Piersi w spa

Breast cancer concept, woman holding her breastCelem projektu „Piersi w spa” jest nauka i szerzenie świadomości na temat profilaktyki samobadania biustu w salonach urody. Organizowane są cykle spotkań i wieczorów edukacyjnych w całej Polsce, a spa mają szansę na rozszerzenie oferty zabiegów o usługi związane z edukacją i nauką świadomości własnego ciała.

W ramach projektu opracowany został autorski antystresowy masaż z nauką samobadania piersi oraz stworzono „100% naturalną mądrą pielęgnację” Wise Care – balsam do codziennej pielęgnacji biustu, szyi i dekoltu, ułatwiający samobadanie oraz naturalny dezodorant, który nie blokuje pracy gruczołów potowych przy węzłach chłonnych pod pachami. Kosmetyki są wdzięcznym nośnikiem informacji oraz cegiełką wspierającą działania prewencyjne Stowarzyszenie Amazonki – część dochodu ze sprzedaży preparatów jest przekazywana dla Amazonek.

Podczas wieczorów edukacyjnych w salonach kosmetycznych kobiety mogą uczyć się jak samobadać biust, dopierane są profesjonalnie biustonosze, wykonywane aromaterapeutyczne zabiegi na dłonie świecą Biosensual oraz odbywa się część edukacyjna o prawidłowym odżywianiu i suplementach diety.

Cele programu:

• Edukacja w zakresie zapobiegania rozwojowi nowotworu piersi;

• Wczesne wykrywanie zmian nowotworowych, 95% szans na wyzdrowienie;

• Ułatwienie dostępu do badań profilaktycznych;

• Podniesienie świadomości zdrowotnej społeczeństwa poprzez promowanie zdrowego stylu życia;

• Wykazanie, że badanie wykonuje się po to, aby upewnić się że nie ma się guza,   a nie po to, aby go znaleźć. Nie każdy guzek jest rakiem, ale każdy należy skontrolować;

• Pokazanie w praktyce osiągnięć i zastosowań zabiegów prewencyjnych, na pielęgnację nigdy nie jest za późno, a tym bardziej za wcześnie.

Coraz więcej kobiet wie, że znacznie łatwiej jest zapobiegać, niż później leczyć. Wiadomo też, że natura wyposażyła je w znakomite narzędzia badawcze, bardzo pomocne w działaniach profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa piersi. Jakie to narzędzia? Bardzo zmysłowe – wzrok i dotyk.  Dzięki ich umiejętnemu stosowaniu można wykonywać regularne badania biustu bez wychodzenia z domu. Badania naukowo-statystyczne przeprowadzone na wielką skalę wykazały, że dziewięć na dziesięć spośród leczonych kobiet samodzielnie wykryło niepokojące zmiany w piersiach, stosując ich samobadanie. Wnioski są dość oczywiste: regularne badanie samej siebie pozwala na wczesne wykrycie niepożądanych stanów, a to z kolei daje szansę na skuteczną terapię i powrót do zdrowia. Wzrokowe i dotykowe badanie powinno wejść w nawyk każdej kobiecie, stać się stałym elementem kalendarza. Najlepiej wykonywać je między czwartym a siódmym dniem cyklu miesiączkowego. Należy wiedzieć, że rak piersi może rozwijać się nawet przez 20 lat, więc na przyzwyczajenie się do regularnych badań żadna kobieta nie jest zbyt młoda. Nie wolno lekceważyć żadnych objawów występujących w okolicy piersi. Każda asymetria, zaczerwienienie, wyczuwalny guzek czy zmiany pozornie wyglądające na alergiczne powinny być sygnałem alarmowym, zachęcającym do wizyty u lekarza-specjalisty.

Niewątpliwie rak piersi jest poważnym problemem społecznym i zmierzenie się
z nim nie jest sprawą wyłącznie chorującej jednostki. Dlatego tak istotne
są akcje uświadamiające, takie jak „Piersi w spa”, oraz tworzenie pozytywnego klimatu wokół profilaktycznych badań piersi. Działając wspólnie, można odesłać nowotwory tam, gdzie ich miejsce – na historyczny śmietnik. Warto się badać i zalecać badania innym kobietom – także w swoich salonach!

Monika Słowińska

www.piersiwspa.pl

Artykuł pochodzi ze Spa Inspirations 2/2014 – wydanie drukowane / e-wydanie

logo pws

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube