Jubileuszowa konferencja prasowa

1_Konferencja_CromaPod hasłem „Kreatorzy piękna w medycynie” 10 czerwca odbyła się w Warszawie konferencja prasowa firmy CROMA Pharma oraz Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Podczas spotkania świętowano jubileusze 40-lecia CROMA Pharma – światowego lidera w produkcji preparatów dla medycyny estetycznej oraz 18-lecie Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych – zrzeszającego lekarzy zajmujących się estetyką. Wspólne urodziny dwóch podmiotów, wyznaczających trendy w estetyce lekarskiej w Polsce, były świetną okazją do pokazania zmian, jakie w ciągu ostatnich kilkunastu lat zaszły w tej dziedzinie w naszym kraju.

Podczas konferencji Agata Młynarska, prowadząca spotkanie, odebrała od Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych specjalną nagrodę – „Perłę Dziennikarstwa” za swój wkład w popularyzację estetyki lekarskiej jako sposobu na osiągnięcie naturalnego piękna, niezależnie od wieku.

Konferencję prasową rozpoczęli Mirosław Janicki, dyrektor zarządzający CROMA Pharma, oraz Katarzyna Potocka, dyrektor sprzedaży firmy.

CROMA to obecnie jeden z największych producentów preparatów zawierających kwas hialuronowy, m.in. uznanej i docenianej przez lekarzy oraz pacjentów linii wypełniaczy Princess®. Marka jest również ekspertem odpowiedzialnym za wprowadzenie w naszym kraju rewolucyjnych nici liftingujących Princess® Lift PDO i Happy Lift oraz stymulatora tkankowego – Crystalis, wspomagającego wytwarzanie kolagenu. W tym roku do rodziny wypełniaczy Princess® dołączyły produkty z substancją znieczulającą, lidokainą. Wszystkie preparaty CROMA Pharma powstają w trosce o najwyższą jakość oraz komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Firma zapowiedziała kolejne nowości i innowacje, wyznaczające tendencje w rozwoju medycyny estetycznej w Polsce.

Doktor Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, opowiedziała o historii Stowarzyszenia oraz planach na przyszłość. Organizacja, którą 18 lat temu założyła 17-osobowa grupa dermatologów, zainteresowanych problemami estetycznymi skóry, dziś liczy już blisko 500 najlepszych lekarzy w tej dziedzinie.

Na przestrzeni lat to właśnie działalność Stowarzyszenia, polegająca m.in. na edukowaniu, organizowaniu prestiżowych i najważniejszych w Polsce kongresów, sympozjów i szkoleń związanych z estetyką lekarską, ugruntowała pozycję dermatologii estetycznej w naszym kraju.

Co roku w powołanym przez Stowarzyszenie Międzynarodowym Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging w ramach warsztatów i szkoleń kształcą się setki dermatologów z Polski oraz z całego świata. Organizacja jest ceniona na świecie i należy do najważniejszych międzynarodowych instytucji branżowych.

Wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, doktor Kinga Nicer, zwróciła uwagę na fakt, że dermatologia jest jedyną specjalizacją, która w ramach kształcenia medycznego wymaga praktyki z technik estetycznych.

Dr n. med. Ewa Kaniowska, wiceprezes Stowarzyszenia, skupiła się na zagadnieniach związanych z dermopsychologią oraz wpływem zabiegów medycyny estetycznej na jakość życia współczesnych kobiet. Przedłużająca się w dzisiejszych czasach aktywność zawodowa i towarzyska pań wiąże się z ogromną potrzebą zachowania przez nie naturalnego piękna, a tym samym dobrego samopoczucia. Te oczekiwania idealnie spełniają zabiegi estetyczne.

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube