PIGM 400 – stop przebarwieniom

SSUCv3H4sIAAAAAAAEAJ2QSw7CMAxE90jcocq6i5byUblKxcKkVrEIDUpcEEK9O/m0ktfsMs8ex+PvdlMU6gqetDoX36iCJmMmzw6Y7BhwVS4ce2LrCEyEkc2pojwDTx59HLEgDYxD6M1w8a//dFkXayEVgyOUlCoF89M1sRXN5d/O/LisUWDAUX/SwiKIQ4OQg3S5Vd3fjO4ho72oRys0TD1ZkfJlNZhoaMTkpyNN4yBslm/o5MXCye1DgNFy2mQJpvpw0ijrpmrbfd3umvpwqprjYR9Szj86osIOygEAAA==

Kończy się sezon urlopowy i coraz więcej klientów trafia do salonów z problemem przebarwień. Niestety, zbyt intensywne opalanie może skutkować zaburzeniami w procesie melanogenezy. Najczęściej na skórze twarzy, dekoltu i zewnętrznych stronach dłoni pojawiają się ciemniejsze plamy.

Przebarwienia spowodowane są nadmiernym wydzielaniem i złym rozmieszczeniem barwinka, melaniny. Ten fenomen najczęściej wynika z nadmiernej ekspozycji słonecznej (63% przebarwień jest spowodowanych przez działanie słońca). Sama pigmentacja jest określona przez ilość i typ melaniny w skórze. Składają się na nią pigmentacja konstytutywna, która zależy od naszych genów, oraz fakultatywna, określona przez melanogenezę fotoindukcyjną. Ta ostatnia charakteryzuje się wzrostem ilości melaniny syntetyzowanej w następstwie ekspozycji na promieniowanie UV. Kiedy proces pigmentacji jest zaburzony, koloryt skóry staje się niejednolity. Przebarwienia pojawiają się w związku z gromadzeniem się melaniny i lipofuscyny, czyli żółto-brązowego barwnika, który odkłada się w komórkach i pochodzi z utlenionych białek i lipidów.

1-serum-pigm400_biologique-rechercheProdukty i zabieg PIGM 400 zostały stworzone przez specjalistów Biologique Recherche, aby zapobiegać pojawianiu się przebarwień, redukować już istniejące, rozjaśniać i ujednolicać koloryt skóry. Działają na proces melanogenezy na wszystkich jego etapach, od tworzenia się barwnika, po jego migrację na powierzchnię skóry. Drugim rodzajem aktywności w przypadku przebarwień, na którym skupia się marka Biologique Recherche, jest stymulacja rozpadu lipofuscyny.

Wielobiegunowa formuła produktów łączy składniki o natychmiastowym działaniu rozjaśniającym ze składnikami działającymi długofalowo. Wyciąg z kiełków rzeżuchy i czystej genisteiny otrzymanej z soi reguluje tworzenie melaniny i lipofuscyny. Redukuje ich gromadzenie w skórze poprzez inhibicję działania hormonu α-MSH, który aktywuje tyrozynazę. Wyciąg ze śliwki, znany ze swych właściwości rozjaśniających, ogranicza proces melanogenezy poprzez hamowanie migracji melaniny do keratynocytów. Pochodna witaminy E ma podwójne działanie antyrodnikowe – chroni przed działaniem zarówno wolnych rodników tlenowych, jak i azotowych. Zapobiega peroksydacji lipidów, co powoduje, że skóra jest zdrowsza i ma jaśniejszy koloryt.

Stosowanie produktów PIGM 400 Biologique Recherche przynosi szybko widoczne korzyści. Następuje redukcja istniejących przebarwień, natychmiastowe rozjaśnienie i ujednolicenie kolorytu oraz ograniczenie powstawania nowych plam pigmentacyjnych. Działanie antyrodnikowe zapobiega starzeniu komórek.

www.biologiquerecherche.com.pl

 

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube