Profesjonalne zabiegi i unikatowa metodologia Biologique Recherche

zabieg_diagnoza skoryBiologique Recherche to nie tylko producent biologicznych kosmetyków. Marka słynie również z profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało. Sekret ich wysokiej skuteczności to wykorzystanie unikatowej metodologii, specjalnych technik i procedur oraz autorskich masaży.

Każdy zabieg rozpoczyna się szczegółową diagnozą, która przebiega w kilku etapach. Pierwszy to wywiad z klientem, dotyczący przede wszystkim problemu związanego ze skórą, prowadzonego stylu życia, stosowanych kosmetyków, stanu zdrowia, alergii, przebytych zabiegów oraz informacji, jak zmieniała się jego skóra na przestrzeni lat. Kolejny etap to wizualna ocena stanu skóry, a ostatni – diagnoza manualna. Szczegółowe informacje przekazane terapeucie, pozwalają na wybór odpowiedniego zabiegu.

Niezwykle ważnym elementem pielęgnacji gabinetowej Biologique Recherche jest zindywidualizowane podejście do klienta. W praktyce oznacza to, że podczas każdego zabiegu terapeuta ma możliwość doboru odpowiednich kosmetyków, może je mieszać lub nakładać pojedyncze preparaty na poszczególne partie twarzy czy ciała, dopasowując pielęgnację do potrzeb konkretnej skóry.

zabieg_Soin Lissant

Efekty zabiegu Soin Lissant widoczne są nawet na młodej skórze: wyraźnie podniesiony kącik ust, skrzydełko nosa oraz łuk brwiowy (na zdjęciu lewa strona).

PIELĘGNACJA TWARZY

Profesjonalna pielęgnacja twarzy rozpoczyna się zawsze masażem powitalnym, opracowanym przez fizjoterapeutkę Josette Allouche, jedną z założycieli marki. Zabiegi twarzy Biologique Recherche obejmują zabiegi aplikacyjne oraz zabiegi z autorskimi masażami. Zabiegi aplikacyjne stanowią odpowiedź na konkretne problemy skóry, takie jak: trądzik, rozszerzone pory, trądzik różowaty, wrażliwość, przebarwienia czy łojotok. Zabiegi z autorskimi masażami Biologique Recherche to szeroko pojęta pielęgnacja anti-aging, a więc lifting, wypełnianie zmarszczek, poprawa elastyczności i jędrności. Autorskie techniki manualne, stworzone przez markę, wykorzystują naturalne możliwości uzyskania efektu wymodelowania twarzy poprzez działanie na odpowiednie mięśnie oraz przyczepy. Każdy z zabiegów ma swój własny autorski masaż, przy czym wykonywany jest on najpierw na jednej połowie twarzy, tak by klient sam mógł ocenić efekt i zobaczyć różnicę.

PIELĘGNACJA CIAŁA

Profesjonalna pielęgnacja ciała w pierwszej kolejności wymaga przygotowania skóry do wchłaniania składników aktywnych, a więc doboru odpowiedniego peelingu. Złuszczanie i pobudzanie mikrokrążenia jest wspomagane przez specjalny masaż rękawicą Biologique Recherche. Zabiegi do ciała podzielone są na dwie grupy: zabiegi wellness oraz – podobnie jak w przypadku pielęgnacji twarzy – zabiegi z autorskimi masażami. Zabiegi wellness to przede wszystkim terapie algowe oraz wykorzystujące olejki eteryczne. Wszystkie zabiegi z autorskimi masażami mają działanie wyszczuplające i modelujące sylwetkę. Innowacyjne techniki, stworzone przez markę Biologique Recherche, opierają się na działaniu na mięśnie oraz tkankę łączną.

www.biologiquerecherche.com.pl

Artykuł pochodzi z Beauty Inspiration 2/2016 – wydanie drukowane/e-wydanie

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube