StarWalker® nowa gwiazda laseroterapii

Laser trzeciej generacji Fotona StarWalker® na nowo definiuje skuteczność zabiegów laserowych. O jego potędze świadczy fakt, że jest w stanie wyemitować gigantyczną moc w ultrakrótkich impulsach. Dzięki takiej zdolności nowa gwiazda laseroterapii jest bezkonkurencyjna w usuwaniu tatuaży, przebarwień, zmian naczyniowych, a także w odmładzaniu, terapii blizn, rozstępów, trądziku, a nawet w laserowej epilacji.

Laser trzeciej generacji StarWalker® jest sumą 50 lat doświadczeń globalnej marki Fotona, wiodącej w projektowaniu i produkcji systemów laserowych na świecie. Swoimi możliwościami przewyższa modele laserów starszych generacji, łącząc w kompaktowym systemie aż 4 długości fali laserowej i 14 trybów pracy na różnych rodzajach impulsów – piko, nano, mili oraz mikrosekundowych.

 

NA CZYM POLEGA INNOWACJA STARWALKERA®?

1. Najbardziej zaawansowany

System laserowy trzeciej generacji StarWalker® uderza z nieosiąganą dotąd mocą fali fotoakustycznej. Emituje wysoką moc w jak najkrótszym impulsie. Doprowadza do gigantycznej eksplozji, mierzonej w piko- i nanosekundach (bilionowe i miliardowe części sekundy). W ten sposób skutecznie usuwa wszystkie barwy tatuaży (radzi sobie nawet z najtrudniejszymi pigmentami) i jest skuteczny w leczeniu przebarwień oraz zmian naczyniowych.

2. Skutecznie walczy z wieloma problemami skórnymi

StarWalker® potraf generować różne długości fal, o różnych rodzajach impulsów, i w ten sposób skutecznie walczy z wieloma problemami skórnymi. Jest określany jako system laserowy, ponieważ potrafi emitować różne długości fal: 1064 nm, 532 nm, 585 nm i 650 nm. Zdaje na szóstkę egzamin z najbardziej wymagającego zabiegu – usuwania wielobarwnych tatuaży. Jest specjalistą w usuwaniu przebarwień, melasmy, a także zmian naczyniowych, rumienia i „pajączków”. W trybach anti-aging poprawia elastyczność i jędrność skóry, działa na objawy fotostarzenia, uelastycznia i niweluje blizny oraz rozstępy. Skutecznie zwęża rozszerzone pory, redukuje łojotok i trądzik pospolity o lekkim i umiarkowanym natężeniu. Potraf precyzyjnie i w trwały sposób usuwać zbędne owłosienie (epilacja laserowa twarzy i ciała).

3. Najbezpieczniejszy laser.

StarWalker® skutecznie i precyzyjnie działa na wybrany fragment tkanek. Ultra-krótkie impulsy pikosekundowe o potężnej mocy zebrane w dłuższe nanosekundowe sekwencje uderzają z potężną mocą tylko i wyłącznie w te cele, które StarWalker® ma zadane, pozostawiając pozostałe fragmenty tkanek w stanie nienaruszonym. Daje to ogromną skuteczność zabiegów, a do tego redukuje do minimum ryzyko powikłań oraz pozabiegową rekonwalescencję.

 

NIEZRÓWNANY W USUWANIU TATUAŻY

Jak do tej pory usuwano tatuaże? Do niedawna odpowiedź była jedna: ciężko! Wszystko przez to, że permanentne rysunki na skórze wykonuje się przy pomocy różnokolorowych barwników o rozmaitym składzie chemicznym. Aby je całkowicie usunąć, należy zastosować fale laserowe różnej długości, inne dla kolorów – czarnego, granatowego czy brązu, inne dla czerwieni, a jeszcze inne w przypadku niebieskiego czy zieleni. Do tej pory wymagało to zaangażowania kilku urządzeń, a i tak efekty nie były do końca zadowalające.

Ponieważ Fotona StarWalker® wytwarza aż 4 długości fal laserowych, umożliwia to skuteczne i zaawansowane usuwanie wielokolorowych tatuaży za pomocą jednego urządzenia. To jedyne na rynku tak wysoko rozwinięte rozwiązanie, które zapewnia idealną kombinację do laserowego usuwania tatuaży:

– 1064 nm Nd: YAG dla ciemnych pigmentów (czerń, brąz, granat),

– 532 nm KTP dla barwników czerwonych, fioletowych i pomarańczowych,

– 650 nm dla barwników zielonych,

– 585 nm dla pigmentów błękitnych.

 

PRZEBARWIENIA – PŁYTKIE, GŁĘBOKIE I WYBIELANIE SKÓRY

StarWalker® to idealne rozwiązanie do skutecznego leczenia wielu zmian barwnikowych występujących w naskórku i skórze właściwej. Mechanizm jest prosty: najpierw wiązka świata laserowego przechodzi przez tkanki i jest wchłaniana przez skumulowaną melaninę, czyli barwnik tworzący przebarwienie, bez uszkodzenia otaczających tkanek. Energia lasera rozkłada barwnik na mniejsze cząsteczki, które bez problemu usuwane są z organizmu przez układ odpornościowy (makrofagi i układ limfatyczny).

Innowacja StarWalkera® polega na tym, że do walki z przebarwieniami stosuje różne rodzaje fal. Za pomocą długości 532 nm usuwa płytkie przebarwienia naskórkowe, w tym piegi. Ta długość fali jest najłatwiej absorbowana przez melaninę, kłopot w tym, że nie dociera głębiej. Dlatego do walki z przebarwieniami w skórze właściwej StarWalker® wysyła fale o długości 1064 nm.

Wysokie piki energii zamknięte w krótkich impulsach umożliwiają selektywne działanie na melaninę, z pominięciem otaczających ją tkanek. Innowacyjny tryb R-HX wytwarza z kolei całkowicie jednorodną wiązkę lasera, co daje równomierne działanie energii laserowej. Ten tryb stosowany jest w zabiegach powierzchniowego wybielania skóry.

 

ZMIANY NACZYNIOWE – PŁYTKIE I GŁĘBOKIE

Skuteczność leczenia zmian naczyniowych zależy od dopasowania długości fali świetlnej, energii impulsu i czasu naświetlania. Odpowiedniego, czyli takiego, które zadziała na daną zmianę naczyniową – jej wielkość i głębokość położenia. Dlatego StarWalker® w zabiegach naczyniowych wykorzystuje dwie długości fali. Zasada działania jest podobna. Energia świetlna jest pochłaniana przez hemoglobinę znajdującą się w wybranym naczyniu, a następnie zamieniana na ciepło.

Wysoka temperatura niszczy ścianki naczynia i prowadzi do jego zamknięcia. Zasada jest taka, że niewielkie zmiany naczyniowe, w których występuje mało krwi, wymagają użycia światła, które jest dobrze absorbowane przez hemoglobinę. Dlatego powierzchniowe teleangiektazje tzw. pajączki, ale także naczyniaki płaskie najlepiej zamyka fala 532 nm o szczytowej absorpcji na oksyhemoglobinie. Działający w trybie VE

RDE laser StarWalker® dysponuje właśnie tą długością fali. To samo urządzenie jest w stanie zamykać większe i głębiej położone zmiany naczyniowe, pracując na innej długości fali – 1064 nm. Jest ona w stanie równomiernie rozgrzać głębiej położone naczynie i w sposób bezpieczny je skoagulować.

 

ODMŁADZANIE – SILNE I NIEINWAZYJNE NAPINANIE SKÓRY W TRZECH WYMIARACH

W trybie FRAC3® laser Fotona w sposób nieinwazyjny zagęszcza i ujędrnia wiotczejącą skórę twarzy i ciała, a zabieg anti-aging należy do jednych z najbardziej skutecznych liftingów bez skalpela.

To pierwsza nieablacyjna metoda laserowa do mocnego napinania skóry. Światło lasera StarWalker® o długości fali 1064 nm w inteligentny sposób wyłapuje niedoskonałości w budowie skóry właściwej, a następnie uszkadza je, by organizm wytworzył w ich miejsce pełnowartościową tkankę. W ten sposób w skórze uruchamiana jest intensywna produkcja kolagenu i elastyny. Wywołują ją trójwymiarowe uszkodzenia frakcyjne, które nazywane są termicznymi wyspami i porównywane są do płatków śniegu zatrzymanych w kadrze podczas zimowej aury.

Magiczne moce StarWalkera®
Magiczne moce StarWalkera® StarWalker® wykonuje przełomowy krok w rozwoju medycyny estetycznej i laseroterapii dzięki autorskiej technologii Dopasowanego Impulsu Laserowego ASP (ang. Adaptive Structured Pulse). Dopasowuje on impulsy do dynamiki biofotonicznej konkretnego zabiegu. W przypadku modalnych impulsów MaQX laser wytwarza silne sekwencje energii laserowej, które generują falę fotoakustyczną rozkładając barwniki na mniejsze cząsteczki, łatwiejsze do usunięcia. Jednolita wiązka laserowa to kolejna innowacja, dzięki której StarWalker® rozprowadza energię równomiernie po całym obszarze zabiegowym. Czy to ważne dla pacjenta? Dla jego bezpieczeństwa i komfortu na pewno! Dzięki jednorodnej wiązce spada ryzyko uszkodzenia naskórka i tkanek, zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia krwawienia czy obrzęków np. na skutek punktowego przegrzania. Było to zawsze wyzwaniem dla laserów o ultra-krótkich impulsach. Fotona zastosowała dwa nowatorskie rozwiązania – opatentowane technologie OPTOflex® oraz Vacuum Cell (komory próżniowe), zapewniające niemalże perfekcyjną jednolitość wiązki laserowej.

TRĄDZIK

Laser StarWalker® jest stosowany z powodzeniem w leczeniu łagodnych i umiarkowanych form trądziku pospolitego. Laser Nd-YAG o długości fali 1064 nm w trybie MaQX działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, a jego skuteczność widoczna jest już po jednym zabiegu. Światło laserowe niszczy bakterie p. acne, które namnażają się w porach skórnych i w mieszkach włosowych, wywołując stany zapalne.

 

USUWANIE OWŁOSIENIA, USUWANE BRODAWEK, LECZENIE GRZYBICY PAZNOKCI

StarWalker® generuje impulsy 1064 nm w trybie VERSA3 o szerokim zakresie czasu trwania (15, 20, 25 oraz 50 ms). Badania kliniczne potwierdzają, że impulsy te świetnie nadają się do usuwania owłosienia, brodawek oraz leczenia grzybicy paznokci. Dodatkowo, technologia ASP StarWalker pozwala modulować impuls, tworząc mikrosekundową strukturę „typu FRAC3”, nakładającą się na milisekundowy impuls VERSA, co pozwala połączyć korzyści płynące z „długiego” impulsu 1064 nm z samoindukcyjnością frakcyjną trybu FRAC3.

Design StarWalkera®
StarWalkera® jest elegancki, a nawet nagradzany za design; zdobył m.in. prestiżową nagrodę Red Dot Design Award, przyznawaną za największe osiągnięcia we wzornictwie przemysłowym. Swoim wysmakowanym kształtem i niewielkimi gabarytami nie przypomina ogromnych i trudnych w eksploatacji laserów starszych generacji. Wykonuje skok technologiczny, który można porównać do miniaturyzacji w świecie komputerów – od wielkich maszyn zajmujących całe pomieszczenia do komputerów osobistych typu PC.

www.btlestetyka.pl

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube