Strefa VIP spa – luksus czy już konieczność?

1-otwierajace-fotolia_89297376_subscription_monthly_xxl

VIP spa to rodzaj miejsca dostępnego tylko dla wybranych. To przestrzeń, w której wszystko, od obsługi klienta, po wykonywane zabiegi, aranżację i wyposażenie wnętrz, jest najwyższej jakości, a składniki aktywne zabiegów – luksusowe. To miejsce, w którym spełnione mają być wszelkie oczekiwania gościa. Na co warto zwrócić uwagę, tworząc taką strefę?

LOKALIZACJA
To, gdzie dokładnie znajdzie się strefa VIP spa, zależy od infrastruktury danego obiektu i jest kwestią wtórną w stosunku do tego, że musi być ona oddzielona od głównej części spa, tak aby zapewnić gościom poczucie wyjąt­kowości. Wejście do strefy VIP może prowadzić przez ogólnodostępną część spa lub też może to być zupełnie osobna strefa, z oddzielnym wejściem. Dobrym rozwiązaniem jest ulokowanie wejścia do strefy VIP blisko prywatnych wind apartamentów, np. prezydenckich, jeśli obiekt takie posiada.

VIP spa nie musi być duże, ale za to powinno być dopracowane i wykończo­ne w najmniejszym szczególe. Może, ale też nie musi, być architektonicznie spójne z główną częścią spa. Warto natomiast zadbać o to, by wnętrza były wykończone materiałami wysokiej jakości, a sprzęt, który znajdzie się w tej części, był wyższej klasy niż ten w głównej części spa. Goście coraz częściej zwracają uwagę na jakość wykończenia wnętrz oraz użyte materiały.

W VIP spa powinny znajdować się gabinety do każdego rodzaju zabiegów — pokój do manicure/pedicure, masażu oraz do zabiegów na twarz oraz przebieralnie dla gości. Miłym dodatkiem będą też prywatne sauny, w których na życzenie gościa saunamaster może przeprowadzić prywatną sesję aufgussu (proszę o wyjaśnienie czym jest aufguss). Konieczna jest też co najmniej jedna strefa wypoczynku, tak by goście przed zabiegami lub też po nich mogli przedłużyć swoją chwilę relaksu.

BLACKFOX.PL

WARUNKI KORZYSTANIA

VIP spa jest miejscem, w którym spełnia się indywidualne potrzeby gościa, stąd też ciężko jest określić dokładny plan korzystania z tej części. Z pewnością należy przygotować ogólną ofertę, w której wycenione będą nie tylko
zabiegi, ale także koszt wynajęcia samej przestrzeni spa czy też usługi dodatko­we. Należy także określić maksymalną liczbę gości, którą jesteśmy w stanie przyjąć oraz zastanowić się, czy koszt wynajęcia spa będzie stałym kosztem od osoby, czy też będzie to kwota, za którą można wynająć spa.

Część VIP powinna posiadać własne menu i tak jak w dobrej restauracji nie powinno ono mieć zbyt wiele pozycji. Warto być przygotowanym na nietypo­we zapytania i wiedzieć, na co możemy sobie pozwolić. Samo menu powinno być wydrukowane na eleganckim papierze. W menu spa ogólnodostępnego także warto zaznaczyć obecność specjalnej strefy VIP.

Częstą praktyką w przypadku dóbr i usług luksusowych jest niezamieszczanie cen w ofercie, tak więc ich brak w menu VIP spa także nie powinien nikogo dziwić. Goście, którzy poszukują luksusowego odczucia, rzadko kiedy pytają o ceny zabiegów. Gdyby im jednak na tym zależało, jak najbardziej należy nakreślić im zakres cenowy.

VIP spa może być wykorzystywane nie tylko dla gości indywidualnych. Ponieważ jest to osobna strefa, można sobie pozwolić na organizację w niej różnego rodzaju eventów. Z pewnością świetnie sprawdzi się jako miejsce organizacji imprez integracyjnych, spotkań zarządu, wieczorów panieńskich, zaręczyn czy też eventów dla stałych klientów. W takich przypadkach trzeba być przygotowanym, aby ten pobyt im maksymalnie uatrakcyjnić. Personel powinien wiedzieć, jakie dania czy przekąski oferuje dziś szef kuchni, aby móc zaproponować je gościom w spa. Świetnie w takich przypadkach sprawdzają się owoce oraz lekkie przekąski na bazie naturalnych składników. Warto poznać także kartę alkoholi, by wiedzieć, jakie trunki zaproponować gościom.

W takich sytuacjach często zdarzają się również prośby, które wydają się być trudne do spełnienia. Trzeba być na nie przygotowanym, bo goście VIP mogą oczekiwać od nas więcej. (…) 

Matylda Krasowska
manager spa w Hotelu Arłamów

Czytaj cały artykuł w Beauty Inspiration 5/2016 

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube