RE A.G.E. VIT C Nowy zabieg rewitalizujący z innowacyjnym kompleksem deglikacyjnym – nowe spojrzenie na starzenie

dermikaZabieg polecany dla osób w każdym wieku, o skórze odwodnionej, matowej i zmęczonej, z wyraźnym brakiem witalności. Działanie: szybko i widocznie odmładza wygląd skóry, udoskonalając jej kondycję. Unikalna cecha: cofanie skutków glikacji.

 

Cele zabiegu:

 • wygładzenie i poprawa napięcia skóry,
 • poprawa kolorytu,
 • przywrócenie świeżości i witalności. Wraz z wiekiem, pod wpływem działania glukozy, postępuje dezorganizacja struktury włókien utrzymujących jędrność i elastyczność skóry. Proces ten, polegający na sieciowaniu włókien cząsteczkami cukru, nazywamy glikopochodnym starzeniem się skóry.

Zabieg RE A.G.E. VIT C odmładza wygląd skóry, udoskonalając jej kondycję. Swoje działanie zawdzięcza zaawansowanym technologicznie preparatom chroniącym skórę przed starzeniem glikopochodnym, odwracającym jego negatywne skutki na wczesnym etapie. Zastosowanie w zabie- gu dwóch rodzajów masażu dodatkowo odpręża i relaksuje, dając idealny rezultat.

Bazując na najnowszych odkryciach naukowych, w zabiegu RE A.G.E. VIT C zastosowano zaawansowane technologicznie substancje aktywne o złożonym działaniu:

 • peptydowy kompleks deglikacyjny

– osłania komórki skóry przed stresem oksydacyjnym, jednocześnie chroniąc DNA komórkowe przed promieniami UV. Stymuluje syntezę kolagenu, opóźniając procesy starzenia, przywracając skórze witalność i blask.

 • witaminę C Forte – pochodząca z Japonii pochodna witaminy C jest bardziej stabilna od kwasu askorbinowego. Szybciej i lepiej przenika przez barierę skóry, po czym przekształca się do swojej aktywnej formy. Jest ona niezbędna do zachowania młodego wyglądu, utrzymania jędrności i świetlistości skóry.
 • molekuły witalności – zapewniają wielokierunkową ochronę skóry na poziomie komórkowym, dostarczając komórkom pobudzający zastrzyk energii. Aktywizują metabolizm komórek odpowiedzialnych za jej odnowę, zwiększają syntezę protein niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry, wspomagają obronę komórek przed wolnymi rodnikami, stymulują mechanizmy ochronne i naprawcze DNA.

Idealnym dopełnieniem profesjonalnej deglikacyjnej kuracji zabiegowej RE A.G.E. VIT C są produkty do pielęgnacji domowej, dzięki którym możliwe jest wzmocnienie   i przedłużenie jej efektów:

 • RE A.G.E. ELIKSIR Z KOMPLEKSEM DEGLIKACYJNYM,
 • RE A.G.E. KREM-KURACJA WITALIZUJĄCA Z WITAMINĄ C FORTE.

CZYM JEST GLIKACJA?

To wieloetapowy proces zachodzący spontanicznie, którego efektem są tzw. zaawansowane produkty glikacji (Advanced Glycation End Products – AGE). Proces ten jest powiązany z metabolizmem  żywności w organizmach żywych, a jego istota polega na reakcji między białkami organizmu (np. kolagen) a cukrami (np. glukoza).

Reakcje glikacji (ponieważ na proces składa się kilka reakcji) znane są również jako reakcje Maillarda (Louis Maillard na początku XX w. poświęcił się badaniu reakcji pomiędzy cukrami a białkami) i polegają na przyłączeniu do wolnych grup aminowych białek grupy karbonylowej cukrów. W początkowym etapie powstaje tzw. zasada Schiffa (etap ten trwa od kliku godzin do kilku dni), która następnie w wyniku przemian zostaje przekształcona do tzw. produktu Amadori (etap trwający ok. 4 tyg.) zwanego także wczesnym produktem glikacji (Early Glycation Products). Na tym etapie reakcje te są jeszcze odwracalne. Niestety, jeśli glikacja dotyczy białka trwałego, np. takiego jak kolagen, w wyniku kolejnych przekształceń powstają wspomniane wcześniej AGE, które charakteryzują się m.in. zdolnością do tworzenia wiązań krzyżowych,  co  odpowiada  za zmianę struktury przestrzennej tworzonych przez nie tkanek. Silne nagromadzenie AGE może być efektem np. hiperglikemii i może być powiązane z uszkodzeniami soczewki oka, nerek, neuropatią i osteoporozą. Wpływ glikacji na procesy zachodzące w organizmie jest przyczynkiem do wielu prowadzonych badań, wśród nich m.in. wpływu na starzenie skóry. Okazuje się, że skóra diabetyków starzeje się nawet 30% szybciej niż skóra osoby zdrowej, związane jest to z bezpośrednimi konsekwencjami procesu:

 • wiązaniami krzyżowymi kolagenu przez AGE, których konsekwencjami są:

– sieciowanie, które prowadzi do usztywnienia włókien;

– zmiana konformacji przestrzennej, która skutkuje zmniejszeniem elastyczności, co zwiększa podatność na uszkodzenia  mechaniczne;

– powstawanie AGE na łańcuchach kolagenu ogranicza jego możliwość kontaktu z innymi białkami macierzy międzykomórkowej i komórkami oraz hamuje jego zdolność do oddziaływania z nimi;

– AGE utrudnia agregację monomerów włókien kolagenowych w potrójne helisy;

– AGE zwiększa odporność na proteolizę (degradację białek o niewłaściwej strukturze), co ogranicza zdolność do usuwania  dysfunkcyjnych włókien i zastępowanie ich nowymi;

– AGE powoduje odkładanie się nierozpuszczalnych złogów (przyspieszoną kolagenazę), co ogranicza przepusz- czalność tkanki.

 • AGE przyspieszają fotostarzenie, ponie- waż są źródłem reaktywnych form tlenu w zetknięciu z UV, jest ich też więcej w miejscach eksponowanych na UV;
 • AGE są zaangażowane zarówno w starzenie wewnątrz, jak i zewnątrzpochodne, należy pamiętać o tym, że procesom glikacji mogą podlegać także struktury wewnątrzkomórkowe, włączając DNA.

Starzenie jest związane z procesem akumulacji zniszczeń i skutków ubocznych reakcji zachodzących w naszym organizmie w długim okresie. Badania patofizjologiczne procesów starzenia z ostatnich lat są źródłem wielu teorii tłumaczących przyczyny i prze- bieg procesu starzenia: starzenie telomerowe, wolnorodnikowe, mitochondrialne, inflammaging etc. Proces glikacji zyskał uwagę badaczy i wymienia się go nie tylko w kontekście glikemii, ale także np. chorób neurologicznych. Badania dotyczące glikacji dotyczą także jej wpływu na skórę. Pojawienie się efektów glikacji na kolagenie obserwuje się już ok. 20 roku życia, zmiany akumulują się w tempie ok. 3,7% rocznie, osiągając 30-50% ok. 80 roku życia.

Badania procesów związanych z degradacją białek podporowych przez cukry są jednym z najnowszych impulsów, który dał początek wdrażaniu rozwiązań mających na celu przeciwdziałanie skutkom glikacji, a w przypadku wykorzystanych w zabiegu RE A.G.E VIT C składników aktywnych, także odwracania procesu na etapie pośrednim. Jest to kolejny krok doskonalący dotychczasowe metody zapobiegające i przeciwdziałające skutkom starzenia skóry.

W odpowiedzi na problem glikacji Dermika Salon&SPA proponuje nowy  zabieg:

RE A.G.E. VIT C – Zabieg rewitalizujący z innowacyjnym  kompleksem  deglikacyjnym.

Zapraszamy do współpracy hotele spa i salony kosmetyczne.

www.dermika.pl

Artykuł pochodzi z Beauty Inspiration 4/2016

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube