Beauty Inspiration nr 1/2017

BEAUTY INSPIRATION 1/2017

TEMAT WYDANIA: PROCEDURY W ZARZĄDZANIU BIZNESEM BEAUTY I SPA

BIZNES

Podsumowania i plany na 2017 w sektorach spa, beauty i medycyny estetycznej

Księga procedur – przepis na udany zespół i satysfakcję klienta

Czy można upiec ciasto bez przepisu, dobierając składniki i ich ilość „na oko”? Pewnie można. Pozostaje pytanie, czy efekt końcowy będzie można zaliczyć do produktów spożywczych. Zdecydow

anie większą gwarancję udanego wypieku daje działanie według sprawdzonego przepisu. Tak też jest z funkcjonowaniem zespołu w salonie beauty czy spa. Z pewnością będzie on znacznie sprawniejszy i lepiej odbierany przez klienta, kiedy będzie działał według określonych procedur.

Zadbaj o detale, dzięki procedurom

W ferworze codziennej pracy często zapominamy, jak wielkie znaczenie mają szczegóły. Rzeczy pozornie nieistotne, które w rzeczywistości mogą zdecydować o tym, czy klient zostanie z tobą na stałe. Sprawdź, na co uważać i jakie detale warto uwzględnić, tworząc procedury regulujące pracę w gabinecie.

Procedura sprzedażowa w salonie beauty i spa

Klientka nie kupi nic więcej, jeżeli się nie dowie, co może kupić – to prosta zasada, którą często trudno „przewalczyć” w swoim zespole. Procedura sprzedażowa ma za zadanie ułatwić pracę każdemu specjaliście i zwiększyć szansę na zainteresowanie się klientki dodatkowymi zabiegami czy produktami. Brak informacji o dodatkowych zabiegach, wynikający z pobieżnej oceny zasobności portfela klientki, jest najczęstszym powodem niskiego poziomu sprzedaży kosmetyków czy dodatkowych usług.

Stworzyłam procedury, które naprawdę działają

Każdy właściciel firmy pragnie, aby jego biznes pędził jak rozpędzona lokomotywa. Rozwijał się, generował zyski, działał sprawnie bez ciągłego upominania pracowników i czuwania nad każdym ich krokiem. Jak sprawić, by salon beauty czy spa stał się taką właśnie firmą? Czy to w ogóle możliwe? Tak, jeśli tylko zastosujesz odpowiednie procedury. O ich tworzeniu i o tym, jak być szefem, który nie spędza całego życia w salonie, rozmawiamy z Justyną Gwiazdą-Wapińską, właścicielką She Day Spa w Warszawie.

Procedura budowania wyjątkowości

Co czyni twój salon wyjątkowym w oczach klienta? Dlaczego klienci wybierają właśnie to, a nie inne miejsce i czym tak naprawdę różnisz się od konkurencji? Stale szukam odpowiedzi na te pytania, ale właśnie stwierdzenie „różnimy się od konkurencji” jest istotą rzeczy.

Eventy w spa – sposób na dodatkowe przychody

Eventy firmowe do niedawna kojarzone były wyłącznie z dużymi imprezami, organizowanymi przez przedsiębiorstwa, które dysponują sporym budżetem. Obecnie tendencja ta uległa zmianie. Event stał się jednym z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych, wykorzystywanych również przez mniejsze przedsiębiorstwa jako forma dotarcia bezpośrednio do grupy docelowej – dotyczy to również sektora usług spa and beauty.

Czy manager może być empatyczny?

Mówi się, że na dzisiejszym rynku warunki dyktują pracownicy. Pokolenie Y i millenialsów podchodzi do pracy z zupełnie innymi oczekiwaniami i nastawieniem. To wszystko powoduje, że managerowie stają dziś przed nowymi wyzwaniami w zarządzaniu. O tym, jak sobie z tym radzić, rozmawiamy z Karoliną Cwaliną, Professional Certified Coach w ICF — PCC ICF.

SMS marketing – komunikacja XXI wieku

Siła marketingu SMS polega na jego wysokiej skuteczności. A skuteczność ta wynika głównie z popularności telefonów komórkowych i z tego, jak bardzo ich posiadacze są do nich przywiązani. Telefon zawsze znajduje się w pobliżu i prawie natychmiast sięgamy po niego na dźwięk nadchodzącej wiadomości. SMS nie trafia do spamu ani nie gubi się wśród innej korespondencji. Niemal 100% wiadomości zostaje przeczytanych.

Wywiad z managerem: Dobrze jest, gdy stół stoi na czterech nogach

Czy salon urody może dobrze prosperować, jeśli oferuje tylko jedną usługę? Czy można go otworzyć, nie będąc lekarzem czy kosmetologiem? Czy klienta można urzec czymś innym, niż tylko niską ceną? Na wszystkie pytania odpowiadamy — TAK. A na ich potwierdzenie publikujemy rozmowę z Magdaleną Fredrych, właścicielką salonów Laser Studio 4.

Projekt Odchudzanie 2017 – jak przygotować dobrą ofertę

Płaski brzuch, jędrne pośladki, zgrabne nogi…krótko mówiąc – idealna sylwetka. To marzenie każdej kobiety. A gdyby tak opracować skuteczny „przepis” na osiągnięcie wymarzonej figury dla klientów gabinetów urody?

Jak zwiększyć sprzedaż pakietów odchudzających?

Wydaje się, że zabiegi odchudzające to ciągle gorąca oferta salonów beauty. Jak to się jednak dzieje, że mimo tego, że klientki chcą być coraz szczuplejsze, a gabinety dysponują szeroką ofertą zabiegową, zapewniającą wymarzony efekt, salony wciąż zadają sobie pytanie: jak zdobyć klienta i jak namówić go na kolejną serię zabiegową. Zapamiętaj kilka ważnych reguł, które pozwalają zwiększyć liczbę klientów zainteresowanych zabiegami modelującymi sylwetkę.

KOSMETOLOGIA

Moda na wegańskie kosmetyki

Weganizm to coraz powszechniej preferowany styl życia, eliminujący produkty pochodzenia zwierzęcego nie tylko z diety, lecz także ze wszystkich innych aspektów życia, łącznie z dbałością o ciało. Niejedzenie mięsa nikogo już nie dziwi, nie każdy jednak wie, że także kosmetyki mogą być wege.

Kosmetyki wegańskie warte uwagi

Weganie to dziś coraz bardziej znacząca grupa klientów. To odbiorcy, do wymagań których swoją ofertę dostosowuje już nie tylko branża spożywcza, lecz także kolejne segmenty rynku. Swoje propozycje dla wegańskich klientów przygotowują też producenci kosmetyków. Przedstawiamy wybrane propozycje.

„Tarka” na skórze – rogowacenie mieszkowe

Jeśli do twojego gabinetu zapuka klientka, uskarżająca się na permanentne problemy skórne w postaci świądu, pieczenia oraz nieprzyjemnej struktury skóry, możliwe, że masz do czynienia z opisaną tu przypadłością. Rogowacenie mieszkowe skóry (keratosis pilaris) jest dermatozą o łagodnym przebiegu, której przyczyną jest zwykle uwarunkowane genetycznie nieprawidłowe rogowacenie naskórka.

Gdy skóra mówi: „tarczyca choruje”

Problemy pielęgnacyjne klientem salonów urody nie zawsze związane są tylko ze specyfiką danej cery. Czasem – ostatnimi czasy coraz częściej – w grę wchodzą także schodzenia związane z immunologią, które jak w lustrze odbija nasza skóra. Jednym z nich są zaburzenia tarczycy – wyjaśnię, jak rozpoznać symptomy i dobrać odpowiednią pielęgnację.

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Oblicza radiofrekwencji

Radiofrekwencja to przyszłość w odmładzaniu. Nie z powodu najnowszych odkryć czy innowacyjności działania – ta technika znana jest od lat, ale ze względu na to, że na przestrzeni tych lat udowodniono jej wysoką skuteczność. Dlatego coraz częściej przy wyborze metody odmłodzenia skóry, coraz więcej gabinetów decyduje się na wprowadzenie tego rozwiązania do swojej oferty. Wyjaśniamy, jakie korzyści wynikają z zastosowania zabiegów RF, zarówno dla profesjonalistów, jak i pacjentów, oraz czym kierować się przy wyborze sprzętu do salonu.

14 najlepszych urządzeń z falą RF

Technologia RF to dziś niemalże pozycja obowiązkowa w salonie beauty czy gabinecie medycyny estetycznej. Szerokie zastosowanie tych urządzeń i uzyskiwane dzięki nim dobre efekty plasują je w czołówce najbardziej poszukiwanych. Prezentujemy 14 najlepiej sprzedających się urządzeń RF w naszym kraju. Zestawienie powstało ze wskazań producentów, do których zwróciliśmy się z prośbą o wytypowanie najpopularniejszego urządzenia z ich oferty.

Ginekologia estetyczna – rosnący sektor usług

Ginekologia estetyczna stała się dziś doskonałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. To wielkie udogodnienie dla obie borykających się z problemami intymnymi – mogą je rozwiązać w sposób mniej inwazyjny, a przy tym jest to ciekawy pomysł na wzbogacenie oferty gabinetu. Dostępne urządzenia medyczne radzą sobie z większością dolegliwości.

Usługi ginekologii estetycznej w Gold Clinic

Wywiad ze współwłaścicielem, dyrektor zarządzającą Gold Clinic – Karoliną Rogalą

Hity medycyny estetycznej – prognoza na 2017 rok

Medycyna estetyczna jest stosunkowo młodą dziedziną – na świecie liczy sobie czterdzieści lat, w Polsce natomiast jest wykonywana zaledwie od dwudziestu. Bardzo dynamiczny rozwój powoduje, że stale pojawiają się w niej nie tylko nowe preparaty i urządzenia, lecz także zmienia się podejście do poprawiania urody.

Bar kroplówkowy

Choć jego nazwa brzmi może dla niektórych, jak żartobliwe określenie szpitalnego oddziału – „bar kroplówkowy” to dziś bardzo znana usługa na rynkach zagranicznych. W Polsce to wciąż raczej nowość. Część czytelników być może styka się z tą nazwą po raz pierwszy – a to potencjał, który można wykorzystać.

SPA&WELLNESS

Jak zbudować atrakcyjną ofertę masaży?

Masaż klasyczny to jedna z najpopularniejszych form odnowy biologicznej na świecie. Relaksuje, uśmierza ból, jest chętnie wybierany przez kobiety i mężczyzn, także tych, którzy na co dzień nie korzystają z zabiegów kosmetycznych i spa. Coraz więcej klientów pragnie jednak poznać coś nowego, doświadczyć innej szkoły masażu, poznać ich egzotyczną stronę. Ponieważ masaże cieszą się coraz większą popularnością i nie zapowiada się, by kiedykolwiek miało się to zmienić, warto pomyśleć nad odpowiednim doborem tych zabiegów do oferty swojego salonu, by zaskoczyć i przyciągnąć klienta.

Trendy wellness 2017 – 8 najważniejszych kierunków rozwoju

Opracowanie trentów wellness 2017 to efekt ubiegłorocznego, dziesiątego szczytu Global Wellness Summit w Kitzbuhel w Austrii. W spotkaniu wzięli udział reprezentanci z 46 krajów świata, lidery i specjaliści takich branż jak: turystyka, spa, uroda, fitness, odżywanie, technologia, medycyna, ekonomia i architektura. Efekty tego spotkania, w postaci prognozy zmian na rynku wellness, prezentujemy poniżej.

 

 

 

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube