International Make-up Championships – Beauty Dusseldorf 2015

dus82528 Marca 2015 roku w Dusseldorfie odbyły się Mistrzostwa Świata w Makijażu Profesjonalnym. W konkursie udział brali najlepsi wizażyści z 16 krajów. Tematem tegorocznych mistrzostw był Today’s Bride czyli makijaż ślubny.

Wszyscy uczestnicy spotkali się na kilka godzin przed konkursem, aby zapoznać się z tematem i zasadami mistrzostw. W pierwszej kolejności odbyło się losowanie modelek, które ubrane były w piękne suknie ślubne projektanta Mariona Muck’a. Następnie każdy uczestnik miał dwie godziny, aby przygotować się do finału. Po chwili na zapoznanie się ze stylizacją, poznałam moją modelkę oraz mogłam potrenować makijaż, który chciałam wykonać podczas finału.

Po wykonaniu demakijażu i przeprowadzeniu analizy kolorystycznej, wiedziałam już, jakich kolorów i jakich produktów użyję, aby stworzyć profesjonalny makijaż ślubny, idealnie pasujący do urody mojej modelki, stylizacji oraz zgadzający się z wytycznymi konkursu.dus350

Używając odcieni brązu, beżu oraz ceglanej pomarańczy, stworzyłam przydymiony makijaż, który pięknie podkreślał niebieskie oczy mojej modelki. Przy użyciu czarnej, miękkiej kredki narysowałam cienką kreskę, tak aby spojrzenie nabrało tajemniczego charakteru.

Twarz pokryłam podkładem, który ukrył wszelkie niedoskonałości i wyrównał koloryt cery. Na szczyt kości policzkowych nałożyłam koralowy róż, najlepiej pasujący do pomadki, którą pokryłam usta. Cały makijaż był prosty, elegancki i nowoczesny.

Wykonując profesjonalny makijaż, ważne są również produkty, na jakich pracuje wizażysta. W moim przypadku bazowałam na kosmetykach polskiej firmy Inglot, która zachwyca wizażystów na całym świecie.

Przed finałem konkursu, relaksowałam się przy brzmieniach mojej ulubionej muzyki, aby pozbyć się stresu, który mógł negatywnie wpłynąć na moją pracę – na wykonanie makijażu finałowego miałam tylko 30min. Podczas pracy wizażystów, jurorzy oceniali nasze starania w 4 kategoriach: podkład, oczy, usta, ogólne wrażenie. Po podliczeniu punktów został wyłoniony zwycięzca.

I miejsce zajęła przedstawicielka Kanady – Oleksandra Gavrylenko.

Organizatorzy konkursu zadbali o to, aby uczestnicy mieli spokój oraz wysoki komfort pracy.  Cały konkurs był dla mnie niezapominanym przeżyciem. Z tego miejsca dziękuje wszystkim, dzięki którym spełniłam jedno ze swoich marzeń.

Kinga Kolasińska

Czytaj artykuł w Beauty Inspiration 3/2015 – wydanie drukowane / e-wydanie

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube