Filozofia dobrego życia według Doktora Murada

murad3825Uwielbiane przez gwiazdy Hollywood kosmetyki marki Murad są już dostępne w Polsce! Twórcą kosmetyków jest światowej sławy amerykański dermatolog i farmaceuta – Doktor Howard Murad. Sygnowane jego nazwiskiem produkty to kosmeceutyki, czyli produkty łączące w sobie właściwości pielęgnacyjne i lecznicze. Jest on również autorem własnego Programu Zdrowia, który jest oparty na haśle: „Jedz wodę!”. Gwiazdy światowego formatu: Susan Sarandon, Renee Zellweger, Kim Catrall czy Olivia Wilde już od dawna stosują się do porad doktora Murada.

murad2350Doktor Howard Murad jest wykwalifikowanym lekarzem dermatologiem i farmaceutą oraz twórcą marki kosmeceutyków Murad. Według Międzynarodowego Stowarzyszenia ISPA jest on „wizjonerem przemysłu kosmetycznego”. Jako lekarz poświęcił swoje życie poszukiwaniu przyczyn problemów skórnych. Przez 30 lat na Uniwersytecie Kalifornijskim badał proces starzenia się skóry. Owocem jego pracy jest kompleksowy Program Zdrowia Dr Murad. Zakłada on, że w walce o zachowanie młodego wyglądu konieczne jest holistyczne podejście. Piękno i dobra kondycja skóry zależy od samopoczucia oraz ogólnego stanu zdrowia fizycznego i emocjonalnego.

Innowacyjne podejście do wody

Doktor Murad opracował Teorię Wody Komórkowej, której punktem centralnym jest konieczność utrzymywania odpowiedniego poziomu nawodnienia każdej komórki w ludzkim ciele w celu zatrzymania procesów starzenia i zainicjowania procesów odradzania się nowych, zdrowych komórek. Według tej teorii najistotniejszą kwestią w dbaniu o zdrowie i skórę jest utrzymanie odpowiedniej ilości wody w każdej komórce naszego ciała. Filozofia doktora Murada oparta jest na haśle: „Jedz wodę!”. Zakłada ona, że wodę należy nie tylko pić, ale również ją jeść w postaci wartościowego pożywienia bogatego w substancje nawilżające wszystkie organy. Woda dostarczana organizmowi w formie jedzenia pozwala właściwie zaspokoić pragnienie każdej komórki.

Pielęgnacja skóry to podstawa

Codzienna i systematyczna pielęgnacja jest nieodłącznym elementem  filozofii doktora Murada. Jest kluczem do zachowania młodego i pięknego wyglądu. Lata pracy doktora Howarda Murada nad kosmeceutykami doprowadziły do opracowania kompleksowego systemu pielęgnacji. Kosmetyki marki Murad wyznaczają nowe trendy w dziedzinie dbania o urodę. Nie tylko wykazują one właściwości pielęgnujące, ale również lecznicze. Są one dostępne w 10 liniach: Enviromental Shield, Resurgence, Age Reform, Blemish Control, Anti-Aging Blemish, Hybrids, Redness Therapy, Pore Reform, Murad Man oraz Body Care. Każda linia odpowiada na indywidualne potrzeby skóry i składa się z trzech kroków: oczyszczanie, leczenie i nawilżanie. Taki system pielęgnacji jest gwarancją pięknej skóry. Linie można dowolnie łączyć w zależności od problemów skórnych, tak by efekt był jak najlepszy. Na bazie tych produktów oraz linii profesjonalnych zostały opracowane zabiegi kosmetyczne pielęgnujące twarz, szyję, dekolt i całe ciało. Wykorzystanie profesjonalnych produktów o wysokich stężeniach składników aktywnych gwarantuje efekty widoczne już od pierwszego zabiegu. Zabiegi połączone z domową pielęgnacja zapewnią skórze doskonałość, o której każdy z nas marzy i o której każdy z nas w dzisiejszych czasach oczekuje.

Doktor Murad jest pionierem wprowadzania na rynek kosmeceutyków, czyli innowacyjnych preparatów łączących w sobie właściwości popularnych kosmetyków z działaniem leków farmaceutycznych. Ich proces produkcji jest podobny do środków medycznych, są hipoalergiczne, nie zawierają szkodliwych konserwantów czy sztucznych barwników.

Życie w harmonii

Doktor Murad jest głęboko przekonany, że większość problemów zdrowotnych, w tym również skórnych, ma swoje podłoże w ogólnym stanie emocjonalnym. Dlatego też radzi, aby dbać o swoje samopoczucie i codziennie sprawiać sobie małe przyjemności. Unikanie stresu, znalezienie własnej pasji oraz codzienny kontakt z bliskimi to sposób na zdrowy i młody wygląd.

murad350Dekalog Doktora Murada, czyli podstawowe zasady dobrego życia

1. Codziennie ciesz się życiem.

2. Raz w tygodniu zjedz dodatkowe jajko.

3. Każdego dnia głęboko oddychaj.

4. Raz w miesiącu zapal świece w łazience i weź relaksującą kąpiel lub masaż

5. Zawsze chodź wyprostowana.

6. Co tydzień spróbuj czegoś nowego.

7. Codziennie przytul się do kogoś.

8. Raz w miesiącu poświęć trochę pieniędzy na poprawę swojego wyglądu.

9. Raz w tygodniu poleż w łóżku przez 10 dodatkowych minut.

10. Raz w miesiącu idź do spa.

www.murad.pl

Artykuł pochodzi ze Spa Inspirations 3/2014 – wydanie drukowane / e-wydanie

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube