Power Retinol marki Skeyndor

1-skeyndor-power-retinolJesień to doskonała pora roku, aby sięgnąć po składniki aktywne, które widocznie odmłodzą i zregenerują skórę. Dlatego też Skeyndor – hiszpańska marka kosmetyków profesjonalnych – właśnie teraz przedstawia innowacyjną linię na bazie wysoko aktywnego retinolu. Kosmetyki z linii Power Retinol zawierają nową generację retinolu w czystej postaci, który umożliwia uzyskanie wielowymiarowych rezultatów w walce z problemem starzenia się skóry.

 

Retinol jest wyjątkowym składnikiem o działaniu silnie odmładzającym i regenerującym. Nazywany płynnym złotem, jest szczególnie ceniony w zabiegach przeciwstarzeniowych. Linia Power Retinol to efekt przełomowych badań marki Skeyndor nad retinoidami oraz substancjami o działaniu retinol-like, stosowanymi w kosmetyce profesjonalnej oraz medycynie estetycznej. Jego zastosowanie umożliwia widoczne odmłodzenie skóry starzejącej się z powodów naturalnych lub w wyniku fotostarzenia.

Już dziś poznaj przełomowe produkty do pielęgnacji domowej oraz kilkustopniowy, intensywny program zabiegowy, wykonywany w gabinetach kosmetycznych. Wysoką skuteczność tej linii zapewnia kompleks o działaniu retinoidalnym, czyli współdziałanie trzech składników o silnej mocy odmładzającej: RETINOLU, BAKUCHIOLU ORAZ WYCIĄGU Z SOJI. Dzięki RETINOLOWI pobudzona zostaje odnowa komórkowa skóry i zwalczane są negatywne działania wolnych rodników. BAKUCHIOL jest idealnym stabilizatorem dla retinolu i współdziała z nim na etapie aktywacji, z kolei WYCIĄG Z SOJI wspomaga regenerację skóry i łagodzi wszelkie podrażnienia. EFEKT? ODMŁODZONA, ZREGENEROWANA, PO PROSTU PIĘKNA SKÓRA!

 

1. PRZYGOTOWANIE SKÓRY
Zabieg rozpoczynamy od demakijażu oczu płynem micelarnym, a następnie demakijażu twarzy, szyi i dekoltu mleczkiem dla cer wrażliwych z linii Aquatherm. Kolejny krok to tonizacja skóry wodą termalną i aplikacja wybranego peelingu. Zalecany jest peeling kwasowy Glyco-30 (na bazie 30% kwasu glikolowego o pH 4), ale w zależności od typu skóry można również wykonać peeling enzymatyczny lub ziarnisty.

 

2. FAZA AKTYWNA – SERUM Z RETINOLEM (STĘŻENIE 5000 IU)
Po zmyciu peelingu i rozpyleniu wody termalnej aplikujemy na skórę 4-5 pompek serum z retinolem i rozpoczynamy firmowy Masaż Champi lub wprowadzamy preparat przy użyciu elektroporacji (6-8 minut).

 

3. FAZA WYCISZENIA – MASKA Z BURSZTYNEM I KWASEM HIALURONOWYM
W miseczce łączymy zawartość połowy saszetki bursztynowej maski z kilkoma kroplami czystego olejku z nagietka (3 pipetki dla skóry tłustej, do 8 pipetek dla skóry suchej). Rozprowadzamy mieszankę na skórze i kontynuujemy masaż. Zawarty w masce kwas hialuronowy intensywnie nawilża, bursztyn wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, a olej z nagietka działa łagodząco i odżywia skórę. Po zakończeniu masażu aplikujemy na skórę pozostałą cześć bursztynowej maski i pozostawiamy do działania na 10 minut.

 

4. PIELĘGNACJA KOŃCOWA
Po zmyciu maski tonizujemy skórę wodą termalną i aplikujemy dołączony do setu krem antyoksydacyjny na twarz, szyję i dekolt oraz indywidualnie dobrany krem na okolice oczu.

 

1-power-retinolSet zabiegowy przeznaczony jest na 6 sesji do przeprowadzania raz w tygodniu. Aby wzmocnić działanie zabiegu, zalecane jest stosowanie pielęgnacji domowej: kremu, emulsji lub kremowego serum z linii Power Retinol.

KOSMETYKI DO UŻYTKU DOMOWEGO:
INTENSIVE REPAIRING CREAM – Intensywny krem naprawczy dla skóry normalnej i suchej. Przeciwzmarszczkowy krem z czystym, skoncentrowanym retinolem (2000 IU). Idealny do stosowania na dzień i na noc.
INTENSIVE REPAIRING EMULSION – Intensywna emulsja naprawcza dla skóry mieszanej i tłustej. Przeciwzmarszczkowa emulsja z czystym, skoncentrowanym retinolem (2000 IU). Idealna do stosowania na dzień i na noc.
INTENSIVE REPAIRING SERUM-IN-CREAM – Intensywne serum naprawcze w kremie. Przeciwzmarszczkowe serum z czystym skoncentrowanym retinolem (3000 IU) z rozświetlającymi pigmentami w celu uzyskania perfekcyjnego wyglądu skóry. Serum można stosować samodzielnie lub pod dowolny krem bez zawartości retinolu.

 

Czytaj artykuł w Beauty Inspiration 5/2016 

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube