Health and Fitness Travel – trendy 2014

trendy - otwierającePortal Health and Fitness Travel opublikował raport, w którym wyszczególniono najważniejsze trendy turystyki spa i wellness na 2014 rok. Choć nie są one zapowiedziami nowości, jakie zawładnąć miałyby rynkiem spa, to dają potwierdzenie co do tego, w jakim kierunku powinna podążać nadal koncepcja rodzimych obietków, aby były atrakcyjne zarówno dla klientów, jak i finansowo dla inwestorów.  Raport przygotowany został na podstawie prognoz specjalistów, dostępnych oryginalnie na stronie www.healthandfitnesstravel.com.                   

Personalizacja usług wellness. Ludzie coraz więcej uwagi poświęcają utrzymaniu dobrej formy, a ich potrzeby stają się wyspecjalizowane. Obiekty wellness muszą postarać się sprostać indywidualnym wymaganiom klientów. Każdy człowiek jest inny, dlatego sztywne pakiety pobytowe nie wystarczą.

Medyczne spa a globalne starzenie. Miłośnicy spa i filozofii wellness, próbujący cofnąć wskazówki zegara biologicznego dzięki zdrowemu trybowi życia – to ogromny potencjał biznesowy. Klienci są świadomi możliwości przedłużania życia w dobrym zdrowiu i chętnie z niej korzystają, dlatego obiekty spa, chcąc pozostać w rynkowej czołówce, z pewnością często będą decydowały się na tę specjalizację.

Psychiczna odbudowa. Intensywne tempo życia sprawia, że konsumenci zaczynają odczuwać potrzebę takich pobytów, które nie tylko regenerują ciało, lecz także umysł. Chętnie korzystają z ofert ośrodków, w których uczą się jak radzić sobie ze stresem przy pomocy medytacji, jogi czy ćwiczeń qigong. To pomaga im odzyskać panowanie nad swoim życiem i emocjami.

Jedzenie i dieta. Jedzenie jest źródłem zdrowia. Pomoże w procesie oczyszczania i redukcji wagi, ale także w uzyskaniu pełnej harmonii organizmu. Klienci chcą dziś nie tylko otrzymywać dobrze zbilansowane posiłki w hotelu, lecz także pragną edukacji, by móc przenosić dobre zwyczaje żywieniowe do swojego codziennego życia.

Nowe doświadczenia. Ludzie są spragnieni nowych doświadczeń i zmian w swoim dotychczasowym życiu. Inspiracją do nich może stać się filozofia wellness i postępowanie zgodnie z jej wskazówkami. Goście chcą ponadto poznawać nowe formy aktywności, takie jak np. paddle board yoga – czyli joga uprawiana na desce surfingowej czy boks tajski.

Spa na zewnątrz. Niezależnie od tego, czy mowa o tropikalnym spa czy o hotelu w górach – miłośnicy spa podczas swoich wakacji często chcą odnowić kontakt z naturą. Dlatego wiele ośrodków przenosi zabiegi na zewnątrz budynków, aby spełnić te oczekiwania.

Rodzinne spa. Przygoda ze spa nie jest już doświadczeniem zarezerwowanym wyłącznie dla dorosłych. Właściciele poszukują nowych dróg do zachęcenia całych rodzin, aby skorzystały właśnie z ich oferty.  Coraz większa liczba ośrodków włącza do nich możliwość skorzystania ze specjalnych klubów dziecięcych i nadzoru opiekunek, a także dziecięcych zabiegów spa.

Mindfulness

Medytacja bywa określana mianem nowej jogi i zdecydowanie ma teraz swoje 5 minut.  „Uważność” jest drogą do osiągnięcia dobrego samopoczucia, ograniczaniu stresu i niepokoju. Coraz więcej spa włącza do swoich ofert zarówno zajęcia z medytacji grupowej, jak i indywidualnej.

oprac. Anna Czyżewska

Artykuł pochodzi ze Spa Inspirations 1/2014 – wydanie drukowane / e-wydanie

 

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube