Najnowsze trendy modelowania brwi

green eyes

Brwi są jedną z najbardziej podatnych na mimikę częścią twarzy. Ich rysunek oraz wygląd mówią dużo o emocjach i nadają wyraz. Kształt brwi pozwala również modelować kształt oczu, z tego względu należy bardzo dbać o ich nienaganny wygląd.

Na przestrzeni lat moda i trendy na kształty i kolory brwi ulegała znacznym modyfikacjom. W latach dwudziestych panowała moda na brwi cienkie, mocno wyregulowane o zaokrąglonym kształcie. W latach pięćdziesiątych preferowano brwi szerokie, grube i ciemne o mocno zaznaczonej linii załamania. W latach siedemdziesiątych eksponowano naturalny wizerunek, zatem brwi nie podkreślano i nie modelowano, nawet jeśli były asymetryczne. W latach dziewięćdziesiątych nadawano im bardzo cienką linię i skracano ją w kącikach wewnętrznych oczu, co optycznie je zmniejszało.

2/3 BRWI UNOSI SIĘ

Obecnie modne są bardzo starannie wyczesane i wykonturowane łuki brwiowe, które na twarzy mogą wyglądać nawet dość ostro. Tak mocny i wyraźnie zarysowany kształt nie jest korzystny dla wszystkich. Należy pamiętać o tym, że trendy dyktują sezonową modę, natomiast w makijażu najważniejsze jest, by podkreślał atuty urody. Aby dopasować dla siebie elementy makijażu proponowane przez obecny styl, należy uwzględnić indywidualny typ urody oraz niezbędne techniki i akcesoria.

fot 1

Jak wykonać makijaż brwi zgodnie z obecnie panującymi trendami? Oto kilka wskazówek, które ułatwią wykonanie korekty łuku brwiowego

• Kształt brwi powinien być bardzo mocno zarysowany zgodnie z zasadą: 2/3 brwi unosi się, 1/3 opada

• Rysunek brwi powinien być bardzo regularny a nawet graficzny. Niedopuszczalne są nawet najdrobniejsze włoski, które wykraczają poza główną linię brwi, zatem staranna regulacja to podstawa.

• Makijaż brwi wykonany klasycznymi kosmetykami przypomina swoją intensywnością makijaż permanentny. Oznacza to, że cała linia brwi nie ma żadnych prześwitów i jest starannie wypełniona kolorem.

• Chociaż zgodnie z klasycznym kanonem odcień brwi powinien być w kolorze włosów, obecnie modne są brwi intensywne: brązowe, grafitowe, a nawet czarne.

CZYM MALOWAĆ BRWI?

W zależności od tego, jak intensywną korektę chcemy wykonać oraz od umiejętności w tym zakresie, mamy do wyboru liczne kosmetyki, dające zróżnicowany efekt.

Cienie – zestawy matowych cieni do modelowania brwi pozwalają na delikatne podkreślenie kształtu. Efekt jest bardziej naturalny, zatem kosmetyk polecany jest także tym paniom, które nie mają wprawy. Doskonale sprawdzają się cienie neutralne w matowych kolorach, także te, które stosuje się do makijażu oczu.

Żele koloryzujące – pozwalają na delikatne przyciemnienie włosków. Polecane szczególnie dla osób o jasnych, cienkich i delikatnych włoskach.

Żele modelujące – są gęste i doskonale układają grube i nieregularne włoski, którym trudno nadać kształt. Polecane są dla pań, których brwi mają naturalnie szeroką i gęstą linię.

Kredki – pozwalają na bardzo precyzyjne domalowanie brakującej części brwi w przypadku, gdy asymetria jest wyraźna. W zależności od techniki korekty, możliwe jest uzyskanie bardzo naturalnej lub bardzo graficznej korekty kształtu.

Farbki – są nowym kosmetykiem, który pozwala namalować brew nawet w sytuacjach, gdy naturalna ma bardzo delikatny zarys. Farbki wymagają zdecydowanie większej zdolności modelowania kształtu niż pozostałe kosmetyki, ale zapewniają dokładnie taki perfekcyjny efekt, jaki obecnie jest modny.

Panujący trend jest szczególnie korzystny dla wybranych kształtów oczu, np. małych czy głęboko osadzonych. Wysoko uniesiony łuk brwiowy pozwala na modelowanie kształtu oczu, ponieważ czysta przestrzeń nad górną powieką, daje możliwość korekty.

Brwi najlepiej malować krótkim pędzelkiem o elastycznym włosiu, który pozwoli na precyzyjną aplikację każdego kosmetyku. Po wykonaniu korekty kształtu pod łukiem brwiowym warto nałożyć biały cień. Podkreśla on rysunek i nadaje spojrzeniu świeżości.

Błędy w modelowaniu i regulacji
Źle wymodelowany kształt brwi nadaje niekorzystny wyraz twarzy, tak, więc kształt bez względu na panującą modę, należy dopasować do proporcji swojej urody. Oto podstawowe błędy w modelowaniu i regulacji kształtu brwi:
• brew skrócona przy nasadzie, od strony kącika wewnętrznego oka – optycznie zmniejsza oczy i nadaje im kształt szeroko rozstawionych (rys. 1),
• brew zaokrąglona i uniesiona do góry – taki kształt nadaje zdziwiony wyraz twarzy
• brew przedłużona do dołu od strony kącika zewnętrznego oka – nadaje twarzy smutny wygląd i sprawia wrażenie opadającej powieki (rys. 2),
• brwi grube zrastające się przy nasadzie – nadają srogi i groźny wyraz twarzy (rys. 3).

brwi_dlugie

Rysunki pochodzą z poradnika wizerunkowego „W sukience do sukcesu”, autorstwa Wioletty Uzarowicz i Doroty Woźniak.

Wioletta Uzarowicz

Makijażystka, szkoleniowiec, ekspert w programach TVN, TVP2, Superstacja.
Autorka podręcznika „Sztuka Makijażu Profesjonalnego”.
www.uzarowicz.com

Artykuł pochodzi z Beauty Inspiration 4/2015 – wydanie drukowane / e-wydanie

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube