Ściana, która robi wrażenie

Ściany – największa gabarytowo powierzchnia każdego wnętrza, jest także największą powierzchnią marketingowo. To właśnie od ścian warto zaczynać kreację klimatu oraz indywidualnego stylu swojego gabinetu kosmetycznego czy ośrodka spa. Tym bardziej, że rynek oferuje arsenał odpowiednich do celu środków: od tapet z efektem 3D, przez rzeźbione panele ścienne, po termoplastyczne folie oraz nadruki wielkoformatowe Muraspec.

Gdyby porównać wnętrze pomieszczenia w którym znajduje się ściana z paneli Impressions do kadru zdjęcia, to ściana będzie tzw. eyecatcher – punktem na który w pierwszej kolejności pada wzrok patrzącego. Wystarczy spojrzeć na fotografię wnętrza hotelu Hilton w Łodzi. Ściana wyłożona pięknym miedzianym panelem Ocean to miejsce, które skupia wzrok wszystkich hotelowych gości. Miraż falujących miedzianych linii, które zdają się marszczyć niczym piasek na wydmach, to powierzchnia atrakcyjna i intrygująca. Nieprzypadkowo ta oryginalna estetycznie ściana prowadzi do hotelowej strefy spa.

Innym przykładem jest gabinet spa, w którym zastosowano panel ze wzorem Diamond. Wyrazisty wzór pięknie pracuje na ścianie dając modny obecnie we wnętrzach efekt 3D. I choć panel użyty został tylko na jednej ze ścian to duże lustro na frontowej ścianie multiplikuje jego obraz.

Rzeźbione, laminowane panele Impressions wykonane z MDF (z drewna z certyfikatem FSC) dostępne są w Muraspec w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Tafle o maksymalnych wymiarach 120 x 240 cm mogą być pojedynczym elementem dekoracyjnym na ścianie lub bezszwowo zestawione pokrywać całą jej powierzchnię na wzór tapety. Głębokie,wyraziste rzeźbienia plus atrakcyjne kolory takie jak śliwka, gorzka czekolada, złoto, srebro czy miedź nadają okładzinie z paneli mocnego estetycznie wyrazu. Oprócz gamy dostępnych wzorów firma może wykonać panel z indywidualną grafiką lub z projektem logo, który będzie wyrazistym elementem wizualnym przestrzeni biura czy restauracji.

Kto potrzebuje w swoim salonie ściany z efektem WOW! koniecznie powinien zainteresować się okładziną o nazwie Rowlux® To wielosoczewkowa poliwęglanowa folia, która z wprawą zręcznego czarodzieja manipuluje światłem (pochłania je i odbija) na wzór hologramu. Materiał często opisywany jest jako błyszczący jedwab, refleks gwiezdnego pyłu lub satynowy ogień. Oprócz połysku ma też głębię, która wprowadza do okładziny dynamikę. Ściany pokryte folią Rowlux – w zależności od wzoru – zdają się płynąć, falować, mienić lub skrzyć. Materiał dostępny jest w wielu atrakcyjnych kolorach (m.in. różowym, niebieskim, srebrnym, złotym). Można go zastosować na ściany, ale można z niego zrobić na przykład lampę.

Niezwykłe estetyczne efekty na ścianie można wyczarować także przy pomocy „zwykłej” okładziny jaką jest tapeta. W ofercie Muraspec dostępnych jest wiele interesujących wzorów winylowych tapet w wersji 3D. Są to m.in. Optic Origami, której przestrzenny wzór przypomina rozety z origami, Metro (małe piramidki) oraz Optic Sahel inspirowany strugami deszczu.

Tapeta jest też bazą wielkoformatowych nadruków cyfrowych Wallmotion Muraspec, które zachwycają realizmem powierzchni (kolor i faktura naśladują rzeczywisty materiał). Do każdego nadruku producent dopasowuje strukturę materiału, tak więc jeśli drukowany jest beton, to podkładem jest tapeta, której struktura przypomina fakturę betonu. Do przygotowywania okładziny Wallmotion wykorzystywanych jest aż 11 różnych struktur: m.in. płótno, piasek, tynk, beton, kora, blacha, złoto, srebro, miedź. Przy pomocy nadruków Muraspec można wyczarować nawet zaczarowany ogród…

Więcej informacji na temat oferty produktów Muraspec można znaleźć na www.muraspec.pl

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube