Powakacyjny Resurfacing Skóry

1-bielenda-professional-reti-power-artykulCoraz krótsze dni, chłodniejsze poranki i wieczory przypominają, że czas wakacyjnej beztroski i dalekich wojaży dobiegł końca. Wspomnienia kąpieli w słonej morskiej wodzie, odpoczywania na słońcu, spacerów po wietrznych górskich szlakach czy nowych doświadczeń kulinarnych znajdujemy jednak nie tylko na wakacyjnych fotografiach, ale także na naszej skórze. W lustrzanym odbiciu widnieją przebarwienia, grudki, krostki, nierówna struktura skóry, zmarszczki i przesuszony naskórek.

Doskonałym rozwiązaniem na tego typu problemy są zaawansowane zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem niezastąpionego i sprawdzonego duetu — retinolu i witaminy C. Retinol jest jednym z najlepiej poznanych i najskuteczniejszych składników kosmetycznych. Zyskał uznanie dzięki swej efektywności i wielokierunkowości działania. Możemy liczyć na jego pomoc w przypadku skóry dojrzałej i zmarszczek, świetnie poradzi sobie także z przebarwieniami, cerą tłustą i trądzikową.

NA CZYM POLEGA DZIAŁANIE RETINOLU?
Retinol jest czystą formą witaminy A. W komórkach ulega przekształceniu do kwasu retinowego. Zapobiega rozkładowi i sprzyja odbudowie białek podporowych w skórze właściwej poprzez blokowanie metaloproteinaz. Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, pobudza produkcję kwasu hialuronowego. Reguluje procesy złuszczania i odnowy naskórka, wpływa na zmniejszenie rozmiaru melanocytów i redukuje ilość melaniny. Działa przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie i normalizuje wydzielanie łoju. Poprawia ukrwienie, co ma bezpośredni wpływ na odżywienie skóry. Zapewnia efekt gładkiej, napiętej cery o równomiernej strukturze i kolorycie. Z uwagi na jego budowę chemiczną jest bardzo podatny na zniszczenie i powinien być stosowany w obecności antyoksydantów. Doskonałym działaniem antyoksydacyjnym charakteryzuje się witamina C. Stymuluje syntezę kolagenu w skórze, działa przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie, stymuluje produkcję ceramidów w skórze. Blokuje wydzielanie metaloproteinaz oraz działa rozjaśniająco poprzez hamowanie produkcji melaniny i delikatne złuszczanie. Witamina C w formie kwasu askorbinowego działa najskuteczniej. Jest stabilna w formie proszku, a w postaci rozpuszczonej staje się wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych.

Wykorzystując siłę tych dwóch składników aktywnych, a jednocześnie ich delikatność oraz sprawdzoną skuteczność, marka Bielenda Professional stworzyła program resurfacingu skóry Reti-Power2 VC. Powstał on przy współpracy ekspertów Laboratorium Badawczego firmy z lekarzami i kosmetologami. Jest to ekspresowy, zaawansowany zabieg złuszczający, łączący działanie witaminy C zawartej w ampułce i maski retinolowej. Istotnym elementem nowej formuły preparatów jest również sposób ich konfekcjonowania, który zapewnia maksymalną efektywność procedury. Maska retinolowa dozowana jest w pojedyncze saszetki przygotowane do jednorazowej aplikacji. Ampułki zawierają natomiast czystą, proszkową formę kwasu askorbinowego, który przygotowuje się bezpośrednio przed aplikacją. Zabieg można rozszerzyć o zastosowanie kwasu migdałowego.

Dopełnienie kompleksowej terapii i efektów zabiegu stanowią trzy kremy do pielęgnacji domowej. Są one dobierane w zależności od rodzaju i problemów skóry: przeciwzmarszczkowy Reti-Power Anti-Wrinkle Face Cream, przeciwtrądzikowy Reti-Power Anti-Acne Face Cream i działający silnie na przebarwienia Reti-Power Whitening Face Cream. Idealna skóra jest na wyciągnięcie ręki.

Sylwia Wójcik

kosmetolog, ekspert profesjonalnej pielęgnacji,

regionalny opiekun ds. kluczowych klientów oraz szkoleniowiec marki Bielenda Professional

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube