Kurs transbukkalnego masażu twarzy

Kurs prowadzony przez Sergeya Shchurevicha odbędzie się 7-9  sierpnia w Krakowie, w Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Prowadzony będzie w nieco nowej formule, ponieważ obejmie transbukkalny masaż twarzy i program liftingu powiek i czoła.

W podstawie autorskiego programu globalnego odmładzania twarzy znajduje się kompleksowe manualne podejście, które łączy głęboki transbukkalny masaż z liftingiem powiek i czoła. Jest to wielowarstwowy program manualnej korekcji, który pozwala pracować w najszerszym spektrum zróżnicowanego podejścia do różnych morfotypów twarzy wiekowym kategoriom i towarzyszącym im zaburzeniom.

 

Transbukkalny masaż twarzy

Nowe spojrzenie na modelowanie dolnej i środkowej części twarzy. Metoda transbukkalnego masażu policzków polega na obustronnym objęciu mięśni, tworzących strefę policzków oraz strefę nosowo-wargową twarzy. Dzięki temu można przywrócić objętość, tonus i elastyczność najgłębszych pęczków mięśniowych. Metoda ta jest szczególnie wartościowa przy pracy z niedowładami i porażeniami twarzy, zmianami bliznowatymi, trwałym przykurczem mięśni. Będzie też niezwykle przydatna przy korekcji w przypadku typów starzenia, charakteryzujących się zniekształceniami i zmianami dystroficznymi, gdy następuje przemieszczenie torebek tłuszczowych twarzy, ich rozrost oraz zmiany zwłóknieniowe. Przez obustronny masaż policzków rozumie się najbardziej intensywny sposób oddziaływania na tkanki miękkie dolnej i środkowej części twarzy na całej ich grubości.

 

Program liftingu powiek

Rozwiązuje zagadnienia zmian górnych działów twarzy związanych z wiekiem: zmarszczki mimiczne, obniżenie aktywności skóry, zwłaszcza w strefach z wysoką aktywnością mimiczną. Tu jest potrzebna delikatniejsza powierzchniowa praca, skierowana na korekcję głębokości zmarszczek, zwisania górnych powiek oraz wznowienia aktywności i elastyczności skóry. Przysposobienie liftingowego masażu powiek i czoła zachodzi na poziomie powierzchniowego mięśniowo-aponeurotycznego systemu (SMAS) w intensywnym tempie. Stwarza on efekt neuro-odruchowego tonizowania tkanek mięśniowych, zdejmuje mimiczne zaciski, podtrzymuje linię brwi i znacznie wyrównuje relief skóry.

Zobacz szczegóły:

www.facebook.com/events/2383976641923854/

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube