Kosmiczna lewitacja – nowy wymiar relaksu w spa od Nova Group

Odwiedzając spa czy gabinet kosmetyczny klient coraz częściej poszukuje doświadczeń niecodziennych i wyjątkowych. Do miejsc, które mu je zapewnią wraca chętniej i częściej. Czym go zaskoczyć i jak sprawić, żeby wspomnienia z wizyty na długo pozostały w pamięci? Na rynku dostępne są już innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają relaks idealny. Tzw. floating czyli luksusowe Kabiny FloatSpa® zapewniające odpoczynek i regenerację z portfolio Nova Group, to doskonała, naukowo udowodniona, efektywna metoda odprężenia i relaksacji.

Floating to naturalna metoda przywracania równowagi organizmowi i prosty sposób relaksacji. Polega na dryfowaniu w zasolonej wodzie, w specjalnie skonstruowanej komfortowej kabinie. Przykłady floatingu można znaleźć także w naturze. Morze Martwe znane z wysokiego stężenia soli pozwala na swobodne unoszenie się ciała na powierzchni bez wpływu grawitacji. Nasze mięśnie i stawy oraz mięśnie szkieletowe, mięśnie narządów ruchu zostają całkowicie odciążone i cale ciało ulega całkowitemu odprężeniu. W tych warunkach jednak nie jesteśmy odcięci od wszystkich bodźców zewnętrznych. Natomiast w przypadku kabiny do floatingu możemy zredukować do zera odczuwanie takich bodźców jak: dźwięk, światło czy zapach. Stan nieważkości, którego doświadczamy, łagodzi wszystkie napięcia fizyczne, występujące w kręgosłupie, ramionach, biodrach i nogach. Także mięśnie pleców mocno się relaksują i pozwalają kręgosłupowi przyjąć naturalną pozycję.

W trakcie licznych badań udowodniono, że podczas floatingu praca fal mózgowych zmienia się i jest podobna do tej, której doświadczamy, będąc w stanie pomiędzy snem a stanem świadomym, w tzw. stanie „Theta”. Z medycznego punktu widzenia stan ten określany jest jako embrionalny. W czasie medytacji mnisi buddyjscy dążą do osiągnięcia właśnie takiego stanu, który pozwala na szczególnie głęboką relaksację zarówno fizyczną, jak mentalną. Co ważne zaletą godzinnej sesji floatingu jest fakt, że poziom relaksacji porównywalny jest z ok. 4-6 godzinami snu. Badania wykazały, że przyjemne wrażenia podczas sesji są również wynikiem uwalniania się endorfin, które wywołują naturalne poczucie szczęścia.

Nowoczesne systemy filtracyjne, zastosowane w Kabinie FloatSpa®, pozwalają na wykorzystanie tej samej wody do wielu zabiegów. Szczególnym wyróżnikiem tej kabiny, w porównaniu do innych dostępnych na rynku, jest to, że woda po każdym zabiegu jest wypompowywana i filtrowana przy pomocy 4 systemów filtracyjnych, takich jak: UV, aktywny tlen, filtry papierowe oraz piasek kwarcowy.

Medycyna sięga również coraz częściej do floatingu, jako metody relaksacji wspomagającej procesy leczenia różnych dolegliwości, takich jak: depresja, bezsenność, trudności z uczeniem się, czy odpowiednim oddychaniem. Floating staje się również coraz bardziej popularną metodą relaksacji stosowaną w międzynarodowych koncernach. Pomieszczenia do floatingu budowane są w biurowcach, gdzie zmęczeni pracownicy w przerwie na lunch lub przed ważnymi spotkaniami mogą się zrelaksować i odświeżyć umysł. Nie zapomnijmy również o zbawiennym oddziaływaniu soli na układ oddechowy człowieka. Sześćdziesięciominutowa sesja dostarcza organizmowi odpowiedniej dawki zdrowego powietrza. Niweluje problemy z zapaleniem strun głosowych, krtani, zatok i oskrzeli.

Metoda relaksacji w Kabinie FloatSpa® jest szczególnie polecana:

– wszystkim osobom szukającym możliwości odprężenia, głębokiego relaksu i regeneracji fizycznej, jak i mentalnej

– osobom pracującym w dużym stresie i napięciu

– osobom aktywnym i sportowcom dla poprawy wyników, rozluźnienia mięśni i ścięgien oraz relaksacji po stresujących zawodach

– osobom dużo podróżującym zarówno samolotem jak i samochodem

– studentom i uczniom, w czasie stresujących sesji egzaminacyjnych

– kobietom w ciąży i matkom małych dzieci

www.novagroup.pl

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube