Urlop? Przygotuj się

A woman is applying sunblock

W okresie zimowym skóra jest narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, co wystarczy, aby skutecznie osłabić jej kondycję. Ostry mróz, silny wiatr oraz duże i zdradliwe zmiany temperatur powodują, że skóra staje się sucha, zaczerwieniona, traci jędrność oraz ładny koloryt. Łuszczenie się oraz ściągnięcie naskórka to najczęstsze dolegliwości po zimie. I choć oddychamy z ulgą i szybko zapominamy o tej porze roku, gdy nadchodzi wiosna – nasza skóra pamięta ją o wiele dłużej. Ignorujemy potrzebę regeneracji, a niepostrzeżenie… przychodzi lato, a z nim znów szereg czynników zewnętrznych, które na pewno nie rozpieszczą cery.

Aby na wymarzonym urlopie cieszyć się piękną, promienistą cerą, skórę trzeba przygotować z odpowiednim wyprzedzeniem. Zasugeruj to klientce zawczasu i razem z nią zaplanuj jej udany urlop. Taki, na którym będzie czuła się świetnie i z którego przywiezie jedynie piękne zdjęcia, a nie trudną do regeneracji, zniszczoną cerę.

FAZA 1 – DOMOWE OCZYSZCZENIE

Każda kobieta chciałaby, aby jej skóra miała ładny koloryt, była gładka i odpowiednio nawilżona. Wszystko ma jednak swoją cenę – tylko systematyczna pielęgnacja skóry twarzy może przynieść odpowiednie efekty. Zaczynając od podstaw – raz w tygodniu należy wykonywać peeling. Złuszczanie naskórka natychmiast poprawia nie tylko stan skóry, ale również przygotowuje twarz do dalszych kuracji, na przykład nawilżających. Oczywiście, pewnie trudno byłoby namówić klientki, aby przychodziły w tym celu co tydzień do gabinetu. Jaka jest tu więc rola kosmetyczki? Po pierwsze – dobór odpowiedniego preparatu. Dla wielu klientek peeling to tylko… peeling, wybierają go ze względu na zapach i to, czy mocno „drapie”. Dla tych mniej świadomych klientek nie istnieje rozróżnienie na grubo- i drobnoziarnisty, nie mówiąc już o peelingu enzymatycznym. A jeżeli skóra jest delikatna, cienka, wrażliwa, z popękanymi naczynkami, należy wybrać właśnie ten ostatni – peeling enzymatyczny, w którym efekt złuszczania uzyskuje się dzięki enzymom, które penetrują warstwę rogową naskórka, rozpuszczają keratynę oraz rozluźniają połączenia międzykomórkowe, umożliwiając oderwanie martwych komórek naskórka. Mają postać gładkiego kremu i nie są tak powszechnie dostępne w drogeriach, jak „zwykłe” peelingi. Wykorzystaj to i opowiedz klientce o jego doskonałych właściwościach i dostępie preparatu w gamie detalicznych odpowiedników kosmetyków profesjonalnych w twoim gabinecie. W przypadku skóry normalnej, mieszanej i tłustej należy wybrać kosmetyki drobnoziarniste – substancje ścierające powinny być łagodne i delikatne dla skóry. Oczyszczona skóra jest przygotowana do przyjęcia aktywnych substancji, które powodują, że skóra nabiera blasku i energii.

FAZA 2 – ZABIEGI W GABINECIE

Przygotowując skórę na okres letni, warto pamiętać m.in. o zastosowaniu odpowiednich masek na twarz i ciało. Jeżeli chodzi o skórę twarzy, należy zastosować maski dobrane do rodzaju cery:

• cera tłusta – maski normalizujące pracę gruczołów łojowych,

• cera sucha – maski nawilżające, odżywcze,

• cera wrażliwa – maski kojące, na przykład maski z dodatkiem mentolu, arniki czy rutyny.

Wykorzystaj je w profesjonalnej pielęgnacji w swoim salonie albo poleć wersję detaliczną do stosowania w domu przez klienta. Może stać się idealnym uzupełnieniem zabiegów kosmetycznych w gabinecie czy spa, przygotowujących skórę twarzy na lato. Jednym z wielu popularnie wykonywanych zabiegów jest seria nawilżająca oraz wzmacniająca naczynia krwionośne.

Daria Ratajczak

Kosmetolog w SPA w Dworze Kombornia
www.dworkombornia.pl

Czytaj cały artykuł w Beauty Inspiration 4/2015 – wydanie drukowane / e-wydanie

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube