Najlepsza stylizacja Mistrzostw Makijażu Make-up dla profesjonalistów – ESTHETIC SHOW 2014

nagroda825W pierwszym dniu listopadowych targów ESTHETIC SHOW (22.11.2014) miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Finał Polski Mistrzostw Makijażu Make-up dla profesjonalistów. Tematem przewodnim mistrzostw był styl glamour, a zwyciężczyni, oprócz wyjątkowych, licznych nagród, otrzymała także zaproszenie do udziału w Finale International Make-Up Championships organizowanych podczas targów BEAUTY DUESSELDORF. Zwycięską stylizację, specjalnie dla Państwa, przedstawia jej autorka – Kinga Kolasińska.

Inspiracja

Przygotowania do stworzenia makijażu i stylizacji konkursowej zaczęłam jak zawsze od szukania inspiracji. Tematem mistrzostw był makijaż w stylu glamour – to bardzo szeroki temat, więc i pomysłów w mojej głowie było dużo. Zależało mi, aby makijaż spełniał wszystkie kryteria postawione przez organizatorów konkursu. Po długich poszukiwaniach inspiracji znalazłam ją na czerwonym dywanie. Zdecydowałam się na prostą, srebrzystą sukienkę od znanej włoskiej projektantki – Patrizia Pepe, błyszczący, zmysłowy makijaż oraz zadziorną fryzurę, idealnie pasująca do charakteru modelki.

REALIZACJA

Pielęgnacja

Aby makijaż pięknie wyglądał i dobrze się trzymał, dzień przed konkursem wykonałam peeling enzymatyczny, który wygładził i oczyścił skórę. Dodatkowo, aby nawilżyć skórę, nałożyłam maskę algową.

Makijaż

Na przygotowanie makijażu konkursowego miałam 45min. Pierwszym krokiem było zaaplikowanie bazyrozświetlająco-nawilżającej. Dopiero na tak przygotowaną skórę nałożyłam podkład, wszelkie niedoskonałości zakryłam korektorem. Cały makijaż utrwaliłam transparentnym pudrem. Rysy twarzy podkreśliłam pudrem modelującym, różem w zimnym odcieniu oraz srebrzystym rozświetlaczem. Do makijażu twarzy wybrałam kosmetyki z serii HD, ponieważ tylko wtedy mam pewność, że makijaż będzie dobrze wyglądał zarówno w naturalnym świetle, jak i w błysku fleszy.

Makijaż oka zaczęłam od zaznaczenia brwi. Następnie całą powiekę pokryłam białą bazą. Pierwszym, ale najważniejszym krokiem w makijażu oka jest jego wymodelowanie – zastosowałam w tym celu zimny odcień brązu. Środek powieki pokryłam złotym cieniem w kremie, na który następnie przykleiłam srebrny i złoty brokat – takie połączenie daje niezwykle piękny efekt 3D. Odważnym elementem mojego makijażu jest kreska w intensywnym odcieniu głębokiego turkusu. Na koniec mocno wytuszowałam rzęsy i przykleiłam sztuczne. Aby spojrzenie nabrało tajemniczości, linię wodną oka pokryłam czarną kredką.

Przy tak intensywnym, błyszczącym makijażu oka, usta obrysowałam cielistą kredką i wypełniłam je złoto-beżową szminką.

Podsumowanie

Z pozoru moja propozycja makijażu jest bardzo prosta, ale wyróżnia się połączeniem faktur i kolorów, co dało efekt, uznany przez jury za „odważny”. Podczas wykonywania makijażu zawsze zwracam uwagę na to czy dany makijaż pasuje do typu urody i charakteru modelki. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że cała stylizacja będzie wyglądała dobrze, a modelka będzie potrafiła ją „obronić”. Cieszę się, że jury doceniło moją koncepcję.

Makeup&Foto: Kinga Kolasińska Makeupdream

Modelka: Katarzyna Danioł

Artykuł możesz przeczytać też w DARMOWYM WYDANIU BEAUTY INSPIRATION 1/2015

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube