BB GLOW – nowość w świecie biznesu kosmetycznego

Wraz z końcem wakacji i powrotem do pracy każdy zrelaksowany właściciel salonu z zapałem pragnie wprowadzić nową ofertę do gabinetu. Przede wszystkim konkurencyjną i tą, która wyróżni go na tle innych. Wśród jesiennych nowości warto zwrócić uwagę na zabieg, który zdobył zaufanie milinów kobiet na całym świecie, jest hitem w USA, Korei i Rosji. Mowa o zabiegu BB Glow.

BB Glow to zabieg polegający na delikatnej i subtelnej pigmentacji skóry twarzy. Do tej pory korzystano z dorobku pigmentacji medycznej, która była zbawienna w powrocie do normalnego życia, np. po wypadku czy poważnej operacji, gdy chcieliśmy ukryć blizny. Doszliśmy do etapu, kiedy potrafimy zrekonstruować brodawkę sutkową czy wyrównać kontur ust. Teraz poszliśmy o krok dalej, tworząc BB Glow.

 

CZYM JEST ZBAIEG BB GLOW

Celem zabiegu jest rozjaśnienie i wygładzenie kolorytu skóry twarzy preparatami przeznaczonymi do bezpiecznych i intensywnych zabiegów wybielania oraz wygładzania koloru skóry. Wykonanie zabiegu zalecane jest osobom o ciemnych tonach skóry, również w celu zmniejszenia ilości piegów oraz do zakamuflowania przebarwień posłonecznych, melasmy, spowodowanych trądzikiem czy fotostarzeniem (plamy starcze).

BB Glow może być stosowany na skórę twarzy oraz np. na plamy starcze na dłoniach etc. Wprowadzenie w skórę preparatu wykonuje się przy użyciu urządzenia zakończonego specjalnym kartridżem z mikroigłami. Zabieg nie jest bolesny, ponieważ używa się znieczulenia. Trzeba mieć na uwadze, że jego efektem jest delikatne rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry utrzymujące się od 6 do 12 miesięcy — nie uzyskamy po nim efektu jak po nałożeniu tradycyjnego podkładu używanego przy makijażu. Taki efekt byłby zbyt widoczny i zbyt mocny, dlatego po zabiegu BB Glow spodziewamy się bardzo subtelnego, delikatnego efektu. Należy unikać bezpośrednich promieni słonecznych do 2 tygodni po zabiegu.

 

PLUSY MIKRONAKŁUWANIA

Zabieg polega głównie na wstrzyknięciu składników odżywczych w skórę w celu eliminacji niektórych problemów estetycznych, takich jak trądzik, zmarszczki. Podstawą tego zabiegu jest mikronakłuwanie — Mezoterapia — częściowy (frakcyjny) uraz skóry (nakłuwanie bezpośrednio do konkretnej warstwy) w celu odtworzenia warstwy kolagenowej skóry, jest bardzo często stosowane do oczyszczania skóry i przywracania jej elastyczności oraz usuwania innych niedoskonałości skórnych.

Cechą charakterystyczną jest pionowe ustawienie igieł (lepsze nakłucia, niż te wykonane mezorollerem), jednorazowe kartridże (bezpieczeństwo zabiegu), regulowana długość igieł — 0,25-3,0 mm (możliwość opracowania wszystkich stref: twarzy, włosów i ciała), duża gęstość nakłuć (lepsza penetracja), regulowana prędkość mikronakłuć (maksymalny komfort).

Do korzyści należy krótki okres rekonwalescencji, brak interwencji chirurgicznej, mała bolesność, szybkie i trwałe rezultaty, możliwość łączenia zabiegu z innymi, dozowanie nakłuć naskórka. Głównym mechanizmem zabiegu są mikronakłucia, podczas wykonywania których powstaje zapalenie aseptyczne. Pozwala ono skórze się odnowić (starą skórę zastępuje nowa) oraz stymuluje nawilżanie struktur skórnych i procesy regeneracji. Podsumowując — mezoterapia MTS (microneedle therapy system) umożliwia opracowanie dużego obszaru skóry w krótkim czasie. Regulacja długości igły w różnych miejscach umożliwia wykonywanie złożonych zabiegów i rozwiązywanie różnych problemów, takich jak blizny i zmarszczki oraz pielęgnację skóry powiek.

Wskazania do zabiegu BB Glow & MTC:

 • matowa, niezdrowa cera o nierównym kolorycie
 • piegi
 • hipopigmentacja (odbarwienie)
 • hiperpigmentacja
 • trądzik i stan po trądziku
 • plamy pigmentowe i starcze
 • zmarszczki mimiczne, głębokie zmarszczki wynikające z procesu starzenia się skóry
 • duże, rozszerzone pory
 • przedwczesne wiotczenie skóry
 • skóra tłusta i świecąca się

 

Przeciwwskazania do zabiegu BB Glow & MTS:

 • nowotwory złośliwe
 • znamiona (nowotwory łagodne), kurzajki, brodawczaki w miejscu zabiegu
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby krwi
 • ostre choroby zakaźne
 • ciąża i laktacja
 • ostre zapalenia ropne
 • choroby skóry w miejscu zabiegu (egzema, neurodermatoza, łuszczyca)
 • podatność na powstawanie blizn przerostowych i bliznowców
 • głęboki trądzik
 • otwarte rany i oparzenia skóry
 • padaczka
 • alergia na składniki
 • gorączka

Trzeba zachować ostrożność w przypadku cukrzycy i opryszczki.

 

Kurację BB Glow & MTS można przeprowadzić na 3 sposoby:
1. Stosujemy tylko jedno mezoserum w określonym celu (na przykład nawilżanie, leczenie trądziku, lifting).
2. Stosujemy tylko jedno serum BB Glow.
3. Stosujemy 2 rodzaje serum (mezoterpia i BB Glow), tak samo jak podczas klasycznego zabiegu.

 

ZROZUMIEĆ ZABIEG

W celu zrozumienia, w jaki sposób działają preparaty, ważna jest znajomość budowy skóry. Składa się ona z 3 warstw — naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej.

 

BUDOWA NASKÓRKA
 • Warstwa rogowa (stratum corneum) zbudowana z 15 do 20 warstw wielobocznych martwych komórek (korneocytów) bez jądra. Komórki te ściśle przylegają do siebie i zawierają tylko 10% wody. Nie posiadają jąder komórkowych i są wypełnione keratyną. Integralność warstwy rogowej utrzymuje się dzięki interakcji jej komórek i lipidów w przestrzeniach międzykomórkowych. Warstwa ta ma bezpośredni kontakt ze środowiskiem. Określa stopień przenikania różnych substancji przez skórę i chroni ją przed środowiskiem zewnętrznym. Pod wpływem słońca, wysokiej temperatury i tarcia, warstwa rogowa gęstnieje, a stopień ochrony zwiększa się.
 • Warstwa jasna (stratum lucidum, tylko na dłoniach i podeszwach stóp) — ta warstwa nie występuje w każdym miejscu, ale wyłącznie w miejscach, w których skóra jest gruba: na podeszwach stóp i dłoniach. Zapewnia dodatkową ochronę przed tarciem.
 • Warstwa ziarnista (stratum granuosum) — główną funkcją tej warstwy jest uwalnianie lipidów z przestrzeni międzykomórkowych, które przytrzymują komórki warstwy rogowej, a także chroni skórę przed utratą wody i wnikaniem w nią pewnych substancji.
 • Warstwa kolczysta (stratum spinosum) — najgrubsza warstwa. Nazywa się tak, ponieważ jej komórki posiadają wyrostki (kolce). W tej warstwie rozpoczyna się synteza keratyny.
 • Warstwa podstawna (stratum basale/germinativum) — najniżej położona warstwa naskórka. Graniczy ze skórą właściwą. W tej warstwie następuje aktywny podział komórek. Powstają tu nowe komórki naskórka, które następnie stopniowo prze-suwają się ku górze. W przypadku uszkodzenia skóry, komórki przesuwają się ze szczególnie dużą prędkością w kierunku powierzchni, dzięki czemu następuje proces gojenia. W warstwie podstawnej produkowana jest również melanina.

W skórę z problemami estetycznymi (zmarszczki, fałdy, trądzik) za pośrednictwem mikronakłuć, w różnych celach wstrzykiwane są mezokoktajle, co prowadzi do odbudowy warstwy kolagenowej w wyżej położonych warstwach. W rezultacie następuje stymulacja odbudowy skóry, w wyniku której znikają zmarszczki, a pory zostają oczyszczone. Po upływie miesiąca od zabiegu BB Glow & MTS można wykonywać różne zabiegi kosmetyczne i laserowe. Podobnie, po zabiegach kosmetycznych i laserowych, zabieg BB Glow & MTS można przeprowadzić nie wcześniej niż po 2 tygodniach.

 

 

Rys. 1 Naskórek — górna, widoczna warstwa skóry. Jej grubość to około 0,07-0,12 mm. Sera działają konkretnie w tej warstwie, gdyż do głębszych docierają tylko zastrzyki. Naskórek składa się z 5 warstw — rogowej, jasnej, ziarnistej, kolczystej i podstawnej.

 

 

BOGACTWO SKŁADNIKÓW ODŻYWCZYCH

Podczas wykonania zabiegu, klientce możemy dodatkowo również zaoferować wysokiej jakości ampułki do pielęgnacji skóry z przeznaczeniem do liftingu, regeneracji, odżywienia skóry, nawilżenia, zaczerwienienia czy dla osób z trądzikiem. W składach znajdują się m.in. komórki macierzyste, złoto koloidalne, peptydy, witaminę B, EGF, a także składniki przeciwtrądzikowe. Taką ofertę możemy zaoferować każdej grupie klientów.

 

TERAPIA LED

Do zabiegu możemy wykorzystać fotodynamiczną terapię LED. Energia fotonowa ma korzystny wpływ na komórki skóry, przyspiesza ich wzrost, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, poprawia mikrokrążenie oraz poprawia ogólny stan skóry. Rozwiązuje również problemy, takie jak: starzenie się, obwisła skóra, drobne zmarszczki, głębokie zmarszczki, rozszerzone pory, piegi i pigmentacja w miejscu oparzeń słonecznych. Istnieje 287 rodzajów specjalistycznych medycznych lamp LED.

 

Światło żółte

Długość fali wynosi 583 nm. Światło wnika w skórę na głębokość 1-2 mm. Skutecznie usuwa zaczerwienienia skóry, rumień (rozszerzone naczynia włosowate), poprawia drenaż limfatyczny skóry, zmniejsza obrzęki. Usuwa plamy pigmentacyjne.

 

Światło czerwone

Długość fali wynosi 640 nm. Światło wnika w skórę na głębokość 1,6 mm. Poprawia metabolizm komórkowy i czynność gruczołów w skórze. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Przyspiesza krążenie krwi, poprawia elastyczność skóry i jej koloryt. Likwiduje jej matowość. Działa jak antyoksydant. Nadaje się do suchej skóry ze skłonnością do alergii. Ożywia ją i skutecznie walczy z łuszczycą. Dzięki temu blizny po trądziku stają się mniej widoczne. Uśmierza ból. Proces pielęgnacji skóry staje się prosty, komfortowy i efektywny. Główne wskazania: nierówny koloryt skóry, długo gojące się rany, rozszerzone pory, utrata kolagenu związana z wiekiem.

 

Światło niebieskie

Długość fali wynosi 423 nm. Światło wnika w skórę na głębokość 1 mm. Szybkie zahamowanie procesów zapalnych związanych z trądzikiem. Skutecznie niszczy bakterie, co prowadzi do znacznego złagodzenia stanu zapalnego i leczenia trądziku. Zaleca się przeprowadzanie 15-minutowych zabiegów co 3 dni.

 

Światło zielone

Długość fali wynosi 532 nm. Światło wnika w skórę na głębokość 0,5-2 mm. Ma działanie łagodzące. Stosowane jest do wrażliwej, podrażnionej skóry. Pomaga odprężyć system nerwowy i ciało.

 

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ BB GLOW?

BB Glow to nowość, dzięki której szybko i bezboleśnie można pozbyć się niedoskonałości, towarzyszące kobietom od lat i sprawiające, że musiały nakładać duże ilości podkładu, by ukryć niechciane punkty na twarzy. Dzięki BB Glow jest łatwiej — można zapomnieć o bliznach czy niechcianych piegach, a w efekcie mieć skórę twarzy, o jakiej zawsze się marzyło.

Warto także podkreślić, że zabiegi czy rekonstrukcje pomogły wielu klientkom na świecie pożegnać się z długotrwałą depresją, która determinowała ich każdy dzień. Efekty kuracji BB Glow & MTS są widoczne po jednym lub dwóch zabiegach. Dla całkowitej regeneracji komórek konieczne jest 4-6 zabiegów.

Rezultat utrzymuje się przez sześć miesięcy przy jednoczesnym stosowaniu zabiegów wspomagających. Koszt zabiegu w zależności od poziomu cen gabinetu i miasta waha się w granicach 300-500 zł.

Artykuł pochodzi z Beauty Inspiration 5/2018>>> (możesz zamówić szybko dostęp do ewydania)

 

Żaneta Stanisławska

wykładowca akademicki, trener biznesu, szkoleniowiec z zakresu makijażu permanentnego i mikropigmentacji medycznej, członek SPCP USA. Prowadzi szkolenia z zakresu marketingu i zarządzania. Redaktor naczelna magazynu o makijażu permanentnym „Forever”. Właścicielka firmy z kosmetykami Nano Medic i sieci szkół BB College

 

 

 

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube