KOBIDO – niechirurgiczny lifting twarzy

Kobido to niepowtarzalna forma sztuki masażu, która oznacza „starożytną drogę do piękna”. To rytuał, podlegający ściśle określonym regułom, bazujący na tradycji medycyny chińskiej, znanej jako „amma” (w dosłownym tłumaczeniu – naciskanie i pocieranie). Został importowany do Japonii około XIV wieku naszej ery.

Kobido jest jednym z najstarszych masaży na świecie. Według legendy, rytuał ten był wynikiem walki między dwoma mistrzami masażu amma. Po konkurencji, która trwała przez kilka miesięcy, bez rozstrzygnięcia zwycięzcy, dwaj nauczyciele postanowili zjednoczyć swoje talenty, aby utworzyć nową technikę masażu twarzy — Kobido.

Przez następnych kilka stuleci tylko rodzina cesarska włączała ją do swoich zwyczajów i czerpała wyjątkowe korzyści. Na szczęście to ograniczenie z upływem czasu zostało zniesione. Dziś technika masażu Kobido cieszy się coraz większym powodzeniem i jest coraz częściej praktykowana w najbardziej prestiżowych instytutach kosmetycznych.

 

CHARAKTERYSTYKA MASAŻU KOBIDO

Większość metod masażu twarzy działa na jej powierzchni. Kobido, poprzez swoją złożoność i intensywność technik, działa na głębszych warstwach skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma japońskiego masażu twarzy — można powiedzieć, że Kobido ma największą liczbę i najbardziej złożony zestaw technik manualnych.

Masaż jest głęboką kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców. Szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie etapy, zmierza do oddziaływania w różnych aspektach. Kiedy ruch jest powolny, klient ma się zrelaksować, a intensywne etapy masażu mają stymulować skórę i produkcję składników skóry w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że masaż Kobido nigdy nie powinien powodować bólu, chociaż specjalistyczne techniki, czyli szybkie dłonie „latające” nad twarzą klienta odczuwane są na pograniczu bodźca bólowego. Celem japońskiego masażu twarzy jest dokładne i precyzyjne określenie kondycji skóry i praca na punktach akupresurowych, aby osiągnąć równowagę w skórze twarzy, mięśniach twarzy i powiązanym ciele. Na przykład technika wibracyjna, którą wykonuje się przy szybkim drżeniu rąk i palców, powszechnie stosowana jest w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz szybkiego uwalniania toksyn z układu chłonnego.

Masaż uaktywnia nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

OPIS PRZYKŁADOWEJ SESJI MASAŻU KOBIDO

Zwykle sesja masażu zaczyna się gładkimi i delikatnymi ruchami, które dążą do relaksu klienta i zniwelowania napięcia, szkodliwego na kolejnych etapach rozwoju masażu. Kiedy terapeuta uważa, że nadszedł odpowiedni moment, przechodzi do elementów masażu karku, aby uruchomić krążenie krwi, które prowadzi do skóry twarzy składniki niezbędne do osiągnięcia poprawy i naprawy tkanki.

Dopiero po tych etapach można przejść do najbardziej charakterystycznych i intensywnych technik dla masażu Kobido, czyli: perkusja, szybkie szczypanie, delikatne pociągnięcia, ugniatanie i głębokie wygładzanie skóry. Wszystkie techniki muszą być wykonywane z wielkim zaangażowaniem terapeuty. Celem intensywnych technik jest usunięcie wszelkich napięć, które mają tendencję do zamrożenia mięśni i ich funkcji.

Techniki liftingujące wykonywane są głównie na twarzy, ale mogą być również stosowane na innych częściach ciała, takich jak szyja, dekolt i ramiona.

– Prowadzę kameralne, dwugabinetowe spa w Ostrowie Wielkopolskim. Postawiłam na marki kosmetyków bliskie natury, wykorzystujące moc aromaterapii, stosowane przy technikach manualnych. W rytuałach na twarz wykorzystuję japoński masaż twarzy Kobido, którego nauczył mnie pan Tomasz Tomasik z Akademii Spa. Przyznam szczerze, że zachwytom klientek i klientów nie ma końca. Masaż wykonany z sercem i zaangażowaniem, poza bezsprzecznie zauważalnymi efektami kosmetycznymi, przenosi w świat błogiego relaksu, którego wszyscy obecnie tak bardzo potrzebujemy. Jego moc polega na tym, że dzięki masażowi każdy, nawet najprostszy zabieg kosmetyczny, zmienia się w prawdziwy rytuał, zgodny z filozofią mojego naturalnego spa. Martyna Kruszyk, właściciel i terapeuta w OD'NOVA Miejskie Spa w Ostrowie Wielkopolskim

 

WIZUALNE EFEKTY MASAŻU KOBIDO

Masaż Kobido znany jest jako „niechirurgiczny lifting twarzy”. Dzięki stosowanym technikom można naturalnie i z biegiem czasu:

• zniwelować napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne;

• zapobiec bądź zmniejszyć efekty starzenia się skóry;

• odzyskać młodą twarz poprzez głęboką pracę na strukturach mięśni;

• stymulować metabolizm komórkowy, co przyczyni się do szybszej regeneracji skóry; (…)

Czytaj cały artykuł w BEAUTY INSPIRATION 4/2017 >>>Tomasz Tomasik

Fizjoterapeuta, masażysta, szkoleniowiec.
Specjalizuje się w kursach masaży orientalnych.
www.akademia-spa.pl

 

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube