ACH TEN TRĄDZIK !

1-2-fotolia_48471232_subscription_monthly_mCo jakiś czas temat trądziku wraca jak mantra. Pojawia się na jego temat mnóstwo publikacji. Wiemy o nim już całkiem sporo, a on wciąż trwa i unieszczęśliwia kolejne pokolenia. Coś się jednak zmienia, bo problem, który jeszcze do niedawna kojarzył się z okresem dojrzewania, zaczyna dotyczyć osób, które ten czas mają już dawno za sobą. Co gorsze, wygląda na to, że w tym kierunku właśnie trądzik będzie ewaluował. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta – żyjemy w zanieczyszczonym środowisku, za mało śpimy, za mało się ruszamy, za mało przebywamy na świeżym powietrzu i co najgorsze – fatalnie się odżywiamy.

 

Coraz więcej osób ma tego świadomość i szuka rozwiązań, ale nie jest to proste, by z półek pełnych wysoko przetworzonej lub deklarującej swoją prozdrowotność żywności wyselekcjonować tę naprawdę wartościową. Wartościową czyli taką, która odżywia komórki ciała dostarczając im energii do codziennej, niezbędnej dla zachowania zdrowia regeneracji, a nie jedynie wypełnia żołądek, zaspakajając głód. Dochodzi do sytuacji, w której żołądek jest pełny, a komórki ciała umierają z głodu. Konsekwencją są liczne, a pogłębiające się niedobory pokarmowe, które jak domino przenoszą te nieprawidłowości dalej, zaburzają wiele funkcji biologicznych. Z naszego doświadczenia wynika, że bardzo wiele problemów skórnych, nie tylko związanych z trądzikiem, jest czy może być właśnie wynikiem tych niedoborów i zachwiania naturalnej równowagi w organizmie.

Przyczyn powstawania trądziku u osób dorosłych może być wiele tak, jak wiele jest metod radzenia sobie z nim.
Nasza metoda polega na kompleksowym i naturalnym dożywianiu skóry na poziomie komórkowym unikatowym w skali światowej, naturalnym, wysokoskoncentrowanym (dużo ponad 100.000 razy),
wodnym ekstraktem z alg laminarnych – SEA PLASMA®.

Zawiera on m.in. ponad 100 mikro i makro elementów, aminokwasy, polisacharydy, kwas alginowy, sole mineralne, witaminy m.in. A, C, E, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B7, B8, B9, B10, B11, B12, PP czyli wszystko, czego skóra potrzebuje, aby się nawilżyć, dożywić, wyprodukować nowe komórki, podnieść swój potencjał energetyczny, poprawić metabolizm czy się zregenerować. Kluczowe jest to, że podobieństwo bio-chemiczne wody morskiej do surowicy krwi człowieka wynosi blisko 95%!, co oznacza, że właśnie w tak wysokim stopniu wszystkie zawarte w ekstrakcie SEA PLASMA® składniki są bio-kompatybilne ze skórą, więc mają możliwość przedostania się do jej głębszych warstw czyli tam, gdzie każdy aktywny składnik musi się znaleźć, by mieć realny wpływ na funkcjonowanie skóry. Warto zauważyć, że taką umiejętność ma niewiele preparatów.

Kolejnym fenomenem SEA PLASMA® jest to, że wszystkie jej składniki pozostają w takiej proporcji i synergii, jaką wykreowała natura, co dodatkowo zwiększa ich bio-przyswajalność. Jest ona także naturalnym wektorem, co oznacza, że ma zdolność wprowadzania do skóry również innych aktywnych składników zawartych w formule np. ze świata roślin lądowych, których kompatybilność ze skórą człowieka jest setki razy mniejsza, więc bez specjalnej pomocy nie miałyby szansy dotarcia do jej wnętrza.

Ekstrakt algowy SEA PLASMA® jest flagowym komponentem Laboratorium i jest obecny we wszystkich jego preparatach. Ma także swoją wersję do picia, w której spakowany jest w szklane ampułki podobne do zastrzyku, co umożliwiło całkowitą rezygnację z konserwantów.

Organizm, który naturalnie dąży do homeostazy natychmiast reaguje na bodźce, które mu ją umożliwiają i w odpowiedzi bardzo szybko uruchamia swoje własne i niezwykle silne mechanizmy regulujące i regenerujące. Obserwujemy to już w trakcie pierwszego zabiegu, co pokazujemy na poniższych zdjęciach.

3

Przykład skuteczności leczenia trądziku ekstraktem z alg laminarnych – SEA PLASMA®. Na zdjęciach od lewej – przed zabiegiem, 4 dni po pierwszym zabiegu, po trzech miesiącach kuracji. 

 

Jak wygląda zabieg?

Zaczynamy od wywiadu na temat sposobu odżywiania i trybu życia. Jeśli są do tego przesłanki – proponujemy wykonanie testów na nietolerancje pokarmowe. Co ciekawe, po uzupełnieniu niedoborów pokarmowych, niektóre z nietolerancji ustępują.

Następnie raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie, w zależności od potrzeby skóry, wykonujemy kompleksowe zabiegi p-trądzikowe oparte na preparatach zawierających ekstrakt algowy SEA PLASMA®:
Zaczynamy od trzystopniowego, gruntownego oczyszczenia skóry. Mleczko, emulsję lub piankę dobieramy w zależności od intensywności wydzielania sebum. Żaden z preparatów, choć głęboko oczyszcza, nie wysusza skóry – wręcz przeciwnie – łagodzi ją i dożywia.

Etap drugi to „otwieranie” skóry odpowiednio dobranym pilingiem. Jest to piling algowy mechaniczny (delikatne kuleczki) albo oparty na kwasach AHA (nagroda za najlepszą maskę roku w USA). Etap ten kończymy tonikiem algowym, który poza łagodzeniem i wyrównywaniem PH ma zdolność zmniejszania rozszerzonych porów.
Etap trzeci to aplikacja intensywnie dożywiających i jednocześnie regulujących wydzielanie sebum preparatów algowych lub wektorowanych algami zmieszanych z aktywnym pudrem p-trądzikowym. Dobieramy odpowiednią maskę, która poza bogactwem czynników morskich, jakie sama zawiera, niejako wtłacza w skórę zaaplikowane wcześniej preparaty.
Na zakończenie, po raz kolejny stosujemy tonik algowy, który delikatnie „wciskamy” w skórę wraz z odpowiednim dożywiająco-regulującym kremem zmieszanym z aktywną witaminą C-25%. W tak dużym stężeniu działa ona bakteriobójczo, wirusobójczo i przeciw-grzybicznie, a dzięki jonom sodu obecnym w kremach AZ jest wprowadzana do wnętrza skóry, gdzie blokuje proliferację bakterii (jak antybiotyk). Poza tym stymuluje syntezę kolagenu i elastyny w fibroblastach, uszczelnia naczynka i poprawia dotlenienie w skórze.

Głęboko oczyszczona, dobrze dotleniona, nawilżona i dożywiona skóra, wolna od nadmiaru sebum i zrogowaciałego naskórka, odzyskuje równowagę biologiczną i staje się bardziej odporna na działanie niekorzystnych dla niej czynników zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Poprawę stanu skóry widać już w trakcie pierwszego zabiegu. Po paru tygodniach zabiegów połączonych z pielęgnacją domową (w trudnych przypadkach terapia może zająć nawet 3 miesiące) można zapomnieć o tym, że miało się trądzik.

white

Skuteczność działania ekstraktu z alg laminarnych – SEA PLASMA® widać już po pierwszym zabiegu (zdjęcie po prawej).

 

CAŁKOWICIE NATURALNA P-TRĄDZIKOWA KURACJA DOMOWA

– skórę należy codziennie gruntownie oczyścić z nadmiaru sebum – ALGAE CLEANSING EMULSION

– co 2-3 dni wykonać łagodny piling (tylko kuleczki) tak, by była „otwarta” i pozwalała swobodnie wypływać wydzielającemu się sebum, by się nie czopowało – ALGAE FACE PEELING
– 2-3 razy w tygodniu stosować maskę głęboko oczyszczającą, intensywnie łagodzącą i dożywiającą. Będzie oczyszczać ze zbierającego się nadmiaru sebum już wewnątrz skóry – DEEP PURIFYING MASK
– codziennie dożywiać skórę odpowiednimi kremami np. SEBUM EQUILIBRATING EMULSION zmieszanymi z aktywną witaminą C – ACTIVE VITAMIN C-25% IN POWDER
– przy aktywnym trądziku, na noc aplikować SEBUM EQUILIBRATING CREAM zmieszany z aktywnym pudrem p-trądzikowym – SEBUM EQUILIBRATING POWDER
– raz w tygodniu stosować maskę z kwasami (40%) ALG PEELING MASK – intensywna regulacja sebum, przyspieszenie syntezy kolagenu i elastyny oraz regeneracji

André Zagozda Laboratory PL
www.andrezagozda.com

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube