ZESTAWIENIE urządzeń do diagnostyki skóry

Najważniejsza dla terapii kosmetologicznej jest właściwa diagnostyka skóry. I choć mówi się, że w ocenie liczy się przede wszystkim sprawne oko kosmetologa czy dermatologa, to niezwykle pomoce i dokładniejsze w analizie są urządzenia diagnostyczne. Wiele z nich ma też tę zaletę, że mogą prezentować klientce obraz poprawy kondycji ich skóry. W zestawieniu prezentujemy 8 różnych rodzajów urządzeń do diagnostyki skóry.

Przejdź od razu do wybranego urządzenia, kliknij w jego nazwę:

VISIA

VISIA określa stan skóry za pomocą wartości liczbowych, które jak do tej pory mogły być oceniane bardzo subiektywnie. Łatwe w obsłudze menu oraz jasne i łatwe do zrozumienia raporty umożliwiają zastosowanie odpowiednich narzędzi niezbędnych dla lekarzy i ich personelu, aby bardziej efektywnie oferować zabiegi odmładzające i inne niezbędne do prawidłowego dbania o stan skóry. Zastrzeżona przez firmę Canfield Technologia RBX (Red/Brown Subsurface Analysis) zapewnia niezwykłą możliwość wykrycia i analizy stanu podpowierzchniowych naczynek krwionośnych (kolor czerwony) oraz melaniny (kolor brązowy) w celu precyzyjnego zaplanowania niezbędnych zabiegów. Główne atuty systemu analizy skóry VISIA to: liczbowa diagnoza cech skóry, porównanie kondycji skóry, porównywalne zdjęcia („przed” i „po”), multi-spektralne obrazowanie, techno-logia RBX, dostosowanie raportów do indywidualnych potrzeb, kompleksowy obraz twarzy, analiza frontalna i boczna, symulacja procesu starzenia, możliwość pracy w sieci.

producent: Canfield
dystrybutor: Bogdani Dermatologia
www.bogdanidermatologia.pl 

 

ANALIZER NATI V3

Komputerowe urządzenie do dermokonsultacji. Wyposażone jest w kamerę cyfrową HD Ready o 40-krotnym powiększeniu. System pomiarowy jest oparty na analizie fizycznej i optycznej. Wyprodukowane w Polsce. Zachowuje historię badań. Analiza trwa 15 minut, a jej wyniki są niezwykle dokładne i dają kompletną informację o skórze, którą otrzymujemy w formie raportu po skończonym badaniu. Urządzenie wyróżnia jego podwójne zastosowanie, zarówno diagnostyczne, jak i marketingowe, ponieważ w raporcie uwzględnione są produkty i zabiegi z danego salonu. Badane parametry to: struktura skóry, natłuszczenie, złuszczanie, szerokość porów, wielkość zmarszczek, naczynka, przebarwienia i nawilżenie.

producent: Beauty of Science
dystrybutor: Beauty of Science
www.beautyofscience.pl 

 

MULTI SKIN TEST CENTER®

MC 1000

Wielofunkcyjne urządzenie do porad kosmetycznych. Pozwala na wykorzystanie wszystkich sond firmy CK jednocześnie, posiada kamerę Visioscope® PC 35. Oprogramowanie CSI „Kompleksowe badanie skóry”, bardzo przyjazne dla użytkownika i atrakcyjne, ułatwia pracę z systemem oraz umożliwia stworzenie i wydrukowanie indywidualnej listy rekomendowanych produktów do pielęgnacji skóry, włosów, a także produktów ochrony przeciwsłonecznej. Umożliwia pomiar elastyczności, nawilżenia oraz sebum (łoju) na skórze i włosach. Pozwala na określenie typu skóry i foto-typu skóry w oparciu o wyniki pomiarów oraz dane zebrane podczas wywiadu z pacjentem. Ułatwia indywidualny dobór dermo-kosmetyków.

producent: Courage + Khazaka electronic GmbH
dystrybutor: Eprus
http://apteka.eprus.pl/urzadzenie-do-badania-skory/

SKIN DIAGNOSIS

Skin Diagnosis to nowoczesne urządzenie do profesjonalnej analizy skóry, które automatycznie dobiera kosmetyki i zabiegi dopasowane do potrzeb konkretnej skóry. Urządzenie składa się z kamery, bazy ładującej, tableta z oprogramowaniem oraz praktycznego wystawnika. Analiza, w zależności od sytuacji, może trwać od 5-30 minut i obejmować takie parametry jak: typ skóry, nawilżenie, pory, trądzik/zanieczyszczenia, zmarszczki, przebarwienia i stopień złuszczania się skóry. Doskonałe narzędzie do zwiększenia zysku każdego gabinetu.

producent: Skeyndor
dystrybutor: Nova Group
www.novagroup.pl 

LAMPA WOOD'A

Lampa Wood"a emituje długofalowe promieniowanie ultrafioletowe (UV) nazywane też czarnym światłem lub światłem Wood"a. Lampa Wood"a jest aparaturą niezwykle często stosowaną do wstępnego diagnozowania skóry. Została wynaleziona przez amerykańskiego fizyka i naukowca Roberta Williamsa Wood"a. Składa się z czterech świetlówek, które eksponują promienie nadfioletowe przez szklany filtr. Na podstawie zjawisk fluorescencyjnych możemy przedstawić diagnozę.

producent: Venus Beauty
dystrybutor: Venus Beauty
www.venus-beauty.com.pl 

ANTERA 3D

Pozwala określić kondycję skóry pod kątem unaczynienia, występowania i intensywności zmian pigmentacyjnych, porowatości i zmarszczek. Zapewnia też możliwość obserwacji zmian skórnych w obrazie 3D pod różnymi kątami i określenie wolumetryczne ich wielkości, pomiar i archiwizowanie raportów określających liczbowo lub procentowo zmiany po przeprowadzonym zabiegu (lub serii zabiegów), zastosowaniu leku lub kosmetyku. Pozwala to zabezpieczyć się przed nieuzasadnionymi roszczeniami niezadowolonego klienta-pacjenta, ale też pokazać efekty zabiegu, zachęcając do kontynuowania leczenia. Parametry: obszar pomiarowy (56 mm x 56 mm), rozdzielczość (0,1 mm), rozdzielczość obrazu 3D (0,01 mm).

producent: Miravex Limited
dystrybutor: Coherent Polska
www.coherent.com.pl 

MEDIKA PREMIUM/ MEDIKA BASIC

Analizer skóry jest dostępny jako osobne urządzenie w małej bądź w dużej, mobilnej obudowie oraz jako moduł w urządzeniach wielofunkcyjnych (do wyboru: RF, US, mikrodermabrazja, oxybrazja, peeling kawitacyjny, mezoterapia bezigłowa, dermomasaż, liposukcja ultradźwiękowa, lipolaser). Analizer skóry to funkcja pozwalająca na określenie poziomu nawilżenia skóry, stworzona z myślą o dokonaniu poprawnej diagnostyki skóry oraz doboru właściwych kosmetyków do jej pielęgnacji. Wynik badania podawany jest w procentach i uwzględnia wiek pacjenta. Wynik jest analizą 6 punktów pomiarowych, przy czym w każdym z punktów urządzenie wykonuje 60 pomiarów pośrednich.

producent: Maxmedik
dystrybutor: Maxmedik
www.maxmedik.pl 

 

PROFESJONALNA MIKRO KAMERA DO DIAGNOZY WŁOSÓW ORAZ SKÓRY

Profesjonalna mikro kamera umożliwia dokładne zdiagnozowanie skóry głowy, twarzy oraz włosów. Dzięki 200-krotnemu powiększeniu możemy precyzyjnie ocenić stan skóry i włosów oraz zaobserwować powstające zmiany, jak łuszczyca, naczynka, przebarwienia. Wykorzystywana jest w gabinetach kosmetycznych, fryzjerskich, trychologicznych i dermatologicznych. Precyzyjne badania można uzyskać poprzez powiększenie obrazu i ustawienie odpowiedniej ostrości oraz bardzo dobremu oświetleniu miejsca analizy. Urządzenie posiada najwyższej klasy optykę, co jest niezwykle istotne przy korzystaniu z dużego ekranu w trakcie diagnozy skóry lub wykonywania badania. Urządzenie jest podłączane do komputera za pomocą kabla USB. Jest niezwykle łatwe w obsłudze, poręczne i bardzo dokładne.

dystrybutor: Broadway Beauty
www.broadwaybeauty.pl