Bogactwo masła shea

secret350Karité, jak nazywane jest z francuskiego masło shea, oznacza bogactwo życiodajnych dla skóry składników. Masło shea jest aromatycznym tłuszczem pozyskiwanym z nasion drzewa masłowego, które porasta afrykańską sawannę. Drzewko, sięgające zaledwie 15 cm, kryje w sobie potężną moc, a jego sekretem jest niespotykany skład chemiczny, który sprawia że jest tak cennym komponentem w kosmetologii.

Masło shea zawiera wyjątkowe składniki: kwasy tłuszczowe nasycone i nienasycone, polifenole i fitosterole, witaminy A i E. Jest doskonale przyswajalne przez skórę, gdyż w swoim składzie ma tłuszcze przypominające te z warstwy lipidowej naskórka. Kosmetyki na bazie masła shea są przeznaczone dla skóry suchej i bardzo suchej, skłonnej do zmarszczek i dojrzałej.

Czyste masło shea ma szereg cennych właściwości:

–        działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, a nawet antynowotworowo,

–        jest naturalnym fotoprotektorem (UVB),

–        wzmacnia i chroni płaszcz hydrolipidowy skóry, wzmacnia cement międzykomórkowy,

–        szybko się wchłania z powierzchni skóry i na długo pozostaje w jej wnętrzu,

–        dogłębnie odżywia i regeneruje skórę, pozostawiając ochronny film,

–        poprawia elastyczność skóry,

–        witaminy A i E pomagają redukować zmarszczki,

–        chroni włosy przed wysuszeniem i łamaniem się,

–        łagodzi cellulit i rozstępy

–        ma też ogólne działanie łagodzące

–        wiąże wodę w skórze utrzymując optymalny poziom jej nawilżenia.

sec3001Seria SPA The Secret Soap Store

Seria kosmetyków profesjonalnych SPA The Secret Soap Store na bazie masła shea to prawdziwy bestseller. Prócz unikatowej receptury kosmetyków, w większości których masło shea stanowi co najmniej 20%, a w masłach do masażu i ciała nawet 80%, serię wyróżniają też piękne, naturalne zapachy. W ofercie znaleźć można 8 maseł do masażu i ciała, które z pewnością spełnią oczekiwania każdego klienta. Ich receptura została stworzona tak, aby 80% stanowiło czyste masło shea (certyfikowane ekologicznie), a następnie 20% najlepszych, wyselekcjonowanych olejów roślinnych: arganowy, awokado (certyfikowane ekologicznie), sezamowy, z pestek winogron, słodkie migdały, które prócz swoich niezaprzeczalnych właściwości pielęgnacyjnych, odżywczych i ochronnych dla skóry, powodują, że masło łatwiej się rozsmarowuje, nawet bez użycia podgrzewacza. Masła mogą służyć jako baza masażu, ale też element rytuału lub jego wykończenie.

Produkt polecany w szczególności wszystkim typom skór ze skłonnością do przesuszania się oraz tym dojrzałym, które wymagają większej troski, zwłaszcza w okresie zimowym. Z racji swoich właściwości fotoochronnych, produkty z masłem shea sprawdzą się także latem.

logoscandia300

W kwestii zamówień lub pytań prosimy o kontakt z naszym działem zamówień SPA: spa@secret-soap.pl, +48 603 723 723

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube