Program XVII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Znamy już program XVII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Przed nami kolejna odsłona największego w tej części Europy wydarzenia poświęconego medycynie estetycznej. Tegoroczny Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging odbędzie się w dniach 6-8 października w Warszawie w hotelu Hilton. Będzie to już XVII edycja tego wydarzenia. Program Kongresu to szeroki przegląd najważniejszych w branży trendów i nowe spojrzenie na dobrze znane zagadnienia.

Dzień I

Podczas otwarcia zaprezentowane będzie wystąpienie omawiające aktualny stan medycyny estetycznej w Polsce oraz szanse i zagrożenia, jakie niesie ze sobą jej dalszy rozwój. W celu zbadania trendów w rozwoju medycyny estetycznej, organizator Kongresu – Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, przeprowadziło ankietę, w której udział wzięli lekarze z placówek świadczących różne usługi z zakresu tej gałęzi medycyny.

Pierwszy dzień Kongresu w dużym stopniu poświęcony będzie również toksynie botulinowej – ten popularny preparat obchodzi 25-lecie stosowania w medycynie estetycznej. W tym czasie botoks stał się niemal symbolem działań z zakresu anti-aging – zarówno w dobrym, jak i złym znaczeniu. Poruszający ten temat prelegenci opowiedzą, w jaki sposób ta silna trucizna została adaptowana do świata medycyny estetycznej, do czego współcześnie można jej używać oraz jakie niesie korzyści i zagrożenia.

Medycyna anti-aging to szeroko pojęty temat, który będzie zresztą obecny podczas całego dnia, m.in. poprzez tematykę wpływu flory bakteryjnej na funkcjonowanie organizmu. Zastanowimy się nad genetyką – jej wpływem na nasze funkcjonowanie i długość życia oraz tym, na ile genetyka może być użyteczna np. w dietetyce.

Ponadto piątkowy program przewiduje zagadnienia związane z wykonywaniem zabiegów w trudnych i delikatnych okolicach oczu i nosa, niechirurgiczną redukcją tkanki tłuszczowej i możliwościami jej wykorzystania w zabiegach wypełniających oraz problemami dermatologicznymi.

Dzień II

Kolejny dzień Kongresu będzie okazją do pogłębienia wiedzy z zakresu technik odmładzania i modelowania ciała, w tym technologii HIFU, radiofrekwencji czy zastosowania technologii 3D w diagnostyce, prognozach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Istotną częścią wykładów będą tematy z zakresu ginekologii estetycznej, która na polskim rynku dopiero zyskuje popularność wśród pacjentów.

Drugim ważnym tematem tego dnia będą działania odmładzające i modelujące twarz – od wypełniaczy, przez nici liftingujące, po lasery. Dla praktyków z pewnością interesujący okaże się blok tematyczny poświęcony iniekcyjnym procedurom odmładzającym, w którym m.in. porównane zostaną możliwości zastosowania wypełniaczy i własnego tłuszczu pacjenta.

Często pomijani, ale stanowiący coraz większe grono pacjentów gabinetów medycyny estetycznej panowie będą przedmiotem specjalnego panelu, w którym wybitni specjaliści poruszą tematy ściśle związane ze specyfiką zabiegów u mężczyzn, m.in.: powiększanie penisa i modelowanie klatki piersiowej.

Dzień III

Niedziela, ostatni dzień Kongresu, pozwoli przybliżyć uczestnikom informacje dotyczące substancji autologicznych, w szczególności komórek macierzystych i czynników wzrostu, stosowanych w zabiegach odmładzających i w medycynie regeneracyjnej.

Również flebologia znajdzie ważne miejsce w programie. Lekarze na co dzień zajmujący się tą dziedziną medycyny opowiedzą o zabiegach likwidujących poszerzone naczynia wokół oczu i na twarzy, mapowaniu patologii żylnej techniką ultrasonografii czy nowych technikach wizualizacji naczyń żylnych.

Na zakończenie Kongresu specjaliści zajmą się kwestią leczenia łysienia za pomocą mezoterapii i różnych technik przeszczepu włosów. Omówione zostaną także najczęstsze kontrowersje dotyczące zabiegów mających na celu przywrócenie gęstości i zdrowia włosów.

Nowe tematy, sprawdzone formuły

Każda edycja Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging porusza najważniejsze, najnowsze i najbardziej aktualne tematy dotyczące rynku. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, wykorzystane zostaną do tego sprawdzone formuły nie tylko wykładów i warsztatów, ale także obrad okrągłego stołu i tzw. boxing ring, w którym przeciwnicy i zwolennicy danego zabiegu czy technologii będą wymieniać się argumentami za i przeciw. Ponadto, tradycyjnie, organizatorzy zapraszają też na wspólną zabawę w sobotni wieczór. Towarzyskie spotkanie będzie okazją do wymiany poglądów i lepszego poznania środowiska branżowego.

Cały program Kongresu dostępny jest na www.icaam.pl

 

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube