Mężczyzna w salonie beauty i spa – jak przygotować się do jego wizyty

Portrait of man with clay facial mask in beauty spa.Minęły już czasy, kiedy mężczyzna pojawiał się w salonie beauty i spa jedynie po to, by towarzyszyć kobiecie. Współcześni panowie są świadomi swojego ciała, chcą jak najdłużej wyglądać atrakcyjnie i młodo. Używają przeznaczonych dla nich kosmetyków do pielęgnacji domowej, a dodatkowo chcą także odpowiednio zadbać o siebie w salonie urody. Jak konstruować ofertę dla panów, żeby jeszcze chętniej korzystali z proponowanych zabiegów?

Żeby mężczyźni przychodzili do twojego salonu, muszą wiedzieć, że wśród twoich usług znajdą dedykowaną im ofertę. Najlepiej stworzyć w menu zabiegowym osobną zakładkę z zabiegami dla panów. Chodzi o to, żeby w poszukiwaniu zabiegu, z którego chcieliby skorzystać, nie musieli szukać go wśród kilkudziesięciu zabiegów dla pań. To może ich odstraszyć i znudzić.

Więcej o mężczyźnie w spa przeczytasz TUTAJ >>

– W tym roku przed letnim szaleństwem przygotowaliśmy w menu spa osobny dział „strefa męska”, dodatkowo powstała również ulotka o tej samej nazwie. Do tej pory panowie najczęściej wybierali masaże, ale od kiedy mają „specjalnie” dla nich stworzone rytuały na ciało i twarz, to w ciemno je wybierają, nie trzeba ich namawiać – mówi Michał Mieczkowski, kierownik działu Medi. Spa w Hotelu St. Bruno w Giżycku.

Przy tworzeniu menu dla panów warto też pamiętać o bardzo ważnej sprawie – nie można używać nazw zabiegów w stylu „perłowy blask” czy „soczysta pokusa”. Większość mężczyzn nie będzie wiedziała, co kryje się za tak „wyszukaną” nazwą. Panowie lubią jasne i konkretne przekazy, jak np. zabieg oczyszczenia twarzy czy redukcja zmarszczek.

NAJPOPULARNIEJSZE ZABIEGI

Popularność zabiegów zależy przede wszystkim od specyfiki obiektu. W spa panowie zdecydowanie najczęściej decydują się na różnego rodzaju masaże: klasyczne, relaksacyjne, aromaterapeutyczne. Po stresującym tygodniu w pracy szukają relaksu i odprężenia, masaż pomaga także pozbyć się dolegliwości bólowych związanych z siedzącym trybem życia.

– W naszym spa mężczyźni najczęściej wybierają masaże, głównie manualne i ajurwedyjskie, zdecydowanie rzadziej peelingi i zabiegi na ciało. Zazwyczaj proszą także, żeby masowała je kobieta – Arleta Turkacz, manager spa w Hotelu Lidia w Darłowie.

W salonach kosmetycznych największą popularnością cieszą się manicure i kompleksowa pielęgnacja dłoni. Szczególnie mężczyźni, którzy w swojej codziennej pracy mają częsty kontakt z klientami zdają sobie sprawę z tego, że zadbane dłonie są ich wizytówką. Męski naskórek jest o kilka warstw grubszy od kobiecego, a ich cera jest zazwyczaj bardziej zanieczyszczona, dlatego wymaga innej pielęgnacji. Podstawowym zabiegiem jest oczyszczanie, np. peeling kawitacyjny, który dzięki ultradźwiękom usuwa zanieczyszczenia i nie podrażnia przy tym wrażliwej skóry. Ponieważ twarz mężczyzn jest często podrażniona i przesuszona po goleniu, do oferty warto wprowadzić również zabiegi nawilżające. W tym przypadku dobrym pomysłem będzie także nauczenie ich, jak prawidłowo się golić i uniknąć podrażnień.

Coraz częściej panowie decydują się też na zabiegi depilacji woskiem. Depilują głównie pachy, ale też klatkę piersiową, plecy i okolice intymne.

– Prawie przy każdym zabiegu depilacji woskiem u panów wykonujemy też usuwanie włosów z nosa. Warto stworzyć pakiet zabiegowy, który będzie oferował te dwie usługi – mówi Barbara Różycka-Pustkowska, kosmetolog, właścicielka salonu urody Evita w Tczewie.

Zabiegi kosmetyczne, zwłaszcza depilacja ciała, powinny być wykonywane przez kobiety, ponieważ mężczyźni często krępują się rozbierania przy innym mężczyźnie. To także ważna wskazówka, którą warto uwzględnić przy tworzeniu oferty dla panów.

Mężczyźni coraz chętniej chodzą także do gabinetów medestetycznych. Dzięki zabiegom mogą pozbyć się np. blizn potrądzikowych oraz skorzystać z modnej ostatnio metody leczenia nadpotliwości. Z zabiegów medycyny estetycznej korzystają panowie przed 30 rokiem życia, którzy wiedzą, że wygląd ma duże znaczenie w osiąganiu sukcesów zawodowych, oraz panowie w wieku 45+, którzy chcą poczuć się młodziej, usunąć zmarszczki i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Potencjalnymi klientami są również panowie, którzy w wyniku ćwiczeń nabawili się nieestetycznych rozstępów. (…)

Marta Zwolińska redaktor Beauty Inspiration

Czytaj więcej w Beauty Inspiration 4/2016

Facebook

YouTube