Aktywne hotele

Cheerful young beautiful woman with orange, at fitness center or gymRóżne formy aktywności fizycznej nie są nowością dla branży spa. Wiele hoteli, zanim jeszcze zaczęło myśleć o strefie kosmetycznej, posiadało już siłownię czy salkę ćwiczeń, z której korzystać mogli goście. Dziś to nie wystarczy. Bycie „fit” stało się modne, a jeśli coś jest modne, to nie można tego przegapić. Hotele muszą dziś oferować swoim gościom zróżnicowane warianty aktywności fizycznej. Aerobik, nordic walking, joga i wiele innych – wybór jest bardzo duży.

Gość hotelowy wypoczywa aktywnie

Kiedyś wizyta w luksusowym ośrodku spa kojarzyła się z błogim lenistwem – bierny odpoczynek w postaci zabiegów kosmetycznych, wypoczywanie na leżaku, następnie siedzenie w saunie, dobry obiad w restauracji, znów wypoczynek na leżaku i ewentualnie kąpiel w basenie, albo jeszcze lepiej – wypoczynek w jacuzzi, potem kolacja, wino, znów jacuzzi i sen. Oczywiście i dziś znajdą się amatorzy tak zaplanowanego pobytu, ale zdecydowana większość zaczyna szukać takich miejsc na wypoczynek, które mogłyby im zapewnić więcej atrakcji – m.in. tych ruchowych. Mamy obecnie do czynienia z modą na aktywność fizyczną. Tym razem słowo „moda” nie ma w sobie żadnych konotacji pejoratywnych – to wspaniale, że Polska zaczęła się ruszać. Ludzie chcą wykorzystać swój wolny czas – czyli między innymi wyjazd na urlop – na dodatkowe aktywności, które lubią, dlatego sprawdzają hotele pod kątem zaplecza sportowego, jakie te mogą im zaproponować. Dziś nie wystarczy już tylko przeciętnie wyposażona siłownia i basen, z którego goście mogą korzystać do woli. Jeśli siłownia – to z instruktorem i nowoczesnym sprzętem, jeśli basen – to z szeregiem wodnych atrakcji, a to wszystko jedynie jako jeden z elementów sportowej oferty hotelu.

Rodzaje zajęć

Praktycznie każdą formę aktywności ruchowej, która jest popularna wśród społeczeństwa, można przełożyć na rzeczywistość hotelową.

Ostatnio dużą popularnością w naszym hotelu cieszy się zumba, która stała się ulubioną formą aktywności fizycznej Polek – mówi Aleksandra Kortas, specjalista ds. marketingu i PR w Hotelu Bryza Resort & SPA w Juracie. – To świetny pomysł nie tylko na wysmuklenie sylwetki, poprawę postawy i kondycji, ale również przyjemny sposób spędzenia czasu w atmosferze pełnej pozytywnej energii.

 Zumba to pomost między zajęciami fitness a tanecznymi. Daje dużo radości, a jednocześnie jest intensywnym treningiem, przy czym intensywność można stopniować, wykonując poszczególne ruchy z adekwatną dla siebie mocą, co sprawia, że zumba może być także doskonałą zabawą dla seniorów czy dzieci – najmłodsi goście hotelu Bryza bardzo chętnie korzystają z zajęć zumby dla dzieci.
W hotelach, które położone są w miejscowościach uzdrowiskowych czy w pięknych okolicznościach przyrody, wciąż hitem jest nordic walking. Niezmiennie popularnością cieszą się też zajęcia jogi – szczególnie uwielbiane przez panie. (…)

Agnieszka Michna

Czytaj cały artykuł w Spa Inspirations 2/2014 – wydanie drukowane / e-wydanie

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube