie potrzebuje w danej chwili. Smartfon stał się dziś gadżetem niezbędnym, jego przeciętny posiadacz korzysta z wyszukiwarki internetowej 16 razy na dobę, a czas trwania pojedynczej sesji to 2,5min/180 sek. Dziś nikt nie wyjdzie z domu bez telefonu, który jest naszym okiem i uchem na świat, prędzej już poradzimy sobie bez portfela.
Technologie mobilne sprawiły, że możemy zaspokoić potrzebę dokładnie wtedy, kiedy się pojawi. Dlatego żeby być dziś widocznym ze swoim biznesem nie wystarczy już strona internetowa czy fanpage. Klient szuka usługi, sposobu rozwiązania problemu i chce mieć możliwość kupić/zarezerwować już! W hotelarstwie i turystyce serwisy rezerwacyjne przyciągają rzesze klientów, bo oszczędzają ich czas i pomagają sprawdzić opinie innych. Czy to jest wycieczka, czy sukienka, czy nowy telewizor nie kupujemy „w ciemno”. Czy w przypadku urody i zdrowia jest inaczej? Niezupełnie, tu też szukamy informacji i rekomendacji, ale obecnie jest o nią bardzo trudno.

Z perspektywy klienta
180 sekund… tyle czasu skłonny jest poświęcić klient w internecie na decyzję o wyborze zabiegu czy salonu spa.
Tempo życia, dynamiczny rozwój branży beauty oraz potrzeba zachowania młodości była inspiracją do stworzenia serwisu na miarę tych, które z powodzeniem przyjęły się w hotelarstwie i turystyce.
Estibook.pl to pierwsza w Polsce platforma internetowa integrująca zaawansowaną wyszukiwarkę zabiegów i salonów beauty z system do zarządzania salonem. To miejsce w sieci, w którym klient znajdzie najwyższej jakości usługi w kilkanaście sekund. Oceni klimat miejsca, sprawdzi rekomendacje innych klientów i dokona rezerwacji. Klient zyskuje nowe narzędzie komunikacji, nie musi już czekać na odebranie telefonu przez recepcjonistkę, ale może wykorzystać każdą cenną, wolną chwilę aby zaplanować wizytę.

Koszyści dla salonu
Co dzięki obecności w Estibook.pl zyskuje salon beauty i spa? Kompletny system do zarządzania wszystkimi zasobami salonu z rezerwacją on-line, powiadomieniami sms, e-mail, newsletterami i promocją w serwisie dedykowanym tematyce urodowej.

Estibook.pl to platforma łącząca funkcjonalności czterech różnych narzędzi:
1. Promocja w internecie
2. System CRM do zarządzania salonem
3. Rezerwacje on-line
4. Marketing automatyczny

Estibook oszczędza czas managera salonu dzięki połączeniu wszystkich tych funkcji w jeden system dostępny w chmurze.

i - 1

Widok szczegółów klienta.

Moduł CRM pozwala na zarządzanie kilkoma placówkami jednocześnie z jednego loginu i na każdym urządzeniu mobilnym. Nie ma żadnych wygórowanych wymagań sprzętowych, wystarczy komputer lub tablet i dobre łącze internetowe. System umożliwia prowadzenie grafiku dowolnej ilości pracowników, co nie ma wpływu na koszty.

Grafik jest widoczny w cyklu miesięcznym, tygodniowym i dziennym w podziale na pracowników. Dodatkowo manager ma podgląd listy rezerwacji ze wszystkimi szczegółami odnośnie klienta, zabiegu, pracownika i statusu rezerwacji.
System umożliwia nie tylko obsługę rezerwacji on-line, ale także wprowadzanie nowych rezerwacji ręcznie. Dostępne zasoby w postaci pracowników oraz sprzętu niezbędnego do wykonania zabiegu są analizowane, przez co niemożliwe jest umówienie dwóch zabiegów z użyciem tego samego urządzenia w tym samym czasie. Zarządzanie sprzętem i usługami ułatwia pracę recepcji niwelując błędy w przyjmowaniu rezerwacji.
Manager może zdalnie przydzielać zadania czy ustalać dodatkowe spotkania kadry, wpisując je w grafik.

Budowanie dynamicznej oferty jest niezwykle proste. Przypisywanie usługom statusów specjalnych związanych z różnymi okolicznościami jak: Święta Bożego Narodzenia, Sylwester czy Dzień Kobiet ułatwia tworzenie promocji. Pozycje z oferty salonu oznaczone którymś ze statusów specjalnych są dodatkowo promowane w wyszukiwarce jako OFERTY SPECJALNE.

Pracownicy zarówno wykonujący usługi ,jak i recepcja mają zdefiniowane przez managera role w systemie ograniczające ich wgląd w dane wrażliwe. System umożliwia elastyczne określenie ról i przypisanie ich konkretnym osobom w systemie. Można ograniczyć podgląd rezerwacji, edycję i dodawanie nowej, podgląd klientów, dodawanie nowego klienta, definiowanie nowych usług i wiele innych funkcji, każdą indywidulanie, tak aby maksymalnie zabezpieczyć bazę salonu beauty przed niepowołanym wyciekiem.
Prowizje pracowników system wylicza na dwa najczęściej spotykane sposoby: stały procent oraz progowy – od sprzedaży lub realizacji.

i-3

Widok raportów, statystyki rezerwacji

Baza klientów, czyli jeden z najważniejszych modułów jest dostosowany do obsługi wielolokalowej. Można analizować bazę klientów z wszystkich salonów jednocześnie lub ograniczyć widok do konkretnego salonu. Podgląd szczegółów daje kompletny obraz klientki z informacją o rezerwacjach, grupie do jakiej została przydzielona, karty klientki oraz dodanych opiniach o usługach, z których skorzystała.

Estibook ułatwia budowę systemu lojalnościowego opartego o system rekomendacji i poleceń.
Każdemu właścicielowi spa zależy głównie na sprzedaży usług, dlaczego więc nie oprzeć o ten model systemu lojalnościowego salonu? Klient, który nas odwiedza dostaje możliwość współtworzenia oferty. Taka opinia to najcenniejsza wskazówka dla właściciela i managera, a klient poczuje się jeszcze ważniejszy. Wystawienie oceny jest możliwe tylko po potwierdzeniu przez salon zrealizowania usługi, w ten sposób eliminujemy negatywne działania nieuczciwej konkurencji. Wysyłając standardowe podziękowania po wizycie klientki, system prosi o ocenę, a wiadomość można uzupełnić propozycją uczestniczenia w programie lojalnościowym oferując dowolną korzyść w zamian za wsparcie w udoskonalaniu jakości usług salonu.
Rekomendacje i oceny budują status salonu polecanego, wspierając opinię o marce i jakości świadczonych usług. Dbasz o swojego klienta, a jego zadowolenie publikowane na profilu salonu zachęca innych do skorzystania z twoich usług.

Co dzięki obecności w Estibook.pl zyskuje salon beauty i spa? Kompletny system do zarządzania wszystkimi zasobami salonu z rezerwacją on-line, powiadomieniami sms, e-mail, newsletterami i promocją w serwisie dedykowanym tematyce urodowej.
Marketing automatyczny jest już standardem w obsłudze klienta. Estibook zautomatyzował całą część związaną z rezerwacją usługi. Klient otrzyma potwierdzenie umówienia wizyty. System wyśle sms z przypomnieniem o terminie najbliższej wizyty oraz o potrzebie systematyczności dla uzyskania długotrwałych efektów. Właściciel spa może skupić swą uwagę na przygotowywaniu chwytliwych treści newsletterów czy organizowaniu innych wydarzeń, które marketingowo wzmocnią pozycję salonu beauty.

Raporty, statystyki zyskowności wymagają analizy wielu wskaźników odnośnie pracowników, klientów i sprzedaży usług. Bieżąca analiza jest niezbędna, aby stale modyfikować ofertę i udoskonalać ją pod kątem oczekiwań rynku. Rozbudowany moduł raportowy pozwala na śledzenie trendów w salonie na bieżąco. Wszystkie dane zarówno z rezerwacji on-line, jak i t wprowadzone przez pracownika ręcznie są w jednej bazie. System proponuje kilka najważniejszych raportów dla każdej z kategorii: pracownicy, klienci, rezerwacje i obroty. W każdym z podmodułów raportu jest możliwość exportu danych do zewnętrznego programu.

Rozwój technologii mobilnych stwarza wiele nowych możliwości. Mobilne aplikacje i systemy wspierają nas w wielu obszarach. Turystyka, gastronomia i moda już na dobre się z nimi zaprzyjaźniły i niemalże bez ograniczeń czerpią z nich korzyści. Najwyższy czas na branżę beauty.

Intuicyjny i prosty w obsłudze system w służbie branży beauty jakim jest Estibook.pl, będzie wsparciem w codziennym wyścigu z czasem i walce o klienta.

Olga Ziemniak

właścicielka serwisu www.estibook.pl

http://estibook.pl/dla-biznesu/pl

Artykuł pochodzi z Beauty Inspiration 6/2015 – wydanie drukowane/e-wydanie

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube