Odchudzanie w gabinecie kosmetycznym- jak to ugryźć?

 

Jeszcze do niedawna na hasło „otyłość” oczami wyobraźni widzieliśmy wyłącznie zajadających się fast foodami Amerykanów. Niestety sytuacja ta na przestrzeni zaledwie kilku lat diametralnie się zmieniła.

Epidemia nadwagi i otyłości dotarła także do Europy, w tym również do Polski. Lekarze i dietetycy biją na alarm, gdyż ponad połowa Polaków boryka się z nadwagą, w tym aż 20% z otyłością! Pocieszająca może być wciąż rosnąca popularność życia w stylu fit, która coraz częściej mobilizuje społeczeństwo do aktywności. Często okazuje się jednak, że dieta i aktywność fizyczna wymagają od nas wielu trudów, wyrzeczeń, a na efekty trzeba czekać i czekać. A przecież postęp cywilizacyjny przyzwyczaił nas do szybkiego, łatwego życia, tu i teraz, w którym wszystko otrzymujemy natychmiast. W tej sytuacji z pomocą przychodzą różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne i medyczne, mające na celu wyszczuplić, wymodelować oraz ujędrnić chudnące ciała. Temat ten jednak nie jest łatwy, gdyż technologii wspomagających proces odchudzania jest mnóstwo. Co wybrać i jak ugryźć temat modelowania sylwetki w gabinecie kosmetycznym?

 

Bez wysiłku się nie da. Niestety.

Podstawowa rzecz, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze technologii do modelowania sylwetki jest fakt, że nie istnieją zabiegi kosmetyczne i urządzenia, które odchudzą Waszego klienta bez jego wysiłku. Niestety. Często jednak pod namową klientów szukamy czegoś, co błyskawicznie spełni oczekiwania i niemal natychmiast, po jednym zabiegu odsłoni nową sylwetkę. O tyle, o ile w przypadku np. zabiegów odmładzających, czy oczyszczających jesteśmy w stanie osiągnąć zadowalające efekty bez większej pomocy klienta, tak w przypadku odchudzania temat wygląda zupełnie inaczej.

Pamiętać należy zawsze, że w procesie odchudzania najważniejszym czynnikiem jest bilans energetyczny, czyli ilość energii, którą dostarczamy do organizmu. Jeżeli bilans ten będzie dodatni, tzn. przyjmujemy więcej kalorii niż ich potrzebujemy, to niezależnie od zabiegu, który wybierzemy osiągnięcie zamierzonego efektu będzie trudne, a czasem wręcz niemożliwe. Natomiast kiedy bilans energetyczny jest na minusie tracimy zbędne kilogramy, a zabiegi kosmetyczne mogą to skutecznie przyspieszyć i wzmocnić efekt. Ponadto drugą niezwykle istotną kwestią jest to, że żaden z zabiegów nie przyniesie nam dożywotnich efektów. A szkoda.

Im szybciej po zakończonej serii zabiegów wrócimy do starych nawyków żywieniowych, tym szybciej zaprzepaścimy efekt. Niestety nasze komórki tłuszczowe nie pozbywają się nigdy zdolności magazynowania tłuszczu i im więcej dostarczymy go do organizmu, tym większa jego ilość zostanie „schowana” na czarną godzinę.

 

 

Terapie łączone- klucz do sukcesu!

Czym więc kierować się przy wyborze technologii do modelowania sylwetki? Przede wszystkim warto zainteresować się rozwiązaniami, które będą wpływały na wzrost przepuszczalności ścian komórkowych adipocytów, będą te ściany rozrywały i rozbijały komórkę tłuszczową. Mechanizmy te mają na celu uwolnić treść tłuszczową na zewnątrz adipocytów, przez co komórki tłuszczowe zmniejszają swoją objętość. Tłuszcze uwolnione do przestrzeni międzykomórkowych usuwane są z organizmu za pomocą naturalnych kanałów metabolicznych. Dzięki temu rozwiązania te są nieinwazyjne i bezpieczne. Powyższa zasada działania znajduje swoje zastosowanie w różnych technologiach, jak np. liposukcja ultradźwiękowa, lipolaser, czy fala uderzeniowa. Ważne jednak jest to, aby po zabiegach „rozbijających” tkankę tłuszczową wykonać drenaż limfatyczny. Pomaga on odprowadzić, powstałe podczas zabiegu substancje, do węzłów chłonnych oraz przyspieszyć metabolizm. Do drenażu można wykorzystać masaż podciśnieniowy, presoterapię lub masaż ręczny. Połączenie powyższych rozwiązań przynosi rewelacyjne efekty terapeutyczne w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Jednocześnie, w celu kompleksowego działania, można dołączyć również radiofrekwencję. Jest to prąd o częstotliwości radiowej, który powoduje powstanie w skórze ciepła, przez co obkurcza włókna kolagenu, pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien, rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa poziom dotlenienia tkanek. Działanie to jest wyjątkowo wskazane w procesie odchudzania i modelowania sylwetki, gdyż zapobiega wiotkości skóry, która jest częstą dolegliwością osób redukujących masę ciała. Rozwiązania te mogą być stosowane bezpiecznie i skutecznie u wielu klientów. Ponadto urządzenia wykorzystujące powyższe technologie są całoroczne, które można wykorzystywać stosunkowo często i łączyć je ze sobą nawet podczas jednej wizyty. Daje to dużą kontrolę nad efektami zabiegowymi, a także pozwala nam często motywować klienta i przypominać mu o współpracy za pomocą diety i aktywności fizycznej.

Pamiętać należy także, że zabiegi te trzeba wykonywać regularnie, aby osiągnąć upragniony efekt. Jednakże są to rozwiązania, które przynoszą stosunkowo szybko pierwsze zauważalne rezultaty (często po dwóch-trzech zabiegach), co motywuje klientów do utrzymania systematyczności, a to z kolei przekłada się na zadowolenie i polecanie Waszych usług innym osobom.

 

Edukacja, to podstawa!

Kluczem do sukcesu w modelowaniu sylwetki, niezależnie od posiadanej technologii, czy urządzeń, będzie zawsze edukacja klienta. Rozpoczęcie serii zabiegowej powinno zacząć się rzetelnym wywiadem, poinformowaniem klienta o konieczności trzymania zbilansowanej diety oraz włączeniu aktywności fizycznej. Rekompensowanie sobie pudełka lodów i kilogramów fast foodów zabiegami kosmetycznymi nigdy nie przyniesie pożądanych rezultatów. Brak takiej wiedzy może doprowadzić tylko do niepotrzebnych nieporozumień i niezadowolenia klientów, a tego przecież nie chcecie!

Obiektywna ocena możliwości i motywacji klienta oraz dobranie do jego potrzeb sprawdzonych, skutecznych urządzeń zaowocuje zadowolonymi na lata, szczupłymi klientami!

 

Marta Lempart

Kosmetolog, szkoleniowiec firmy Mimari

www.mimari.com.pl

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube