Imprezy grupowe w spa – wyjdź poza ramy klasycznej oferty

group of famale friends in spa have fun, celebrate bachelorette partyOferta grupowa w spa jest świetnym pomysłem na zwiększenie rentowności obiektu. Zazwyczaj spa jest w pełni wykorzystane podczas dnia, więc pole do manewru jest niewielkie – pozostają wieczory. To głównie o tej porze organizowane są grupowe imprezy okolicznościowe, jak np. wieczory panieńskie czy noce saunowe. Często oferta tego typu spotkań jest dość powtarzalna, tak więc ich organizatorzy poszukują coraz świeższych pomysłów.

Zyskującą na popularności formą imprez grupowych w spa są nocne imprezy saunowe. W takim przypadku na wyłączność grupy udostępnia się cały kompleks spa, oczywiście poza godzinami jego funkcjonowania. Możliwości rozbudowania programu takich spotkań są niemalże nieograniczone i mogą zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb. Warto na przykład w organizację imprezy zaangażować również inne działy hotelu, jak bar i gastronomia, dzięki czemu korzyści płynące z organizacji tego typu spotkań płynąć będą nie tylko do działu spa, ale również do całego obiektu hotelowego.

Zastanawiasz się, czy na tego typu ofertę znajdzie się klient z zasobnym portfelem? Oczywiście. Koszt dla grupy może wydać się duży, ale po podzieleniu go na poszczególnych uczestników okazuje się zaskakująco przystępny. Grupowe imprezy należy organizować poza godzinami działania spa, co zapewnia komfort pozostałym gościom, którzy po pierwsze nie mają skróconego czasu korzystania z usług spa, a po drugie nie przeszkadza im hałas, który zazwyczaj towarzyszy takim spotkaniom. W naszym  hotelu zdarzają się mniejsze grupy osób, które chcą skorzystać z tej oferty w godzinach działania obiektu. Indywidualnie rozpatrujemy takie prośby i zazwyczaj strefę dla tych gości przygotowujemy w ustronniejszym miejscu. Są to zazwyczaj małe urodziny, małe spotkania lub wstęp do dalszej zabawy. Często w skład takiej oferty spotkań grupowych wchodzą również zabiegi i rytuały. Korzystanie z kompleksu wodnego i saun odbywa się wówczas na ogólnych zasadach i w sposób nieuciążliwy dla pozostałych gości.

Więcej o zaletach sauny przeczytasz TUTAJ >>

NOCE SAUNOWE

Możliwości uatrakcyjnienia oferty imprez grupowych mamy bardzo wiele, a ich ostateczna forma zależy tylko od potencjału kreatywności przygotowującego. W naszym spa organizowaliśmy już imprezy, w trakcie których w strefie spa masażyści wykonywali masaż kostkami lodu, organizowany był pokaz barmański, pokaz taneczny, muzyka na żywo, DJ, wyświetlaliśmy również filmy na wielkim ekranie usytuowanym na brzegu basenu solankowego. Nasze spa zmieniało się już wielokrotnie w wyspę tropikalną, dziki zachód i bawarskie polany, a na najbliższej imprezie przemieni się w salę operacyjną rodem z ostrego dyżuru. Często łączymy nocne spa z pakietami zabiegów i masaży.

W zasadzie nie ma ograniczeń. Jeśli pomysł organizatorów imprezy nie ma niekorzystnego wpływu na bezpieczeństwo uczestników, jesteśmy w stanie go zorganizować. Świetnie sprawdzają nam się tzw. tematyczne noce saunowe. Organizowaliśmy już takie spotkania w konwencji Ladies Night, Oktoberfest, Andrzejek, Nocnego Aloha i wiele innych. Ostatnio urządziliśmy Noc Hefajstosa, podczas której saunamajstrzy przeprowadzający rytuały w saunie przebrani byli w pełne bojowe umundurowanie strażaków, a seanse były naprawdę „piekielne”. Każdy seans miał również swoją oprawę muzyczną, co dodatkowo potęgowało doznania.

W przypadku organizacji tak dużych imprez – szczególnie tematycznych – warto zabezpieczyć się dodatkowym regulaminem. Po pierwsze – pozwala nam to na utrzymanie porządku w trakcie trwania imprezy, po drugie – daje możliwość skutecznej reakcji w przypadku zaistnienia niestandardowych sytuacji. Każdy z uczestników ma obowiązek zapoznać się z regulaminem i jest zobowiązany się do tych zasad zastosować. Regulamin musi być przede wszystkim dostępny, przejrzysty i możliwie krótki.

PRZYGOTOWANIE IMPREZY

W trakcie przygotowywania ofert imprez grupowych, takich jak na przykład otwarte noce saunowe, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę, aby prawidłowo dopasować wielkość obiektu do zakładanej liczby gości. (…)

Marcin Betliński manager spa & wellness, Hotel Medical Spa Unitral w Mielnie

Czytaj więcej w Beauty Inspiration 4/2016

Facebook

YouTube