Skierniewice czekają na partnera do inwestycji uzdrowiskowych

ti825

Prezydent Skierniewic, Leszek Trębski udziela wywiadu serwisowi Tereny Inwestycyjne Info.

O tym, że Skierniewice mają potencjał uzdrowiskowy, przekonywał prezydent miasta, Leszek Trębski, podczas panelu pt. „Tereny pod inwestycje uzdrowiskowo-rekreacyjne” na I Ogólnopolskiej Konferencji Tereny Inwestycyjne w Polsce, która odbyła się 8 kwietnia w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.
Miasto dysponuje 140 ha terenów inwestycyjnych na terenie Uzdrowiska Skierniewice-Maków. Mogą tutaj powstać hotele, sanatoria, obiekty spa & wellness czy domy seniora. W tym celu szkolimy już przyszłą kadrę, na razie w obszarze kosmetologii i dietetyki – mówił prezydent Skierniewic, Leszek Trębski.

Aż 45% terenów miasta uzyska status uzdrowiska. Skierniewice chcą wykorzystać lokalizację w centrum Polski, między Łodzią a Warszawą, do ściągnięcia inwestorów z branży hotelowej, zdrowotnej i rekreacyjnej.

Mamy deficyt miejscowości uzdrowiskowych w Polsce, których jest zaledwie czterdzieści parę. Dlatego cieszą mnie plany powstania nowego uzdrowiska o miejskim charakterze – skomentował Wojciech Krasoń, Prezes Zarządu Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa i Uzdrowiska Cieplice.

Uzdrowiska kojarzą się w Polsce staroświecko, ale to może być ich atutem. Związana jest z tym atrakcyjna architektura, np. w parkach zdrojowych. Czy oferta uzdrowiskowa może zainteresować również klientów z Europy Zachodniej?

Najważniejsza jest tutaj odpowiednia promocja. Należy pamiętać, że na Zachodzie pojęcie uzdrowiska jest mało znane i lepiej reklamować się pod hasłem wellness & spa. Trzeba również pamiętać o przygotowaniu obcojęzycznej oferty, która trafi do zagranicznych klientów – podkreślił Alex Kloszewski, partner zarządzający w Hotel Professionals.

skierniewice2

Andżelika Gola, Kierownik Biura Projektu Uzdrowisko w Urzędzie Miasta Skierniewice prowadzi prezentację pt.: „Kierunek Uzdrowisko”.

Miejscowości uzdrowiskowe są atrakcyjne dla branży hotelowej z kilku powodów. Głównym jest możliwość przyciągnięcia klientów również poza sezonem wakacyjnym.

W typowych miejscowościach wypoczynkowych lub wakacyjnych mamy do czynienia z sezonem głównie latem albo zimą. W miejscowościach uzdrowiskowych ten okres jest wydłużony dzięki kuracjuszom – dodał Jan Wróblewski, Członek Zarządu Zdrojowej Invest.

Miejscowości uzdrowiskowe przyciągają nie tylko korzyściami dla zdrowia, ale również dla urody, o czym świadczy popularność zabiegów kosmetycznych i spa w takich lokalizacjach. Ten trend planują wykorzystać również Skierniewice. Dzięki wydobyciu wód geotermalnych, które wspomagają leczenie m.in. chorób dermatologicznych i otyłości, miasto może stać się atrakcyjną lokalizacją dla obiektów typu wellness.
Współcześnie ludzie szukają miejsc do szeroko pojętej regeneracji. Chodzi nie tylko o możliwość relaksu, ale również zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej czy udziału w medytacjach. Z uwagi na bliskość Warszawy, Skierniewice mogą być dobrym kierunkiem do takich wyjazdów weekendowych – mówiła Andżelika Gola, Kierownik Biura Projektu Uzdrowisko w Urzędzie Miasta Skierniewice.

Organizatorem konferencji był serwis Tereny Inwestycyjne Info.

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube