Stop wypadaniu włosów! Complexe Cegaba+Bioproline

Włosy odgrywają kluczową rolę w naszym wyglądzie. To znacznie więcej niż tylko ochrona, są zarówno symbolem męskości, jak i kobiecości. W rezultacie ich wypadanie, które pojawia się wraz z wiekiem (od 25 roku życia u mężczyzn i od momentu menopauzy u kobiet) jest obecnie czymś, co chcielibyśmy zahamować.

Ludzka skóra głowy zawiera około 100 000 mieszków włosowych. W trakcie swojego życia każdy z nich może wytworzyć około 30 włosów. Z biegiem czasu liczba mieszków włosowych zdolnych do produkowania włosów naturalnie zmniejsza się, szczególnie na czubku głowy. Włosy są strukturą, która nieustannie się odnawia w ściśle określonych cyklach. I tak faza wzrostu włosów u mężczyzn wynosi 3 lata. W przypadku kobiet cykl ten wynosi od 4 do 5 lat. W tym okresie wszystkie włosy rosną nieprzerwanie. Kiedy umierają, nie wypadają od razu. Pozostają w mieszkach włosowych przez kolejne 2 do 3 miesięcy. W tym samym czasie zaczynają się tworzyć kolejne włosy. Tak więc utrata włosów jest naturalnym procesem, odpowiada ona fazie telogenu i obejmuje wypadanie około pięćdziesięciu włosów dziennie. Problem staje się natomiast ich nadmierna utrata, która może prowadzić do łysienia.

 

KOMPLEKS CEGABA + BIOPROLINE

W laboratoriach marki Biologique Recherche powstał Kompleks Cegaba + Bioproline, serum, które zapobiega i redukuje wypadanie włosów, jednocześnie stymulując ich wzrost. Jego potrójne działanie opiera się na trzech kierunkach działania:

  • zmniejszeniu produkcji 5-a-reduktazy, tym samym hamując konwersję testosteronu w DHT
  • poprawie odnowy komórkowej białek macierzy pozakomórkowej
  • redukcji stanu zapalnego

W konsekwencji tych działań mieszki włosowe odzyskują swoje prawidłowe funkcje, włosy są mocniej umocowane, a cykl ich wzrostu wraca do normy.

W formule produktu zastosowano następujące składniki aktywne:

  • hamujące wypadanie włosów: tetrapeptyd oraz wyciąg z czerwonej koniczyny bogaty w biochaninę A
  • stymulujące wzrost włosów: kwas karboksyetylo-α-aminomasłowy
  • ochronne: wyciąg z granatu

Skuteczność działania

W celu zbadania skuteczności działania serum, przeprowadzono test ex-vivo na eksplantatach skóry głowy, z codziennym stosowaniem kompleksu Cegaba + Bioproline przez 8 dni. Obserwowano Kolagen IV oraz Lamininę-5. Poniższy schemat wyraźnie pokazuje, że po użyciu Serum Complexe Cegaba+Bioproline indukowany jest wzrost ekspresji Kolagenu IV w cebulce włosa oraz Lamininy-5 w brodawce mieszka włosowego, wzmacniając w ten sposób przymocowanie mieszka włosowego do macierzy zewnątrzkomórkowej.


BIOLOGIQUE RECHERCHE

Więcej informacji o zabiegach i produktach Biologique Recherche:

www.biologiquerecherche.pl

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube