GERMAINE DE CAPUCCINI – PODWÓJNY JUBILEUSZ

germaine82550-lecie istnienia GERMAINE DE CAPUCCINI na świecie i 20 lat firmy na rynku w Polsce.

Czasy współczesne to okres niezwykle dynamicznego rozwoju wielu dziedzin nauki, w tym oczywiście chemii, nauk medycznych i kosmetologii. Składniki aktywne o wysokiej skuteczności, występujące wcześniej tylko w preparatach medycznych, trafiają dziś do intensywnych kuracji kosmetycznych. Germaine de Capuccini, wykorzystując najnowsze odkrycia naukowe, stworzyło jedną z obecnie najszerszych ofert do profesjonalnej pielęgnacji. W laboratoriach w Alcoy eksperci codziennie poświęcają się swojej pracy, by każdego roku dostarczać klientom nowe, profesjonalne produkty – już od 50 lat. 

logo25050 lat temu

Carmen Vidal, założycielka firmy, to osoba o silnej osobowości i niespotykanej wytrwałości. Urodziła się w hiszpańskiej rodzinie w Algierii. Tam obserwowała arabskie kobiety, które stosowały m.in. sproszkowane kamienie i korzenie roślin do tworzenia własnych kosmetyków. Zapoczątkowane w ten sposób zainteresowanie naturalną kosmetyką zaprowadziło ją na kurs fizjoterapii na wydziale medycznym Uniwersytetu w Algierze. Studia w Paryżu pozwoliły na uzupełnienie wiedzy z interesujących ją już od najmłodszych lat dziedzin: estetyki i kosmetyki. W 1964 roku Carmen przeprowadziła się do Alcoy, przemysłowego miasta w hiszpańskiej prowincji Alicante i otworzyła fabrykę kosmetyków. Tak 50 lat temu narodziła się marka Germaine de Capuccini. Logo firmy w postaci łabędzia symbolizuje kobietę, która, korzystając z firmowych kosmetyków, starannie pielęgnuje swoją urodę.

20 lat temu

1994 rok to czas, w którym marka Germaine de Capuccini wkracza do Polski, wzbogacając wciąż formującą się, rodzimą branżę profesjonalnej kosmetologii o rozwiązania na światowym poziomie. Na pierwszych targach kosmetycznych w Warszawie prezentuje, jako jedyna wówczas firma kosmetyczna, zabieg z 24% kwasami owocowymi Sequence i zabieg do pielęgnacji biustu Stop Gravity Bust, pokazując, że należy dbać również o ciało. Dwa lata później naukowcy w Alcoy, motywowani oczekiwaniami klientów, poszukujących „eliksiru młodości”, stworzyli wyjątkową linię Excel Therapy z cytokinami, wprowadzając tym samym pojęcie „inteligentnej kosmetyki komórkowej”. Nowy zabieg i kosmetyki do domu powstały z myślą o ludziach młodych, pracujących przez wiele godzin w pomieszczeniach klimatyzowanych, jako sposób na blokowanie procesu starzenia i pełnego relaksu podczas wizyty w salonie day spa.

Najnowsze rozwiązania

Germaine de Capuccini swój sukces zawdzięcza stałemu rozwojowi i naukowym odkryciom, które pozwoliły na wprowadzenie w ciągu ostatnich lat szerokiej gamy nowoczesnych rozwiązań. Jako pierwsza firma kosmetyczna, Germaine de Capuccini wdrożyła również Zintegrowany System Zarządzania (kontrola jakości, ochrona środowiska, przyjazne miejsce pracy), pozwalający zachować najwyższe standardy jakościowe.

Wyjątkowym osiągnięciem jest ekskluzywna linia kosmetyków Excel Therapy Premier, zawierająca składnik SIRT1 – okrzyknięty upragnionym „eliksirem wiecznej młodości”. Badania wykazały, że witalność komórek zależy od sirtuin – protein długowieczności odpowiedzialnych za proces starzenia się skóry. Kosmetyki zawierają również oryginalny biotechnologiczny składnik Longevity–Guard – to kombinacja peptydów stymulujących proteinę SRT1. W efekcie spowolniony jest  proces starzenia się komórki, ograniczone są mutacje i uszkodzenia DNA, skoordynowane odpowiedzi na „stres tlenowy”, wstrzymane degradacje komórek i przedłużone ich życie, a co za tym idzie – młodość, zdrowie i witalność.

germainelogo1600W swoich recepturach firma wykorzystuje składniki aktywne otrzymywane drogą biotechnologiczną, która pozwala pozyskiwać w dużych ilościach naturalne i czyste substancje bez korzystania z surowców naturalnych. Metody biotechnologiczne pozwalają na podwyższenie standardów jakości. Wszystkie zanieczyszczenia występujące w naturze są w tym procesie wyeliminowane, co pozwala na zagwarantowanie hipoalergiczności kosmetyków.

Zadaniem nowoczesnych preparatów kosmetycznych jest optymalna pielęgnacja i zapewnienie ochrony komórek skóry przed niszczeniem. Stąd też w ofercie firmy zabieg z witaminą C, wzbogacony aktywnym składnikiem z japońskiej śliwki Ume, zapobiegającym glikacji włókien kolagenu i elastyny. Linia Timexpert SRNS wykorzystuje rewolucyjne osiągnięcie w regeneracji komórkowej – Kompleks Cynkowo- Glicynowy, który otrzymał prestiżową nagrodę Międzynarodowego Stowarzyszenia Chemików-Kosmetologów (FSCC). Składnik zwiększa odporność komórek na stres tlenowy i znacząco opóźnia efekty starzenia. Pomaga dojrzałej skórze  przywrócić i usprawnić jej funkcje obronne oraz poprawia zdolność do samoodnowy. Ekstrakt z kombuchy w linii Timexpert Lift, analogicznie do technik chirurgii plastycznej, wypełnia zmarszczki w sposób indywidualny, dodając objętości, poprzez produkcję adipocytów. Niezwykły kompleks cząsteczkowy Genage-Confidant ma za zadanie dekodowanie tajemnic genów, zatrzymanie i odwrócenie skutków upływu czasu na skórę. Inicjuje on nową erę młodości. Timexpert Rides zawiera roślinne komórki macierzyste w formie nanoliposomów oraz aktywny składnik Pro-Collagestine-Fill o silnym działaniu przeciwzmarszczkowym. W zabiegu tym wykonuje się specjalny masaż odmładzający KoBiDo, który w naturalny sposób powstrzymuje oznaki starzenia. Głęboko wpływa również na napięcie mięśni szyi i twarzy,  przywraca młody wygląd.

 Masaż z zastosowaniem specjalnego kremu przeciw rozstępom  zalecany jest dla kobiet w ciąży. Z myślą o tej grupie odbiorców firma wprowadziła do oferty ujędrniający olejek do ciała i żel relaksujący z baobabem do nóg.

Rytuał WakanSpa to unikalna koncepcja SPA SPERIENCE powstała z inspiracji tradycyjną medycyną chińską. Łączy w sobie elementy Wschodu i Zachodu, tradycję z nowoczesnością oraz doskonałe rozpoznanie naturalnych zmysłowych potrzeb człowieka z najnowszą technologią. Masaż gorącymi kamieniami wykonanymi z obsydianu, o wysokim współczynniku magazynowania ciepła, i zimnymi z onyksu to oddziaływanie termoterapii, drenażu, akupresury i aromaterapii. Masaż muszlami czy jedwabną szarfą, odpowiedni nastrój, zastosowanie olejków eterycznych oraz  muzyka wpływają kojąco na klienta.

Obserwując rosnący popyt na kuracje z zastosowaniem zaawansowanych technologicznie urządzeń kosmetycznych, firma wprowadziła specjalną linię Synergyage, współdziałającą z zabiegami IPL, światłem LED i falami radiowymi. Filozofia spa to holistyczne podejście do człowieka, przywrócenie zdrowia i harmonii.

To nie tylko pielęgnacja twarzy i dbanie o ciało, ale przede wszystkim styl życia. Poznając potrzeby i oczekiwania klientów, Germaine de Capuccini korzysta z najnowszych osiągnięć światowej kosmetyki, wprowadza nowoczesne zabiegi i produkty dostępne, zgodnie z filozofią firmy, w wyspecjalizowanych salonach kosmetycznych, gabinetach medycyny estetycznej i spa.

logogermaine

www.germaine.pl

Skontaktuj się z nami!

Facebook

YouTube