Medycyna estetyczna w natarciu

Anti aging facial mesotherapy with syringe closeup for face eye wrinklesPrzez ostatnie lata rynek medycyny estetycznej intensywnie się rozwijał, co dało się zauważyć na ulicach każdego większego miasta, gdzie każdego miesiąca obok siebie powstawały nowe gabinety.  Czy dziś zainteresowanie tego typu usługami słabnie? Wręcz przeciwnie, rynek ciągle się rozwija, weryfikując po drodze, które salony oferują wysoką jakość i tym samym przetrwają. A co Polacy zmieniają w sobie najczęściej? Pokazuje to najnowszy raport Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Moda na zabiegi upiększające chyba nigdy nie przeminie. Jedni chcą jak najdłużej zachować swoją urodę, a inni myślą o jej odzyskaniu – z roku na rok coraz śmielej. Stale rosnącą popularność zabiegów upiększających potwierdzają wyniki ankiety, przeprowadzonej niedawno przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging wśród 287 specjalistów medycyny estetycznej. Pokazują one znaczny wzrost liczby pacjentów, jak również nowych członków towarzystwa na przestrzeni ostatnich lat. Zdecydowana większość lekarzy potwierdza, że ilość wykonywanych przez nich usług od pewnego czasu stale wzrasta. Oprócz zabiegów, wielu specjalistów oferuje również udzielanie porad z zakresu anti-aging.

Ludzie coraz chętniej korzystają z możliwości, jakie daje im medycyna estetyczna. Wyniki ankiet pokazują jednoznacznie, że pacjenci największą wagę przywiązują do twarzy. Ogromną popularnością cieszą się zabiegi niwelujące zmarszczki – toksyna botulinowa (88%) i inne wypełniacze (86%). Ludzie coraz chętniej korzystają z możliwości, jakie daje im medycyna estetyczna. Wyniki ankiet pokazują jednoznacznie, że pacjenci największą wagę przywiązują do twarzy. Ogromną popularnością cieszą się zabiegi niwelujące zmarszczki – toksyna botulinowa (88%) i inne wypełniacze (86%). Zainteresowanie nimi dowodzi, że Polacy naprawdę chcą wyglądać na młodszych, niż są w rzeczywistości. Substancjami, które najczęściej wykorzystuje się do tych celów są botoks i kwas hialuronowy. Zabiegi przeprowadzane z ich użyciem są bezpieczne, bezbolesne i nie wymagają długiej rekonwalescencji. Po ich wykonaniu możliwy jest bardzo szybki powrót do zwykłego trybu życia, co jest istotnym czynnikiem dla osób aktywnych zawodowo, które nie mogą pozwolić sobie na wielodniowy odpoczynek. Botoks, niwelujący zmarszczki mimiczne, stosuje się zwłaszcza u osób młodych, które chcą zachować świeży wygląd twarzy. Kwas hialuronowy natomiast jest polecany przy wypełnianiu głębszych zmarszczek, dając przy tym bardzo naturalne efekty. Jest substancją występującą w organizmie ludzkim, dlatego po jej zastosowaniu występuje niewielkie ryzyko uczulenia. Bardzo popularnym zabiegiem jest również mezoterapia (85%), która dostarcza skórze substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Najmniejszym zainteresowaniem, według ankietowanych, cieszą się zabiegi modelujące ciało (23%).

Entuzjastyczne podejście do kwestii upiększania sprawia, że ciągle otwierane są nowe placówki, a już istniejące decydują się na poszerzenie swoich ofert. 82% ankietowanych lekarzy deklaruje, że prowadzi własną działalność w postaci praktyki, z kolei aż 78% osób przyznaje, że gabinet medycyny estetycznej nie jest ich jedynym miejscem pracy. Otwierają je zarówno specjaliści w tym zakresie, jak i lekarze innych specjalności, a nawet kosmetyczki.

oprac. Anna Czyżewska

Na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube