Karboksyterapia – najskuteczniejsza broń w walce z cellulitem

Woman's hands applying a cream on legs. High keyCellulit to zmora niejednej kobiety, a jego leczenie bywa wyjątkowo żmudne. Po zastosowanej kuracji, na jakiś czas poprawia się kondycja skóry, lecz potem bardzo często „pomarańczowa skórka” powraca. W jaki sposób na stałe pozbyć się cellulitu i cieszyć się pięknym, gładkim ciałem? Zdaniem doktor Urszuli Brumer, eksperta medycyny estetycznej i właścicielki kliniki „Medycyna Młodości”, pomóc może skuteczna, a wciąż niedoceniana karboksyterpia.

Pojawianie się cellulitu, wbrew stereotypom, rzadko ma związek jedynie z samą otyłością. Jego występowanie częściej powodowane jest nieprawidłowym działaniem układu limfatycznego, nieodpowiednią dietą, hormonami oraz niezdrowym trybem życia (zbyt częste przesiadywanie przed komputerem, a co za tym idzie brak ruchu, palenie papierosów, a także chodzenie w szpilkach i obcisłych ubraniach, które utrudniają krążenie limfy w tkankach).

Warto przy tym zaznaczyć, że cellulit niejedno ma imię. W zależności od stopnia jego zaawansowania wyróżniamy: cellulit wodny (tzw. obrzękowy), który jest najmniej widoczny i ma najłagodniejszy przebieg, cellulit cyrkulacyjny, powstający na skutek przemian włókien kolagenowych (który bywa twardy i bolący), oraz cellulit tłuszczowy, związany z wahaniami wagi. O ile nie zawsze jesteśmy w stanie zmienić nasz styl życia, o tyle w dowolnym momencie możemy zacząć walkę z każdym rodzajem cellulitu. Zawsze warto bowiem zadbać o gładką skórę, szczególnie zimą i wczesną wiosną – tak, aby latem chętniej eksponować ciało podczas urlopu. Jedną z najskuteczniejszych metod, by to osiągnąć, jest karboksyterapia.

NA CZYM POLEGA KARBOKSYTERAPIA?

Metoda ta polega na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla (CO2) w poszczególne partie skóry. Jest to terapia bodźcowa, czyli pod wpływem CO2 stymulujemy procesy regeneracyjne i naprawcze w tkance. Dochodzi dzięki temu do szybkiej eliminacji toksyn, jednej z głównych przyczyn rozwoju cellulitu. Dodatkowo karboksyterapia ma działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Skóra po jej zastosowaniu staje się jakby „wyprasowana”, odświeżona i napięta. Zanika efekt „pomarańczowej skórki” i powraca naturalny koloryt skóry. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i pozbawiony działań niepożądanych. Podany podczas terapii dwutlenek węgla jest transportowany do płuc i wydalany z wydychanym powietrzem. (…)

dr Urszula Brumer lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej.  Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi  Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika, stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu.  Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youvena

www.youvena.com

Czytaj cały artykuł w Beauty Inspiration 2/2016 – wydanie drukowane/e-wydanie

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube