emerginC – organicznie i skutecznie

i-emergin1

 

emerginC to marka, która swoją działalność rozpoczęła w 1997 roku. Jej pierwszym, znakomitym produktem stało się serum z witaminą C. Dziś marka dysponuje znacznie szerszą gamą różnorodnych, w 100% naturalnych i przynajmniej w 70% organicznych preparatów do pielęgnacji skóry, które obecne są w 15 krajach.

 

Składniki kosmeceutyków emerginC są starannie selekcjonowane i dobrane tak, by każdy produkt działał skutecznie i zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Wyjątkowo istotną kwestią podczas procesu produkcji jest maksymalne zaangażowanie w utrzymanie równowagi ekologicznej. Około 80% preparatów wytwarzanych jest przy użyciu energii wiatrowej, a wszystkie opakowania wykonane są z certyfikowanego przez Forest Stewardship Council kartonu. Ponadto emerginC angażuje się w działalność środowiskową poprzez akcję „buy one, plant one”. Dzięki niej, za każdy zakupiony produkt detaliczny posadzone zostaje drzewo charakterystyczne dla regionu, co pozwala firmie odwdzięczyć się naturze za to, iż może czerpać z jej zasobów, by za pomocą bezpiecznych i nowoczesnych technologii łączenia składników, stworzyć najbardziej efektywne kosmeceutyki. Produkty emerginC nie zawierają parabenów, syntetycznych barwników i aromatów czy składników pochodzenia zwierzęcego. Producent nie prowadzi również testów na zwierzętach, a każdy komponent to gwarancja najwyższej jakości i maksymalnej skuteczności.
Markę emerginC tworzą dwie linie – emerginC signature oraz emerginC scientific organics.

 

emerginC signature
EmerginC signature to bardzo szeroka gama ściśle wyspecjalizowanych zabiegów, których działanie jest ukierunkowane na poszczególne defekty i deficyty skóry, takie jak: odwodnienie, suchość, przebarwienia, oznaki starzenia, brak elastyczności, łojotok, zmiany trądzikowe, naczynka czy reakcje nadwrażliwości. Receptury emerginC signature są oparte o liczne składniki czynne, jednakże najistotniejsze z nich to np. alfahydroksykwasy AHA, retinol, witamina D3, witamina E, kwas alfa-liponowy, ceramidy, oleje roślinne, ale przede wszystkim witamina C oraz najnowocześniejsze technologie peptydów.

Zewnątrzpochodne starzenie się skóry jest spowodowane głównie przez wolne rodniki. Wywołują one zmiany zarówno w naskórku, jak i skórze właściwej, co w konsekwencji może doprowadzić do wzrostu transepidermalnej utraty wody (TEWL). Takie odwodnienie znacznie osłabia skórę i dodatkowo wpływa na proces starzenia. Dlatego też, linia emerginC signature zawiera substancje przeciwdziałające tym zmianom. Są to nie tylko substancje antyoksydacyjne, takie jak witamina E, kwas alfa-liponowy, koenzym Q10 czy liczne przeciwutleniające ekstrakty roślinne, ale też substancje uzupełniające, np. ceramidy, składniki naturalnego czynnika nawilżającego (NMF), oleje roślinne, kwas hialuronowy zamknięty w liposomach czy roślinny kolagen.

i-emergin2

Produkty emerginC nie zawierają parabenów, syntetycznych barwników i aromatów czy składników pochodzenia zwierzęcego. Producent nie prowadzi również testów na zwierzętach, a każdy komponent to gwarancja najwyższej jakości i maksymalnej skuteczności.

Ostatnie lata to znaczny postęp kosmetologii w dziedzinie anti-age, a szczególnym zainteresowaniem cieszą się peptydy. emerginC signature w swoich recepturach zawiera liczne nowoczesne połączenia peptydów, takie jak: Matrixyl 3000TM, Argireline®, Ameliox®, Myoxinol®, SynTC®. Peptydy stosowane w naszych preparatach to peptydy biomimetyczne, co oznacza, że ich odpowiednia sekwencja naśladuje mechanizm działania naturalnych peptydów występujących w skórze. Stanowią one bezpieczny, innowacyjny i niezwykle aktywny składnik.

We współczesnej kosmetologii w celach przeciwstarzeniowych, wykorzystuje się również dobrze znaną witaminę C, która znacząco przyczynia się do zachowania zdrowej i jędrnej skóry. Aby witamina C mogła wykazać swoje właściwości, należy wprowadzić ją w głąb skóry. W swej czystej postaci hydrofilowego kwasu askorbinowego zatrzymuje się ona na poziomie naskórka. Stąd też, w innowacyjnych formułach wykorzystuje się jej pochodne. emerginC signature zawiera magnezowy i sodowy fosforan askorbylu, czyli witaminę C rozpuszczalną zarówno w wodzie, jak i tłuszczach, wyjątkowo stabilną, trwałą i doskonale penetrującą naskórek w najwyższym dostępnym jej stężeniu 20%.

Witamina C przede wszystkim działa przeciwstarzeniowo, ponieważ jest niezbędnym kofaktorem w produkcji kolagenu i elastyny. Zatrzymuje również aktywność metaloproteinaz, czyli enzymów prowadzących do degradacji włókien kolagenowych. Ponadto, hamuje proces melanogenezy, tak więc wykazuje właściwości rozjaśniające i rozświetlające skórę. Witamina C jest znakomitym antyoksydantem, który dodatkowo ma działanie przeciwzapalne, co korzystnie wpływa na regenerację skóry. Zalecana jest również w przypadku cery naczyniowej, gdyż uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, ale także doskonale wpływa na cerę trądzikową ze względu na zdolność do eliminowania bakterii Propionibacterium acnes.

 

emerginC scientific organics
W ostatnim czasie, przez chęć zatroszczenia się w szczególny sposób o swoją cerę, coraz częściej poszukuje się kosmetyków „eko”. Linia emerginC scientific organics to kosmeceutyki w 100% naturalne oraz przynajmniej w 70% organiczne. Wszystkie użyte rozpuszczalniki, substancje zapachowe, czy emulgatory są pochodzenia roślinnego. emerginC scientific organics regeneruje, odżywia i poprawia ogólną kondycję skóry dzięki zastosowaniu licznych składników roślinnych i morskich, takich jak: roślinne komórki macierzyste z winogron, spirulina, wyciąg z Palmaria palmata czy wodorosty.

Ostatnie lata to silny rozwój badań nad efektywnością i bezpieczeństwem stosowania komórek macierzystych. Głównym zadaniem roślinnych komórek macierzystych jest regeneracja oraz pobudzenie do odnowy ludzkich komórek macierzystych zawartych w naskórku. Ludzkie komórki macierzyste są zdolne do podziałów przez całe życie, jednak ich ilość z wiekiem maleje, co przekłada się na procesy starzenia się skóry. Staje się ona bardziej podatna na działanie promieniowania UV i innych, szkodliwych czynników zewnętrznych. Traci elastyczność i jędrność. emerginC scientific organics wykorzystuje roślinne komórki macierzyste z winogron, które mają silne właściwości regeneracyjne, wpływające na długotrwały i skuteczny efekt. Dodatkowo, badania kliniczne wykazały ich intensywne i głębokie działanie przeciwzmarszczkowe. Roślinne komórki macierzyste są niezwykle bezpieczne i nie wywołują działań niepożądanych.

Aby w pełni zadbać o zdrowy wygląd swojej skóry, należy regularnie dostarczać jej licznych związków odżywczych. Jednym z najbogatszych źródeł wartościowych substancji są algi. A spośród nich, jedną z najcenniejszych jest spirulina zawarta w linii emerginC scientific organics. Spirulina zawiera dużą ilość protein czy witamin. Ponadto jest bogatym źródłem aminokwasów, minerałów, jak również niezbędnych kwasów tłuszczowych. Ma wysoki potencjał antyoksydacyjny, stąd też wiele właściwości terapeutycznych. Spirulina jest znakomitym komponentem o działaniu przeciwzapalnym, przeciwzmarszczkowym i nawilżającym. Ma właściwości regenerujące i przyspieszające gojenie się naskórka. Remineralizuje i odżywia. Linia scientific organics odpowiednio pielęgnuje każdy rodzaj cery. Doskonale sprawdzi się również u mężczyzn.

 

i-emergin3ŚWIATOWE REKOMENDACJE
Zabiegi marki emerginC obecne są w top spa na całym świecie, m.in. Four Seasons, Miraval, Trump International, Hilton, Sheraton, JW Marriott, Broadmoor czy Cesars Palace. W Polsce zaufali nam min. Hotel Haffner, Mikołajki Resort. Marka oferuje również szerokie wsparcie marketingowe oraz szkolenia i programy motywacyjne dla personelu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artykuł pochodzi z  Beauty Inspiration 5/2015 – wydanie drukowane/e-wydanie

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube