Panaceum piękna

close up of female hands with bottle of capsulesW ostatnich latach branża beauty wyraźnie zwróciła się w stronę kompleksowego podejścia do człowieka. Coraz częściej pakiety pielęgnacyjne w gabinetach łączone są z ofertą dietetyka czy trenera osobistego. Programy spa oraz programy gabinetowe uzupełniają dziś swoją ofertę także rozwiązaniami suplementacji diety. Oczyszczanie, odchudzanie, odmładzanie – wszystkie te procesy warto wzbogacić odpowiednimi preparatami, które od środka trafiają dokładnie w punkt problemów estetycznych.

Złe nawyki żywieniowe, siedzący tryb życia, zanieczyszczone środowisko, stres – to wszystko sprawia, że w codziennej diecie współczesnego człowieka coraz częściej brakuje mikroelementów niezbędnych do zachowania zdrowego wyglądu skóry czy smukłego ciała. Do osiągnięcia tych celów najczęściej wykorzystuje się kosmetyki z najwyższej półki i technologiczne innowacje, zapominając o podstawach. Dlatego coraz więcej gabinetów, chcąc zaoferować swoim klientom jak najlepsze efekty, wprowadza do swojej oferty kosmetyczne suplementy diety. Kondycja skóry, włosów czy paznokci w ogromnym stopniu zależy właśnie od tego, czy organizmowi dostarczane są wszystkie niezbędne składniki w odpowiednich ilościach. Dopiero wtedy stosowanie pielęgnacji zewnętrznej przynosi naprawdę wymierne rezultaty.

Preferencje społeczne

Kilkanaście lat temu świadomość na temat zależności między dietą i wyglądem zewnętrznym była dużo mniejsza niż obecnie. Dziś, dzięki licznym badaniom naukowym, społeczeństwo zdaje sobie sprawę z tego, jak duży wpływ na człowieka ma to, co je. Nie znaczy to jednak wcale, że suplementacja potrzebna jest wyłącznie osobom, które stosują ubogą dietę. Zanieczyszczenie środowiska czy warunki klimatyczne sprawiają, że nutraceutyki zaleca się większości społeczeństwa – głównie wybierane są te o działaniu antyoksydacyjnym, jak też antycellulitowe, wspomagające działanie diety czy wzmacniające włosy i paznokcie.

Składniki zamknięte w kapsułce

Chcąc rozpocząć przyjmowanie suplementów, należy zbadać swoje potrzeby, a także wziąć pod uwagę wiek, płeć czy stan zdrowia. Nie trzeba jednak zbytnio obawiać się negatywnych skutków ich przyjmowania. W mediach głośno było o przypadkach śmierci lub poważnego uszczerbku na zdrowiu w wyniku przyjmowania przez pacjentki preparatów mających przyspieszyć odchudzanie. Należy jednak pamiętać, że są to sytuacje marginalne, wynikające po części z głupoty osób, które szybkich rozwiązań szukały w internecie i kupowały preparaty na niesprawdzonych aukcjach. Suplementy diety dostępne na profesjonalnym rynku to obecnie w pełni bezpieczne produkty naturalnego pochodzenia. Co wchodzi w ich skład? Na przykład kolagen rybi, olej z kiełków pszenicy, olej z wiesiołka, likopen, popularny koenzym Q10 czy wyjątkowy składnik, pozyskiwany z alg morskich – ataksantyna, która jako przeciwutleniacz działa 200 razy lepiej niż witamina E! Z suplementami dbającymi o dobrą kondycję włosów i paznokci najczęściej kojarzony jest skrzyp – to jeden z możliwych składników, ale doskonałe efekty daje też np. wyciąg z bambusa. Z kolei preparaty mające zapewnić bezpieczne i efektowne opalanie kojarzone są wyłącznie z beta karotenem. Tymczasem badacze odkryli, że dopiero mieszanina różnych karetonoidów kompleksowo chroni przed słońcem, a nie tylko sam beta karoten.

Oprócz tego, co znajduje się w danym preparacie, ważne jest także to, jak jest on podany. Na rynku, poza zwykłymi tabletkami i kapsułkami, dostępne są także kapsułki, które zawierają już roztwór, a więc ich rozpuszczanie, a tym samym wchłanianie przez organizm, jest dużo szybsze.

Popularność idei szybko zyskuje swoje odbicie na rynku. Ponieważ o suplementach diety mówi się coraz więcej, a klienci sięgają po nie coraz częściej, przybywa firm, które włączają je w swoją ofertę dystrybucyjną. Pojawia się pytanie, jak nie pogubić się w natłoku oferowanych rozwiązań, które wprowadzić do swojego gabinetu, by z czystym sercem móc je polecać, a klientki widziały efekty holistycznej pielęgnacji. Nie obędzie się bez dokładnego zapoznania się ze składem preparatów, warto także… przetestować je na własnej skórze. Sprawdzone produkty o innowacyjnym składzie na pewno doskonale wzbogacą ofertę zarówno miejskiego gabinetu kosmetycznego, jak i hotelowego spa.

Konrad Malitka

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube