PQ-Age – for Princess and Queen! – relacja z konferencji w Princess Academy

pqage82510 grudnia Croma-Pharma zorganizowała przedświąteczne spotkanie w Princess Academy. Pretekstem było wprowadzenie nowego rewolucyjnego peelingu liftingująco-rewitalizujacego o nazwie PQ-Age oraz przedstawienie planów pozostałych nowości na początku 2015 roku.

W spotkaniu uczestniczyli: Artur Gajewski (Marketing Manager Croma), Katarzyna Potocka (Sales Manager Croma), a także dermatolog dr Iwona Marycz-Langner (DermClinic) i kosmetolog Karolina Basiewicz (Princess Academy).

pq600Artur Gajewski podsumował krótko osiągnięcia 2014 roku i zapowiedział nadchodzące nowości Cromy: Peeling PQ-Age a także kolejne 5 kosmetyków na bazie kwasu hialuronowego z linii Princess Skincare.

Następnie głos zabrała dermatolog dr Iwona Marycz-Langner, która z kosmetolog Karoliną Basiewicz wykonała pokaz zabiegu. PQ-Age został nazwany „nową skórą”, ponieważ po serii zabiegów gwarantowany jest efekt zupełnie odnowionej skóry. Głównym atutem peelingu jest brak łuszczenia skóry po zabiegu, co dla większości zebranych dziennikarzy wykluczało się z pojęciem peelingu, jednak doktor profesjonalnie wyjaśniła jego działanie. Składnikami aktywnymi peelingu są: kwas trichlorooctowy w stężeniu  34 %, nadtlenek mocznika w stężeniu 5 %, koenzym Q10 w stężeniu  5 % oraz kwas kojowy w stężeniu 10 %, które po raz pierwszy występują w takim zestawieniu.

pq350Dzięki obecności nadtlenku mocznika, pomimo wysokiego stężenia kwasu trichlorooctowego, nie dochodzi do silnego „frostu” (zbielenia naskórka), stanu zapalnego i łuszczenia się skóry. Mieszanka kwasu trichlorooctowego, ustabilizowanego w określonej ilości nadtlenku mocznika, jest zdolna do wywołania silnej reakcji regeneracyjnej, rewitalizującej w najgłębszych warstwach skóry – tłumaczyła podczas zabiegu dr Iwona Marycz-Langner. – Kwas kojowy, oprócz znanych właściwości depigmentacyjnych (usuwania przebarwień), ma również właściwości przeciwutleniające, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Koenzym Q10 natomiast bierze udział w procesie wytwarzania energii w komórkach, poprawia ich dotlenienie, chroni przed niszczącym wpływem wolnych rodników, działa odmładzająco – kontynuowała doktor.

Artur Gajewski zapewniał: PQ Age można wykonywać o każdej porze roku – również w lecie, nawet w przypadku skóry bardzo wrażliwej, suchej. Zabieg wskazany jest dla kobiet i mężczyzn, jak również dla młodzieży w przypadku blizn różnego pochodzenia i trądziku oraz blizn po trądziku. Jest to doskonały zabieg poprawiający napięcie wiotkiej skóry oraz redukujący przebarwienia w obrębie twarzy i ciała. Bardzo dobre efekty można uzyskać stosując go na rozstępy. Ze wglądu na brak konieczności neutralizacji oraz wystąpienia „frostu” mogą go również wykonywać kosmetyczki.

Katarzyna Potocka dodała: Póki co, peeling dostępny jest w kilku ściśle współpracujących z Cromą gabinetach w Warszawie, a od stycznia 2015 roku będzie dostępny w gabinetach w całej Polsce. Jest przyjemny i bezbolesny dla pacjenta. Podczas zabiegu ani po zabiegu nie występuje zaczerwienienie, pieczenie, skóra po zabiegu nie złuszcza się. Można go stosować jako samodzielny zabieg, ale dla pełnego długotrwałego efektu zaleca się serię 4 zabiegów. Łączenie tego zabiegu z innymi metodami medycyny estetycznej daje świetne efekty.

www.princessacademy.com.pl

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube