Mesolift cz.II

Beautiful woman gets injections. Cosmetology. Beauty FaceMesoLift    i jego odmiana Meso-glow – promienna skóra, czyli mezolifting z pogrubieniem i napięciem naskórka

Znana jest historia z wyspy Kos, w której Hipokrates wkłuwa choremu igły z kaktusa w ramię, a na drugie ramię nakłada liście figowca (dziś również cenione ze względu na ich działanie przeciwzapalne), ale to jedyny tak wczesny przekaz, bo do XVIII w. świat zapomniał o mezoterapii. Dopiero w 1844 r. znajdujemy doniesienie o zabiegu z wykorzystaniem techniki mezoterapii, a pierwsze publikacje na temat jej działania zamieścił Michael Pistor w 1958 r. Choć początkowo stosowana była w leczeniu bólu, to na początku XXI wieku była już uznaną metodą rewitalizacji skóry, a obecnie doskonale zdaje egzamin jako wspomagająca metoda liftingująca.

Jędrność  skóry stanowi istotny i pożądany czynnik wyglądu. Zmarszczki zagniatają się w miejscach przejścia pomiędzy powierzchownymi kompartmentami  tkanki tłuszczowej, na co pierwszy zwrócił uwagę Le Louarn. W miarę upływu lat mięśnie stają coraz mniej elastyczne i to one spychają tkankę tłuszczową ku dołowi, do linii żuchwy.

Check up skóry

stanowi pierwsze ogniwo w dążeniu do uzyskania harmonii wyglądu. Różny wiek ma różne wymagania, a każda skóra inne potrzeby. Żeby sprostać oczekiwaniom, konieczna staje się nie tylko ocena biotypu skóry, ale też jej stanu aktualnego, co stanowi  cenną wskazówkę w indywidualnym doborze dermokosmetyków dla wyrównania nawilżenia i natłuszczenia. Badanie lampą Wooda wykrywa słabo widoczne plamy, które za kilka lat dadzą o sobie znać. Pozwala ocenić dysproporcje starzenia górnej 1/3 twarzy w stosunku do dolnych 2/3 twarzy. Kieruje precyzyjnie planem profilaktyki, opóźnienia widocznych efektów starzenia, który zaczynać się powinien już w wieku 30-40 lat.

Metoda MesoLift i Meso-glow

Metoda MesoLift, oraz jej odmiana, pozwalają osiągnąć efekt napięcia i pogrubienia naskórka, co w efekcie pozwala cieszyć się piękną, promienną skórą. Do zabiegu MesoLift  wystarcza oglądanie powierzchni skóry i badanie aparaturą jej nawilżenia i natłuszczenia, natomiast do zabiegu Meso-glow konieczne jest jeszcze  badanie  z pochyloną do przodu głową, dla lepszej oceny zaawansowania procesu starzenia. Mesolift  koktajl jest mieszaniną  intensywnie regenerujących i odżywiających składników: witamin, soli mineralnych, kwasów nukleinowych i koenzymów. W jego skład wchodzić może kwas hialuronowy. Jest  składnikiem naturalnie występującym w organizmie ludzkim o działaniu silnie nawilżającym, ale z wiekiem ilość kwasu hialuronowego stopniowo maleje, dlatego tak istotne jest dodawanie go do mieszanek, ale w odpowiednim wieku, kiedy potrzebne staje się  wypełnianie bardzo zwiotczałej skóry. Dzięki temu możliwa jest korekcja zmarszczek i jednoczesne uzyskanie poprawy napięcia i elastyczności skóry zabiegiem Meso-glow.

 Okres dojrzewania

W tym wieku najważniejsza jest higiena skóry, niezbyt intensywna, czyli pielęgnacja dobranymi indywidualnie środkami myjącymi i kosmetykami. Tłusta skóra też bywa  przesuszona preparatami  przeciwtrądzikowymi.

Zalecane zabiegi pielęgnacyjne

Profesjonalnie przeprowadzone oczyszczanie skóry wyleczonej ze zmian czynnych:

– Peeling kawitacyjny – za pomocą wibracji ultradźwiękowej. Złuszcza i poprawia mikrokrążenie. Usuwa martwe komórki i ułatwia ewakuację łoju z gruczołów łojowych;

– Peeling salicylowy, migdałowy – delikatny, stwarza niekorzystne warunki dla rozwoju bakterii;

– Zabiegi nawilżające

Wiek 25-35 lat 

U młodych osób pojawiają się pierwsze niewielkie zmarszczki wokół oczu, bez utraty napięcia skóry. To ostatni dzwonek do rozpoczęcia kondycjonowania skóry dermokosmetykami. Różnią się od kosmetyków pielęgnacyjnych wyższym stężeniem substancji aktywnych. Podobne składniki  powinny być dostarczane naskórkowi drogą mezoterapii.

Zalecane zabiegi pielęgnacyjne – naprzemiennie

– Mesolift –1-2 sesje/rok;

– Mezoterapia „bezigłowa”1 zabieg/2 tyg., 5 razy w  roku;

– Jontoforeza;  mezoterapia „bezigłowa” – preparaty z witaminami, zwłaszcza wit. C, kwas laktobionowy;

– Masaż,  na koniec zabiegu maska potęgująca nawilżenie i lepszą penetrację użytych składników.

Dla młodych  pacjentów  najważniejsza  może okazać się  terapia trądziku i usuwanie blizn potrądzikowych, czemu służą:

– Zabieg kawitacyjny;

– Mikrodermabrazja – mechaniczne ścieranie naskórka głowicą diamentową lub korundową, odnawia naskórek i pobudza krążenie;

– Peeling pirogronowy lub migdałowy regularnie aplikowane są metodami z wyboru w tej grupie wieku, natomiast azelainowy łagodnie, a skutecznie rozjaśnia przebarwienia potrądzikowe;

– Zabiegi nawilżające.

Wiek 35-50 lat   

Czwarta i piąta dekada życia to coraz wyraźniejsze  zmarszczki, początkowo mimiczne, z czasem  pogłębiające się, z  utratą napięcia skóry i rogowaceniem. Pojawiają się plamy i przebarwienia, a także zgrubienia podskórnej tkanki tłuszczowej, dające pierwsze cienie. Maleje stopniowo ilość kwasu hialuronowego w skórze, a więc to wiek, w którym do mezoterapii  biorewitalizującej dodawać należy okresowo kwas hialuronowy.

Zalecane zabiegi pielęgnacyjne – naprzemiennie

– Mezo-glow – 1-2 sesje/rok;

– Mezoterapia bezigłowa – 1 zabieg/2 tyg. – 5 razy, czasem tylko 3-4 razy;

– Jontoforeza/sonoforeza – z użyciem koktajli z witaminami, retinolem, oligoelementami oraz DMAE;

– Masaż,  a na koniec zabiegu maska;

– Peeling glikolowy, migdałowy, TCA.

(…)

dr Izabela Tilszer

Czytaj cały artykuł w Beauty Inspiration 2/2015wydanie drukowane / e-wydanie

Zobacz także: Mesolift cz. I

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube