EMS – rewolucja w kosmetyce ciała

ems825EMS (Electric Muscle Stimulation) – czyli elektrostymulacja mięśni – to jedna z najbardziej efektywnych metod treningowych, rehabilitacyjnych oraz ogólnorozwojowych XXI wieku. Została opracowana oraz przetestowana parę lat temu w Niemczech, ale dopiero teraz zyskała popularność na całym świecie, również w obiektach spa.

Elektrostymulacja mięśni to coś naprawdę wyjątkowego

Jeden pełnowartościowy trening trwa zaledwie 30 minut, a ćwicząc 2 razy w tygodniu ciało odczuwa takie same efekty, jakgdyby dzień w dzień chodzić na siłownię i trenować z ogromną intensywnością – odczuwana jest praca wszystkich mięśni. Jeden 30-minutowy trening jest więc w pełni równoważny trzem półtoragodzinnym wizytom na siłowni. Jest to możliwe, ponieważ równocześnie ćwiczy się aż dziewięć głównych partii mięśniowych. Co najważniejsze, podczas treningów stymulowane są mięśnie głębokie – odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała i m.in. płaski brzuch. Kilka sesji pozwoli każdemu zobaczyć efekty i odkryć w swym ciele mięśnie, o których nie miało się pojęcia. Co więcej, poza utratą tkanki tłuszczowej, przy treningu EMS można liczyć również na redukcję uciążliwego cellulitu!

Potwierdzone badaniami

Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Bayreuth, Uniwersytet Friedricha Alexandra w Erlangen-Nuremberg oraz Uniwersytet Sportowy w Köln w Niemczech, trening z użyciem elektrostymulacji EMS jest o 40% bardziej efektywny niż tradycyjny trening siłowy:

  • 87% badanych z entuzjazmem potwierdziło widoczne efekty w kształtowaniu ciała
  • 89% uważało, że po treningu skóra jest ujędrniona i napięta
  • Osoby z nadwagą straciły średnio 3,5 kg, 9% tkanki tłuszczowej oraz 6,5 cm w obwodzie talii, 2 cm w ramionach po 13 tygodniach treningów!

Jak i dla kogo?

Za odpowiedni dobór ćwiczeń, poprawność ich wykonania oraz stopień obciążenia treningowego od początku do końca dba trener. Precyzyjnie zaprojektowany kombinezon (specjalna kamizelka oraz spodenki z wbudowanymi elektrodami), podłączony do specjalistycznej konsoli sterującej, pozwala swobodnie wykonywać dynamiczne ćwiczenia. Aby zagwarantować najwyższy komfort oraz higienę, każdy z klientów korzysta z prywatnej, wygodnej, bawełnianej bielizny, a używane do ćwiczeń elektrody są pokryte antybakteryjną powłoką z mikrowłókien. (…)

Marta Krzemińska

Czytaj cały artykuł w Spa Inspirations 6/2014 – wydanie drukowane / e-wydanie

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube