Siberian Beauty Secret – potęga natury

glinki825Cztery niezwykłe produkty: naturalna sól jeziorowa, mineralne błoto iłowo-siarczkowe oraz żółta i niebieska glinka kosmetyczna – to one tworzą nową linię dermokosmetyków Siberian Beauty Secret. Pochodzą z reliktowego, kambryjskiego słonego jeziora Ostrownoje, leżącego w czystych ekologicznie terenach południowo-zachodniej Syberii. Choć całkowicie naturalne, są bardzo silne. Działają o wiele głębiej niż tradycyjne kosmetyki – penetrują ciało aż do tkanek i organów wewnętrznych, wzmacniając je i poprawiając ich funkcjonowanie. Wpływając na lepsze działanie naszego organizmu, pomagają w przywróceniu i utrzymaniu piękna oraz dobrego samopoczucia.

Preparaty Siberian Beauty Secret posiadają skład chemiczny podobny do produktów z Morza Martwego i mają podobne właściwości terapeutyczne, lecz są bardziej skuteczne ze względu na większą  zawartość antyoxydantów, karotenoidów, retinoidów i innych biologicznie aktywnych składników. Są niezwykle bogate w minerały – praktycznie wszystkie spotykane w ludzkim organizmie. Wyróżnia je również wysoki poziom witamin, hormonów, przeciwciał, kwasów organicznych i biostymulatorów, co sprawia, że są niezastąpione w zabiegach pielęgnujących skórę.

Nieocenione peloidy                          

Błota i glinki (czyli peloidy: gr. pelos = błoto) stosowane są od tysięcy lat. Zwierzęta i ludzie zażywali kąpieli błotnych już w czasach prehistorycznych. Na wszystkich kontynentach używane są w leczniczych kompresach, okładach, jako substancje oczyszczające i źródło minerałów, a ostatnio przeżywają renesans w zastosowaniach kosmetycznych.

Peloidy z Jeziora Ostrownoje (dermokosmetyki Siberian Beauty Secret) są najsilniejszymi z dotychczas odkrytych, naturalnych preparatów kosmetycznych. Zgodnie z teorią działania peloidów, przenikają przez skórę do wnętrza ciała i oddziałują dobroczynnie na cały organizm: na poziomie wymiany jonowej pobierają z niego toksyczne odpady, a w zamian dostarczają elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Pomagają w głębokim oczyszczaniu skóry, minimalizują pojawianie się zmarszczek, kompleksowo rewitalizują skórę, przywracają jej blask.

Sól jeziorowa

Naturalna sól z Jeziora Ostrownoje zamknęła w swoich kryształach liczne mikroelementy rozpuszczone w wodzie, z praktycznie zerową ilością szkodliwych bakterii. Silne właściwości antyseptyczne przemawiają za jej wyjątkową przydatnością w zabiegach kosmetycznych oraz w rozwiązywaniu problemów skórnych. Doskonale nadaje się do relaksujących kąpieli, zabiegów wyszczuplających i antycellulitowych czy okładów.

Błoto iłowo-siarczkowe

Pełne jest witamin, minerałów, peptydów, antyoksydantów i innych substancji biologicznie czynnych. Zalecane do maseczek, okładów, kompresów, kąpieli, w zabiegach zmniejszających masę ciała. Skutecznie eliminuje problemy skórne, bóle mięśniowe, niweluje stres. Ze względu na zawartość bromków, magnezu oraz innych „uspokajających” substancji ma właściwości relaksacyjne i kojące. Doskonałe w zwalczaniu bezsenności. To najsilniejszy produkt z linii Siberian Beauty Secret.

Glinki

Właściwości glinek Siberian Beauty Secret pozwalają uznać je za najlepsze remineralizujące i detoksykacyjne glinki, jakie kiedykolwiek znaleziono. Osiągane jest to dzięki dużej zawartości montmorylonitu, minerału o silnych właściwościach sorpcyjnych. Żółta glinka działa mocniej i zalecana jest dla cery ziemistej, tłustej, porowatej. Posiada silne właściwości oczyszczające i osuszające. Świetnie sprawdza się w walce z trądzikiem.

Niebieska glinka jest delikatniejsza, a więc zalecana osobom ze skórą wrażliwą, dojrzałą, wysuszoną, z organizmem osłabionym chorobami, a nawet dzieciom. Powodem jej wyjątkowości jest również to, że w czystej formie występuje w przyrodzie niezwykle rzadko.

Siberian Beauty Secret w praktyce

W zależności od użytego produktu – zabiegi na bazie  dermokosmetyków Siberian Beauty Secret mają działanie oczyszczające, wybielające, redukujące wypryski, osuszające, tonizujące, pomagające w dostarczaniu składników odżywczych oraz usuwające z organizmu dwutlenek węgla i toksyny. Sprawią, że skóra będzie wyglądała młodziej, poprawią jej koloryt oraz wygładzą zmarszczki.

Każdy z preparatów Siberian Beauty Secret może być stosowany w monoterapii (oddzielnie od innych preparatów i dodatkowych substancji) lub może być łączony z pozostałymi preparatami do tworzenia unikalnych okładów, maseczek, toników, żeli, kremów, itp.

Peloidowe kuracje

Bardzo skutecznym zabiegiem jest okład na ciało. Dodanie czynnika termicznego (podgrzana masa peloidowa oraz szczelne okrycie ciała lub zastosowanie kapsuły) powoduje przyspieszenie metabolizmu, absorpcji składników odżywczych i eliminacji toksyn. Ciało przechodzi proces regeneracji i zaczyna pracować na pełnych obrotach. Okłady mogą być zabiegiem samodzielnym, lub elementem uzupełniającym dowolny ceremoniał czy zestaw zabiegów na ciało, np. zabiegów wyszczuplających.

Peloidy Siberian Beauty Secret są z wielkim powodzeniem stosowane w maseczkach na twarz, zabiegach antycellulitowych, peelingach i masażach. W zabiegach złuszczających, oczyszczających twarz lub ciało świetnie sprawdzają się obie glinki: żółta i niebieska (zawierają drobne cząsteczki krzemionki) oraz krystaliczna sól jeziorowa.

Regularne złuszczanie z zastosowaniem peloidów Siberian Beauty Secret (maksymalnie raz w tygodniu dla cery normalnej i suchej oraz 2 razy w tygodniu dla cery tłustej, porowatej) pomaga w redukcji martwych komórek, wizualnie poprawia tonację skóry, poprawia krążenie, redukuje obrzęki, poprawia napięcie mięśni twarzy, redukuje zaskórniki, zanieczyszczenia, bakterie, przywraca naturalne pH. Systematyczne zabiegi przywracają skórze młodość, redukują zmarszczki, pozostawiają skórę świeżą i rozjaśnioną.

Dermokosmetyki Siberian Beauty Secret są hipoalergiczne i bezpieczne w stosowaniu. Jednak ze względu na ich niezwykłą skuteczność oraz silne działanie sugerowane jest, aby przed samodzielnym zastosowaniem zasięgnąć porady kosmetyczki posiadającej doświadczenie w używaniu tych produktów lub zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej www.secretsoap.pl

Witold Rataj

Artykuł pochodzi ze Spa Inspirations 6/2014 – wydanie drukowane / e-wydanie

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube