Drepoterapia – funkcjonalna odnowa biologiczna twarzy i ciała

drepo825To innowacyjne połączenie refleksologii twarzy, terapii tkanki łącznej oraz drenażu limfatycznego głowy, szyi i dekoltu. Drepoterapia działa miejscowo  i ogólnoustrojowo, dlatego jest unikalną odnową biologiczną zarówno twarzy jak i całego ciała.  To autorska metoda Beaty Sekuły, terapeuty z warszawskiego Studia Sante.

Funkcjonalna odnowa biologiczna w Studio Sante w założeniu i praktyce sprzyja zdrowemu, zrównoważonemu i jak najdłuższemu życiu, a także satysfakcjonującemu wyglądowi. Tutaj wykorzystuje się nowatorską koncepcję terapii zintegrowanych. Jedną z nich jest drepoterapia, która z korzyścią wpływa na kondycję całego ciała, a ono „odwdzięcza się” poprawą wyglądu twarzy.

Beata Sekuła, która w Studiu Sante odpowiada za integrację terapii, od 12 lat zajmuje się m.in. manualną i narzędziową refleksologią twarzy oraz terapią czaszkowo-krzyżową.

 – Doświadczenie w pracy z tkanką nerwową, co jest podstawą refleksologii twarzy, pokazało mi, że jest to jedna z terapii odruchowych, które najsilniej wpływają na mózg, a przez to na regenerację i regulację całego ciała. Byłabym jednak krótkowzroczna, nie dostrzegając potencjału innych struktur twarzy w budowaniu równowagi wewnętrznej czy choćby mocniejszego efektu estetycznego. Chodzi tutaj o tkankę łączną i naczyniową, które wymagają specyficznej stymulacji. Od kondycji tkanki łącznej, czyli powięziowej, zależy owal i napięcie skóry twarzy oraz tempo pojawiania się zmarszczek. Tutaj dużą rolę odgrywa też tkanka naczyniowa, przez którą przepływa krew i limfa, a w niej m.in. niezbędne dla zdrowia i urody cery – tlen i składniki odżywcze.

1. Refleksologia twarzy

Drepoterapia to zatem odpowiednio skompilowana praca na tkance nerwowej, łącznej i naczyniowej, z których zbudowane jest ludzkie ciało. Pierwsza składowa terapii to refleksologia twarzy. Jest masażem/uciskiem określonych stref twarzy, który uruchamia własne mechanizmy samoleczenia organizmu i działa silnie antystresowo. Efekty długofalowe to m.in. poprawa odporności fizycznej i psychicznej, dobry nastrój ale też poprawa takich funkcji umysłowych jak pamięć, koncentracja czy kojarzenie. – Refleksologia wspomaga procesy detoksykacji i oczyszczania, pobudza pracę jelit, wzmaga metabolizm, obniża reaktywność nerwową, wycisza emocjonalnie – mówi Beata Sekuła. Na wygląd naszej twarzy wpływa m.in.: kondycja żołądka, wątroby czy jelita grubego. Bez odpowiedniego wsparcia tych narządów buzia nie odzyska wigoru. Napięcie i owal twarzy zależą też od stanu kręgosłupa. Wsparcie refleksoryczne będzie tu bezcenne. Terapia dąży do uzyskania optymalnej wydolności organizmu i wybudowania warunków naszego najlepszego funkcjonowania na tu i teraz.

2. Terapia tkanki łącznej

Kolejna technika drepoterapii: terapia tkanki łącznej. Tkanka łączna to inaczej tkanka powięziowa lub tzw. powięzi. Oplatają one nasze ciało jak sieć, łączą dół ciała z górą, utrzymują we wzajemnej zależności narządy wewnętrzne i skórę. Poprzez takie powiązania efekt pracy miejscowej rozprzestrzenia się na cały organizm. Terapia powięziowa ma za zadanie tonizować całą tę specyficzną sieć. Tam, gdzie jest ona napięta, będzie rozluźniona. A tam, gdzie jest zbyt wiotka napręży się. Bez odpowiedniej stymulacji tkanki łącznej twarzy, głowy czy dekoltu nie ma szansy na poprawę wyglądu zewnętrznego i utrzymanie go. Zabiegi kosmetyczne dotyczą zwykle bardzo powierzchownych warstw skóry, czyli naskórka lub ewentualnie mięśni, ale to nie wystarczy do osiągnięcia zadowalającego estetycznego efektu. Aby twarz wyglądała piękniej, była jasna i rozpromieniona, zdrowo lśniła, aby oko odzyskało błysk – konieczna jest praca skompilowana, skoncentrowana na tkankach położonych głębiej. Terapia tkanki łącznej wesprze funkcje wszystkich narządów wewnętrznych, mięśni czy nawet kręgosłupa, co znacząco wpłynie na wnętrze ciała, odżywi skórę i zliftinguje tkanki.

3. Drenaż limfatyczny

Do drepoterapii Beata Sekuła dołączyła elementy drenażu limfatycznego, który także odżywia i natlenia skórę ale też bezpośrednio oczyszcza ją z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. W efekcie likwiduje „worki pod oczami”, poprawia koloryt skóry i ogólny owal twarzy. Wszystkie składowe drepoterapii stanowią doskonały sposób na rewitalizację twarzy w każdym aspekcie.  Możemy ją stosować po  zabiegach nieinwazyjnej i inwazyjnej medycyny estetycznej, urazach, zapaleniach nerwów twarzy z ich konsekwencjami (także w wiele lat po) (…)

Aleksandra Nowakowska

Czytaj cały artykuł w Beauty Inspiration 3/2015 – wydanie drukowane / e-wydanie

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube