Luksus posiadania fotela?

lezanka825Wydawać by się mogło, że fotel zabiegowy w gabinecie spa czy wellness to rzecz oczywista. Niezbędny i uznany za podstawowe wyposażenie, gdy jest właściwie dobrany, daje komfort pracy personelowi, a klientowi – wyczekiwany relaks. Te najlepsze zaś budują wizerunek profesjonalnego, nowoczesnego miejsca, o jakości którego świadczy właśnie markowy sprzęt.

Kiedyś fotele zabiegowe niewiele różniły się od tradycyjnych, może nieco bardziej rozbudowanych krzeseł z podnóżkami. Z czasem zaczęto je wzbogacać, dodając opcje, które umożliwiają ustawienie różnych pozycji podczas zabiegów. W ślad za tymi funkcjonalnymi zmianami szła również bardziej nowoczesna estetyka. Dziś na rynku znajdują się warte uwagi urządzenia, które wykorzystują zaawansowane technologicznie rozwiązania. Wyróżnia je także wysoka estetyka wykonania, niektóre z nich można nawet porównać do dzieł sztuki użytkowej. Jeżeli więc hotel budujący spa czy wellness planuje stworzenie nowoczesnej strefy wypoczynkowej, z pewnością nie pokusi się o skorzystanie z niesprawdzonych pomysłów, lecz wybierze markę, za którą stoi doświadczenie, uznanie i liczne realizacje w obiektach godnych odwiedzenia.

lezanka350Jak mówi Andrzej Chmielewski, prezes Nova Group: Naszą najmocniejszą pozycją w portfolio są fotele i leżanki zabiegowe marki Gharieni. Do tej pory znalazły się one w kilkuset najbardziej renomowanych klinikach i ośrodkach spa w całej Polsce. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie sprzętem tej niemieckiej firmy, której wyposażenie jest synonimem najwyższej jakości w  rozsądnej cenie.

Marka Gharieni to cały wachlarz możliwości, jakie rozpościerają się przed personelem i klientami. Właściwe ustawienie kąta pochylenia, komfortowe ułożenie ciała, pełna wygodna dla nóg i rąk, możliwość przyjmowania różnych pozycji podczas wykonywanych zabiegów – to tylko niektóre z nich. Dzięki temu personel nie musi już dłużej borykać się z niedostosowaniem urządzeń do potrzeb klientów, tym samym narażając się na negatywne opinie na temat jakości obsługi. Przykładem może być model MLW F1 Select marki Gharieni – wysokiej klasy leżanka, której unikalna konstrukcja pozwala na wykonywanie zabiegów kosmetycznych oraz wszystkich rodzajów masażu, w tym tak popularnych hinduskich zabiegów ajurwedyjskich. Cztery silniki pozwalają na dogodne ustawienie fotela zapewniając komfort nie tylko klientowi, lecz także osobie wykonującej zabieg. W każdym momencie można prostymi ruchami, bez użycia siły, zmienić pozycję leżanki. Materiał, z którego został wykonany materac, to rewolucyjne rozwiązanie na rynku. Po raz pierwszy zastosowano bowiem perforowane tworzywo, zapobiegające powstawaniu odparzeń i drętwieniu kończyn.

 

Sylwia Cichocka, Kierownik SPA, Hotel Narvil Conference & Spa

Niagara Spa w Hotelu Narvil to designersko zaprojektowane wnętrza z jedenastoma pokojami zabiegowymi, strefą termalną i pełną naturalnej zieleni częścią relaksacyjną. Wszystkie przestrzenie zostały dopracowane w najdrobniejszych szczegółach – tak aby zapewnić gościom idealne warunki relaksu i wypoczynku. O wygodę klientów i terapeutów zadbaliśmy również, wybierając nowoczesne urządzenia, do których należą leżanki Gharieni, dostarczone przez firmę Nova Group. Przy ich wyborze pod uwagę brany był przede wszystkim komfort wypoczynku gości i pracy terapeutów, funkcjonalność oraz nowoczesny i estetyczny wygląd. Leżanki świetnie sprawdzają się podczas masażu, jak również zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało. Posiadają ciekawe udogodnienia techniczne, np. podgrzewanie czy regulację wysokości  za pomocą silników elektrycznych sterowanych pilotem. Wykonane z bardzo wysokiej jakości materiału obicie jest praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Gwarancja bezpieczeństwa i solidności, atrakcyjna stylistyka – wszystkie te atuty spełniają wysokie oczekiwania kosmetologów, terapeutów i co najważniejsze – naszych klientów.

Katarzyna Czeladko, SPA Manager, Hotel Arłamów

Na rynku dostępne są piękne, designerskie leżanki, wykonane z wysokogatunkowych materiałów, które często stają się ozdobą gabinetu. Większość z nich posiada elektryczne sterowanie wysokości, podgrzewanie na całej powierzchni czy ergonomiczny materac. Nowoczesny sprzęt umożliwia ułożenie fotela w takiej pozycji, aby maksymalnie zwiększyć komfort wykonywanych zabiegów. Wszystkie te udogodnienia zdecydowanie wpływają na wygodę gości, a także na jakość pracy naszego personelu. Bardzo ważne jest, aby personel, który przy fotelu często spędza długie godziny, mógł zadbać o swój kręgosłup i odpowiednią postawę dzięki optymalnej szerokości fotela czy możliwości sterowania jego wysokością. W szczególności mogę polecić leżanki i fotele jednego z wiodących dystrybutorów na rynku polskim, jakim jest firma Nova Group. Leżanki marki Gharieni, dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, nie tylko zaspokoją estetyczne potrzeby architektów wnętrz, lecz także zapewnią gościom pełen komfort, a pracownikom – odpowiednią ergonomię pracy. Fotele pracują bezgłośnie i nie wybudzają gościa ze stanu błogiego relaksu po zakończonym zabiegu. Dzięki zastosowaniu kolorowych lamp LED i materaców wodnych uzyskujemy dodatkowe efekty wizualne, a także możemy z łatwością wprowadzić naszego gościa w stan lewitacji na wodzie, co potęguje odprężenie w trakcie zabiegu.

dr Katarzyna Dziubasik, właścicielka Sielsko-Anielsko Wellness&Spa, Hotel Bania

O klientów należy się troszczyć, a potrzeby każdego z nich traktować indywidualnie. Takie podejście w ówczesnym świecie, kiedy brakuje czasu na odpoczynek, sprawia, że dążymy do tego, aby każdy z naszych klientów choć przez chwilę poczuł się wyjątkowo i na własnej skórze odczuł nadzwyczajne korzyści z zabiegów, zapewniających mu lepsze zdrowie, samopoczucie, a co się z tym wiąże – odpowiedni komfort podczas zabiegu. Ośrodków spa cały czas przybywa, każdy z nich kusi wspaniałą ofertą, jednak nie każde miejsce spełnia nasze oczekiwania. Na pewno profesjonalny ośrodek spa to kompetentny personel i miła atmosfera. Bardzo ważnym elementem, który pojawia się już na etapie projektowania poszczególnych gabinetów, jest ich wyposażenie. Myślę, że za najważniejszy ze sprzętów można niewątpliwie uznać leżankę. Dobrze dobrany fotel to nie tylko wygoda dla klienta, ale również lepszy komfort pracy terapeuty. Spełnia on dwie ważne funkcje, ale jest także eksploatowany jak żaden inny element wyposażenia gabinetu. Dlatego jego jakość musi być najwyższa. Sielsko-Anielsko Wellness&Spa zaufało firmie Nova Group, wyłącznemu dystrybutorowi foteli niemieckiej marki Gharieni.

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube