Niechirurgiczne powiększanie piersi

Wiele kobiet, niezadowolonych z kształtu lub wielkości swoich piersi, choć o tym marzy, nie decyduje się na ich korektę plastyczną z obawy przed ingerencją chirurgiczną. Z pomocą przychodzi innowacyjna, mało inwazyjna metoda wypełniania piersi za pomocą Aquafilling. O szczegółach opowiada Andrzej Purwin, lekarz medycyny, właściciel Instytutu Medycyny Estetycznej i Regeneracyjnej w Białymstoku, certyfikowany specjalista metody Aquafilling bodyline — bezoperacyjnego powiększania i modelowania piersi.

 

ANDRZEJ PURWIN lekarz medycyny, właściciel Instytutu Medycyny Estetycznej i Regeneracyjnej w Białymstoku

BEAUTY INSPIRATION: Czym się różni zabieg powiększania i modelowania piersi preparatem Aquafilling od innych popularnych metod, jak na przykład powiększania piersi implantami silikonowymi czy wypełnienia własnym tłuszczem?

«ANDRZEJ PURWIN: Najważniejszą różnicą jest to, że Aquafilling jest metodą mało inwazyjną — zabieg odbywa się praktycznie bez ingerencji chirurgicznej i długiej rekonwalescencji. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (znieczulana jest skóra w miejscu wkłucia). Ze względu na brak chirurgicznych nacięć, do minimum zmniejszone jest także ryzyko powstania blizn i bliznowców. Od implantów tę metodę różni też czasowy efekt utrzymywania się i bardzo dobra tolerancja pacjentek (fizyczna i psychiczna). Poza tym piersi wypełnione preparatem wyglądają naturalnie, a żel jest niewyczuwalny w dotyku i nie są widoczne jego kontury.

BI: Jaki jest skład tego preparatu?

«AP: Aquafilling Bodyline ma opatentowaną przez producenta formułę. W 96-98% składa się z soli fizjologicznej, pozostałe 2-4% to kationowy kopoliamid. W Europie produkt jest stosowany z powodzeniem od 2012 roku.

BI: Jakie są więc wskazania do stosowania preparatu Aquafilling? Jakie efekty można dzięki niemu osiągnąć?

«AP: Aquafilling bodyline jest preparatem wypełniającym, więc jego działanie opiera się na modelowaniu i konturowaniu. Jeśli chodzi o piersi, to niektóre Panie chcą powiększyć, inne podnieść, jeszcze inne zniwelować asymetrię swojego biustu. W zależności od ilości podanego preparatu (zwykle jest to ok. 150-200 ml w jedną pierś), można powiększyć biust o 2 rozmiary. Jeśli piersi mają różną wielkość, możemy tak dobrać ilość podanego preparatu, by je wyrównać—w przeciwieństwie do implantów, które mają stałą wielkość.

BI: Czy preparat ma jeszcze jakieś inne zastosowania, prócz wypełniania piersi?

«AP: Preparat Aquafillig stosowany jest także do modelowania ramion, powiększania pośladków oraz korekcji niedoskonałości tkanek miękkich, np. wyrównywania ubytków po zabiegach operacyjnych w udach czy łydkach.

BI: Jak przebiega sam zabieg wypełniania piersi preparatem Aquafilling?

«AP: Preparat wstrzykiwany jest do tkanek miękkich, zgodnie z opracowanymi technikami podania za pomocą igły lub kaniuli, co minimalizuje ryzyko doznania urazu podczas zabiegu. Cała procedura trwa około półtorej godziny. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do domu, a do codziennych czynności można przystąpić już po upływie 24 godzin od zabiegu.

BI: Jak długo utrzymują się efekty powiększania piersi preparatem?

«AP: Efekt podania preparatu widoczny jest praktycznie od razu, przy czym końcowy rezultat można ocenić około 7 dni po zabiegu, kiedy znikną obrzęki oraz nastąpi absorpcja roztworu podawanego jako znieczulenie miejscowe. Preparat jest dobrze tolerowany, nie daje uczuleń, a efekty zabiegu utrzymują się długo, minimum 5 lat. Mam pacjentki, u których efekt widoczny jest dłużej. Ostateczny rezultat zabiegu zależy również od indywidualnych cech anatomicznych pacjenta, takich jak np. budowa klatki piersiowej itp.

BI: Czy są jakieś zalecenia dla pacjentki po zabiegu?

«AP: Oprócz samodzielnej zmiany niewielkich opatrunków w miejscu nacięć, pacjentkom zaleca się: noszenie bielizny modelującej przez 3-4 tygodnie po zabiegu, wykonywanie delikatnego masażu okolic poddanych zabiegowi według zaleceń lekarza, unikanie ucisku na okolice poddane zabiegowi, unikanie ćwiczeń, które są związane z napinaniem partii mięśniowych, unikanie spania na brzuchu (w przypadku powiększenia piersi), niekorzystanie z sauny i solarium przez pierwszy miesiąc od zabiegu.

Efekty powiększania piersi preparatem Aquafilling.

BI: A co z przeciwwskazaniami do stosowania tego preparatu?

«AP: Przeprowadzenie zabiegu Aquafilling bodyline wykluczają kłopoty z krzepliwością krwi, ciężkie i przewlekłe choroby somatyczne, choroby nowotworowe, infekcje i stany zapalne skóry, alergie na niektóre leki oraz menstruacja.

BI: Jaka jest cena zabiegu powiększania i modelowania piersi w ten sposób?

«AP: Cena zależy od ilości podanego preparatu. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientek, w naszym instytucie umożliwiamy rozłożenie płatności na korzystne raty.

BI: Czy Aquafilling jest jedynym dostępnym na rynku tego typu preparatem do modelowania i powiększania piersi, czy też dostępne są inne, o takim samym bądź podobnym działaniu?

«AP: Jak na razie, jest to jedyny tego typu preparat. W Europie zabiegi z użyciem Aquafillingu z sukcesem wykonywane są już od kilku lat, w Polsce to metoda stosunkowo nowa, dlatego też dostępna w niewielu klinikach.

BI: Jakie warunki powinien spełniać gabinet (zarówno od strony infrastruktury i wyposażenia, jak też przygotowania personelu), aby wykonywać takie zabiegi?

«AP: Gabinet, w którym wykonywane są zabiegi Aquafilling, powinien spełniać warunki sali zabiegowej, w której może być przerwana ciągłość skóry. Regulują to przepisy sanepidu. Zabieg Aquafilling bodyline może wykonać wyłącznie lekarz, który posiada certyfikat ukończenia szkolenia z użyciem preparatu. Poza tym podczas zabiegu niezbędna jest asysta pielęgniarska.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Mariusz Nieścior

Wywiad pochodzi z BEAUTY INSPIRATION 5/2017>>>

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube