Skóra wolna od przebarwień – złuszczający i rozjaśniający Lotion P50 PIGM 400

Biologique Recherche to francuska marka kosmetyków biologicznych, słynąca ze stosowania najwyższych w kosmetologii stężeń składników aktywnych. Ceniona za potwierdzoną skuteczność i świetne rezultaty terapeutyczne.

W 1970 roku, Yvan Allouche, założyciel marki, stworzył pierwszy Lotion P50, złuszczający kosmetyk do codziennego stosowania. Ten wyjątkowy produkt pomaga przywrócić skórze jej fizjologiczne właściwości i funkcje. Jest to podstawowy i nieodłączny element pielęgnacji Biologique Recherche.

Lotion P50 to kwintesencja badań nad rekondycjonowaniem skóry. Jego nazwa pochodzi od „P” czyli pilingu oraz cyfry „50”, która oznacza dwa cykle odnowy naskórkowej, które są potrzebne do uzyskania pierwszego stopnia regeneracji i oczyszczenia skóry. 30 lat badań oraz doświadczeń pozwoliło stworzyć całą linię lotionów P50, które wzbogacone o dodatkowe składniki aktywne, dostosowane są do potrzeb rożnych rodzajów skóry.

Najnowszym kosmetykiem z gamy Lotionów P50 jest Złuszczający i rozjaśniający Lotion P50 PIGM 400.

Multifunkcyjny produkt, który łączy działanie oczyszczające, złuszczające oraz tonujące, wzbogacony o składniki aktywne rozjaśniające i antyoksydacyjne. Dzień po dniu usuwa martwe komórki naskórka, a także eliminuje zanieczyszczenia. Pomaga wyregulować wydzielanie sebum. Stymuluje skórę do odnowy. Równoważy pH. Rozjaśnia i rozświetla oraz wyrównuje koloryt. Hamuje proces melanogenezy. Idealny dla skóry z przebarwieniami, o nierównym kolorycie oraz zmęczonej i pozbawionej naturalnego blasku.

Formuła lotionu bogata jest w składniki:

  • złuszczające: AHA (kwas jabłkowy, kwas cytrynowy, kwas mlekowy, kwas migdałowy) wyciąg z limonkowego kawioru, BHA (kwas salicylowy), PHA (glukonolokton), kwas fitowy, kwas lewulinowy
  • oczyszczające: chlorek magnezu, siarczan magnezu, wyciąg z wiązówki
  • rozjaśniające i redukujące przebarwienia: wyciąg z alg czerwonych, kompleks owoców bogatych w flawonoidy i AHA
  • antyoksydacyjne: wyciąg z wasabi, witamina B3

 

SKUTECZNOŚĆ DZIAŁANIA
BADANIE EFEKTYWNOŚCI DZIAŁANIA ROZJAŚNIAJĄCEGO

Aby ocenić efekt rozjaśnienia skóry po stosowaniu produktu, przeprowadzono test przy użyciu spektrofotometru, w celu zmierzenia kąta ITA, który określa stopień pigmentacji skóry. Test wykazał, że Lotion P50 PIGM 400 ma znaczący efekt rozjaśniający na skórę oraz przebarwienia, z poprawą aż o 3% pomiędzy pierwszym, a 28 dniem stosowania kosmetyku. Widoczne efekty to wyrównanie i ujednolicenie kolorytu jak również rozjaśnienie przebarwienia.

TEST EX VIVO BADAJĄCY DZIAŁANIE ZŁUSZCZAJĄCE

W celu pomiaru działania złuszczającego produktu przeprowadzono test ex vivo obejmujący ocenę próbek skóry oraz pomiar grubości warstwy rogowej. Test wykazał, że Lotion P50 PIGM 400 ma znaczący efekt złuszczający na skórę z 40% zmniejszeniem grubości warstwy rogowej już w 6 dniu stosowania oraz z widocznym wygładzeniem powierzchni naskórka.

Więcej informacji o zabiegach i produktach Biologique Recherche:

www.biologiquerecherche.pl

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube