Fotona 4D – nowy wymiar piękna

half face of womanFotona 4D to pierwszy na świecie laserowy endolifting twarzy realizowany przez synergiczne połączenie czterech procedur w jedną terapię. Nieinwazyjna terapia laserem zarówno wewnątrz,  jak i na zewnątrz twarzy umożliwia pełną odbudowę kolagenu i wypełnienie bruzd wargowo-nosowych już po pierwszym zabiegu.

Dzięki różnorodnym możliwościom długości fali Nd:YAG i Er:YAG, Fotona umożliwia wykonywanie wielowymiarowych zabiegów, w tym nowatorskiego zabiegu FOTONA 4D.

Synergia zabiegów

Uzupełniające się długości fali Er:YAG i Nd:YAG są synergicznie stosowane w czterech różnych trybach: EndoLifting®, FRAC3®, PIANO® oraz SupErfacialTM, przeznaczonych do pracy w głębszych, pośrednich i powierzchniowych strukturach skóry, jednocześnie oddziałując na różne niedoskonałości skóry.
Zabieg laserowy Fotona 4D pozwala na kurczenie się kolagenu na całej grubości dla osiągnięcia trwałego ujędrnienia i zwiększenia objętości bez stosowania wypełniaczy. Połączenie tych czterech wyjątkowych trybów i dwóch uzupełniających długości fali pozwala na przeprowadzenie skutecznego zabiegu liftingu twarzy już w ramach jednej sesji.

Technologia 4D

fotonaprzedfotonapoPierwszym etapem zabiegu jest EndoLifting®, czyli wewnętrzna terapia laserowa (stymulacja od strony jamy ustnej – przedsionek jamy ustnej). Nieablacyjne działanie lasera Er:YAG umożliwia kontrolowane i delikatne podgrzanie tkanek w celu stymulacji kurczenia włókien kolagenowych. Efektem jest zwiększenie napięcia i elastyczności tkanek oraz wypełnienie bruzd nosowo-wargowych (jak wypełniacz). Tryb FRAC3® odmładza specyficzne, głębsze niedoskonałości. Frakcyjny efekt 3D powoduje powstanie drobnych, regionalnych punktów wysokiej temperatury na różnej głębokości skóry – uzupełnia to działanie EndoLiftingu i poprawia zagęszczenie skóry. PIANO®wysyła długi impuls lasera Nd:YAG w celu zwiększenia napięcia dużej powierzchni skóry i podgrzania jej, koncentrując się na dostarczeniu energii aż do tkanki podskórnej. Ostatni etap to SupErfacialTM, czyli delikatna, zimna ablacja laserem Er:YAG (peeling laserowy), która zapewnia odpowiednie zakończenie procedury zabiegowej. Zapewnia to dodatkową poprawę wyglądu, wygładzenie skóry oraz zmniejszenie jej niedoskonałości.

Zabiegi przy użyciu lasera FOTONA 4D są nieinwazyjne, bezbolesne i nie wymagają znieczulenia. Jest to nowatorskie podejście w odmładzaniu twarzy gwarantujące spektakularną poprawę wyglądu. Urządzenie jest bezpieczne dla wszystkich rodzajów skóry, zapewnia wysoki komfort pacjenta i pełną satysfakcję.

BTL Polska

btlnet@btlnet.pl

www.btlestetyka.pl

Artykuł przeczytasz także w Beauty Inspiration 2/2015 – wydanie drukowane / e-wydanie

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube